SOS. Co doma na akutní zácpu?

stastnamatka07
7. srp 2023

Prosím co na akutní zácpu ? Již 5 dní sem nebyla na WC, mám bolesti břicha a projímadlo mohu koupit nejdříve zítra ale problém je ten, že jedeme na dovolenou zítra odpoledne a dávám si projímadlo na cestu asi není úplně dobrý nápad vzhledem k tomu, že pojedeme jen po dálnici.
Nějaká babská rada ? Teplé mléko, cviky, nebo něco takového....? Děkuji

marketa1218
7. srp 2023

@stastnamatka07 švestkový kompot, teplá voda s citronem?

87pavlina
7. srp 2023

Taky jsem slyšela hoooodně osolená teplá voda, ale vyzkoušený to nemám.

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@marketa1218 Kompoty nejedeme právě

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@87pavlina Dobře zkusím, jen aby to šlo 🙁

marketa1218
7. srp 2023

@stastnamatka07 zkuste tu vlahou vodu no,já vyzkoušeno nemám, ale u tchyně to funguje prý. Tak se třeba povede. 👊

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@marketa1218 jasný zkusím, děkuji

podaji
7. srp 2023

Projimadlo nee, to vas muze prohnat sice hned ale i klidne za par hodin. Zaječicka hořká stopro funguje do 2 hod. Anebo si kupte klasika glycerinovy cipek a to je hned venku😁🙈

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@podaji Děkuji, teď mě tak napadlo že máme doma dětské čípky Paralen, tak jsem to zkusila a uvidíme 🙁

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@podaji Jinak pokud to nepomůže, tak samozřejmě glycerinové koupím ráno ale třeba to pomůže 🙏

podaji
7. srp 2023

@stastnamatka07 ehmm to asi uplne fungovat nebude on ten glycerin zmekcuje stolici atd..ale tak treba uz jen to, ze tam ehm neco je. Zkuste vydrzet co nejdele nez vas to bude nutit jit na wc. Ale jak rikam tyto cipky funguji na jine bazi. Kazdopadne, aspon Vas z toho nebude bolet hlava🤣🤣

vitezove
7. srp 2023

To máte nejspíš ze stresu z dovolené. Až dorazíte na místo, tak to snad povolí.

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@vitezove Právě, že já se tam těším a ve stresu jsem z toho nebyla 😅 a nikdy jsem s tím problém neměla.

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

Chlap už si ze mě dělá srandu, že bude anální sex, prý to by byla rychlost 😅🤣

vitezove
7. srp 2023

@stastnamatka07 Ale to je vždy stres. A právě když si to neuvědomujete tak tělo to zpracovává prostě jinak. To že se těšíte neznamená, že to není stres. Vše zabalit, vše zařídit, čeká vás dlouhá cesta, velká očekávání atd.

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@vitezove Já vím do čeho jdu, jezdíme tam každý rok a nervózní určitě nejsem. Tohle se mi stalo poprvé a zřejmě jsem snědla něco, co mě ucpalo.
Každopádně nepátrám po důvodu ale uvolnění, neboť mám docela velké bolesti.

vitezove
7. srp 2023

@stastnamatka07 Tak zkoušet můžete co tu ostatní píší, masáž břicha, teplou vanu. Stejně je nejlepší projímadlo. Tak leda si teď zajet do nonstop lékárny. A jinak nic, jít spát a zítra si ho koupit, přežít cestu a dát si ho až na místě.

cuuza
7. srp 2023

Osolená voda je na vyvolání zvracení Te, takže to bych nezkoušela. Dostatek teplých tekutin je určitě dobrá volba. Neoslazená silná káva na lačný žaludek také může pomoci. Snad máte zítra krátkou cestu 🍀

stastnamatka07
autor
7. srp 2023

@cuuza Děkuji ❤️ piju teplé mlíko, ještě zkusím tu kávu (na mě ohledně energie nepomáhá), teď jsem vylezla z horké vany, tak snad 🙁

helcaklemca
7. srp 2023

Glycerinovy čípek. Nebo povarit lněné semínko cca 1 lžičku a tu vodu z odvaru vypít....bohužel to funguje spolehlivě😁🤤

mickey100
7. srp 2023

Mně vždy pomůžou sušené švestky. To je jistota, ale taky je člověk nemá doma vždycky.

sigyn
8. srp 2023

Sušené švestky ci meruňky. Stačí pár kousků. Případně třeba v DM drogerii prodavaji švestkový nápoj.

alice180
8. srp 2023

Za mě není nic lepsi než glycerinové čípky. Mám v lékárně furt. Zkoušela jsem kde co švestky, zelí, kefiry i kombinaci a nic. Do konce mi někdo radil panáka oleje. To byl nejhorší den mýho života 😀

lenerka1
8. srp 2023

Pokud doma nemáte švestky, tak pomáhají i jablka případně přesnídávka z nich.

hanka_12345
8. srp 2023

@vitezove aby to nepovolilo na dalnici🤣

perexka
8. srp 2023

@stastnamatka07 ten anal jsem Vám chtěla doporučit 😂

drzticka81
8. srp 2023

Krom vseho zminovaneho - dat si do konecniku nejakou mast typu indulona, byt v teple vane a delat cviky - jakoby sklapovacky a proste tlacit - nebo i na mise, radi se mit pod nohami neco (napr. stupinek) a tlacit.

alice180
8. srp 2023

Hele, ale bacha s tím tlačením. Když jsem byla těhotná a měla zácpu, tak jsem právě tlačila a udělala se mi prasklina. To je fakt lepší prostě tam soupnout obden ten čípek. Aby se to nehromadilo a nedělalo to zle.

stastnamatka07
autor
9. srp 2023

Holky, stále nic...dnes jsem si dala ten čípek, poprvé vyletěl jen on pak a podruhé také nic...
Jak dlouho je normální nemít stolici ?

vitezove
14. srp 2023

Google radí:
Při následujících obtížích je tedy nezbytné vyhledat lékaře:
zácpa trvá déle než 14 dní,
doprovází ji horečka a silná bolest břicha,
ve stolici se objeví krev nebo přejde ve zvracení a průjem,
dochází ke střídání zácpy a průjmu.