• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

21. září 2016 
Ahoj, chtěla bych se zeptat.. mám leidenskou mutaci heterozygotní + MTHFR 677 heterozygotní. Jsem v 7tt. Byla jsem před čtrnácti dny na odběru a tento týden na kontrole u MUDr. v Trombocentru na Karlově náměstí v Praze. Doktorka mi řekla, že zatím žádné opatření dělat nebude, že mám přijít na kontrolu za 8 týdnů. Také mi řekla, že kdyby mě bolela noha nebo by se mi špatně dýchalo, že mám přijít dřív, mohla by to být trombóza.
Nejsem si tím postupem jistá, nerada bych něco zanedbala a kontrola za dva měsíce mi přijde jako dlouhá doba. Je to běžný postup? Dá se dělat něco pro to, abych zvýšila šance na svoje zdraví i zdraví miminka?
Moc děkuji!
21. zář 2016 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kozavoza Leidenskou mutaci sice neznám, zato mám ale přímou zkušenost s trombózou v těhotenství. Opravdu se hlídej, jakmile bys měla pocit, že tě bolí noha (hlavně v tříslech, ale může klidně i v lýtku), tak neváhej a radši mazej k dr. Já to před 2 roky pořád sváděla na skříplej nerv a 14 dní ležela v bolestech v posteli než jsem se dokopala jet na pohotovost. Zbytek těhotenství jsem musela být v nemocnici. :unamused: Držím palce, ať tě nic podobného nepotká.
21. zář 2016 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kozavoza ahoj, taky chodím na Karlák, poprvé jsem šla asi v 10 tt, pak mě doktorka objednávala po 6 týdnech, o prázdninách to vyšlo na 8 týdnů, teď tento týden jsem byla naposled, to jsem přišla už po 4 týdnech. Měla jsi předtím nějaké problémy? Trombózu, embolii, potraty? Pokud ne a máš dobrou krev, tak se raduj z dobrého výsledku a buď ráda, že si nemusíš píchat. Nemyslím si, že by doktorka něco zanedbala, pokud budeš mít nějaké obtíže o kterých tě poučila, tak se okamžitě dostav. Jinak jak jsi správně poznamenala, rizika si můžeš snížit sama- užívej kyselinu listovou, jez zdravě, hