Těhotenské vitamíny, které jsou dobré?

kaja2016
26. zář 2019

U dcerky jsem brala gs mama s omega 3 a to slozeni mi prislo rozumne. Ted nic podobneho nenachazim. Nevite nekdo o necem takovem? Vitaminy s nazvem chytre miminki me vyslovene odpuzuji🙂 Ten s mama s dhea a buhvi ci, rozumite nekdo tomu, co to je a k cemu je to dobre?

aurelie34
26. zář 2019

@kaja2016 já beru femibian. V prvním trimestru jsem brala 1 a teď jsem v 19 tt a beru už femibian 2. Je tam navíc právě rybí tuk, tak že se berou 2 tobolky denně. Femibian je sice dost drahý ale když jsem procházela složení tak má zdaleka nejlepší. Je tam hlavně i nastepena kyselina listová, což má taky málo vitamínů.

pipi_puncocha
26. zář 2019

Na doporučení gynekologa jsem zvolila Femibion.

jitule_hrachule
26. zář 2019

@kaja2016 Ahoj ja v prvním těhu brala femibion ptala jsem se v lékárně a doporučila samozřejmě nejdražší, uz v porodnici mi dali kyselinu listovou, co je na predpis, plus železo na předpis, po porodu únava, transfúze. V druhém těhu gs mamavit po kterém jsem ke své celodenní nevolnosti, šla vždy 100% zvracet do 5 minut po spolknutí. Své problémy jsem řekla na kontrole na gyndě sestře a ona mi řekla, že pokud není vyloženě chřipkové a virozove období a jak m dost ovoce a zeleniny, tak jsou zbytečné. Vykašlala jsem se na ně a po porodu železo v normě, byla jsem plná energie. V půl šesté ráno me doktor uklidnil ať klidně manžela pošlu do práce, ze dnes neporodím, že nemám žádný nález. Syn se narodil v 7.19 totéž ráno a jen co me pustili po sprše ze salu, tak jsem i s malým drandila s postýlkou do návštěvní místnosti, neb to k porodu samozřejmě nestihl, takže je jedno co se zobe, beztak to je hlavně reklamní tahák.

nanyh
26. zář 2019

Já beru pregnafolin od dr. Maxe

hasara33
26. zář 2019

@kaja2016 ahoj, já beru rybí olej v kapslích právě kvůli omega 3, kyselinu listovou a na imunitu green trio (chlorella, ječmen, spirulina) ...jinak doporučuji zakoupit také železo, to jsem já zanedbala a teď ke konci mi zjistili chudokrevnost právě kvůli nedostatku železa což pak ke konci těhotenství dost pocítíš v podobě velké únavy, křečí do nohou, dušnosti apod ....já ho mám teď od doktora na předpis a je mi o moc lépe ...takže opravdu si doplňovat železo po celou dobu těhotenství 😉

beruska1889
26. zář 2019

Užívám Femibion a jsem spokojená i lékaři mi ho pochválili...

hezz17
26. zář 2019

Pestrá strava.

maki90
26. zář 2019

@kaja2016 superfolin. I když je to tedy od stejného výrobce jako chytré miminko 😀

kaja2016
autor
27. zář 2019

@hasara33 Dekuji, ono to zelezo ma snad kazda druha ke konci. Mozna ze jsi nic nezanedbala, ja to take mela s dcerkou.-)

kuliseks
27. zář 2019

Ja nebrala nikdy nic... doktorky mi rikaly, ze kdyz jsem zdrava a jim primerene zdrave, tak neni nic potreba. To jen, ze to asi teda neni nutnost. Mam dva klepu klepu zdrave kluky a sama jsem nemela zadne komplikace.. neni asi tedy duvod ke stresu, ze se vitaminy neberou. Akorat kyselinu listovou jsem jedla, ale to pry taky zalezi na strave, ze se nemusi vzdycky. Ale tu jsem chtela sama od sebe. Pak ke konci jednoho tehu mi dala doktorka zelezo, ale to zase pred porodem na tvorbu krvinek radsi. Chapu ze chce kazda mamca to nejlepsi pro mimi.. ale zas v klidu budte, pokud jste zdrave.. hezky den a hodne stesti s miminkama!! 🙂

kaja2016
autor
27. zář 2019

@kuliseks Nutnost to urcite neni.-) Ja ale prakticky nejim zeleninu, nedela mi dobre ryby taky ne, zase z jinych duvodu, tak urcite nejake vit.dlabat chci...

kuliseks
27. zář 2019

@kaja2016 tak to je pak jasne

martiniquest
27. zář 2019

Ja v prvnim tehotenstvi objevila Gravital. Ale stejne jsem ho brala az pri kojeni. Vitaminy se maji suplementovat jen kdyz v tele chybi, nikoli jen tak.

vladule12
27. zář 2019

Já musela tak jako tak doplňovat v těhotenství jód a gynekolog mi doporučil i kyselinu listovou, takže v 1. trimestru jsem brala Femibion 1 a potom už od Dr. Maxe Pregnafolin 2, s tím jsem pak pokračovala i po porodu 🙂

kobzol95
29. zář 2019

Femibion jsem brala, ale je celkem dražší. U dr.maxe mají stejné složení pod svojí značkou a levnější. Ale zjistila jsem to až pozde :D

kaora
20. říj 2019

Já beru GS Mamavit Prefolin + DHA a nemůžu si stěžovat.

2hanah
20. říj 2019

@kaja2016 jenže to "rozumnè miminko" jsou náhodou super vitaminy - náš malej je totiž fakt to nejchytřejší miminko - teď už batole, oproti svým dvěma starším sourozencům, jasně, je to náhoda, ale měli jsme hromadu komplikací, malej se narodil o měsíc dřív a přesto měl krásnou váhu, výšku, zdravej a neuvěřitelně chytrej, bystrej a šikovnej.

svntvt
21. říj 2019

@jitule_hrachule taky nejsem extra zastance teh.vitaminu, ale to co popisujes ma s nema souviset jak? Jakoze po teh.vitaminech ma byt horsi/lepsi porod? Nebo coze? Teh.vitaminy mají dodat miminu a matce vse co potrebuji, to jak pak clovek rodi a vypadá po porodu bych teda s vitaminama nespojovala....

svntvt
21. říj 2019

Me nasadili jakesi VIP mami. Ja stejně furt nevim, co si o tech vitaminech mam myslet 😂 tak to po masazi na gynde teda beru 😂 jinak taky to zelezo, i u prvniho i u druheho tehu je u me potreba (vim ze mi chybelo i kdyz jsem tehotna nebyla)...

michelle_01
21. říj 2019

Beru Chytré miminko. Vím, název zní dost příšerně, ale mají v sobě vše, co mají mít. Kvůli jménu jsem nechtěla dopředu nic odsuzovat. Složení téměř totožné jako Femibion (akorát bez B1 a 50 mikrogramů jódu), listovka už naštěpená, zle mi není, cena super, takže za mě spokojenost.

marketaholasova
21. říj 2019

@kaja2016 první 3 měsíce kyselinu listovou a jednou denně fertipronu. Pak ji jen občas když mi nebylo po těle. A kila banánů no rovnala jsem s tím nevolnosti a cukr, který me tělo odmítali. Od 32 tt železo a občas pregnafolin když jsem hodně unavená a bez energie. Teď jsem 39 tt. K tomu ovoce a zeleninu ale spousta ovoce mi nedělá dobře. Takže k tomu celaskon.

kaja2016
autor
21. říj 2019

@2hanah Zajimavy, hele ale moje dcerka je taky chytra a to jsem to chytre miminko nebrala.-)

2hanah
22. říj 2019

@kaja2016 jasně, je to o genetice především. Ale jà ty první dva chytré neměla😂🤭😏

kaja2016
autor
23. říj 2019

@2hanah Tak uvidis. Ona ta bystrost v predskolnim veku take nemusi byt smerodatna. Cimz nechci rict, ze by posledni potomek nebyl sikovny, spis ze i deti, ktere napr dlouho nemluvi a podobne mohou byt ve vysledku velmi inteligentni.)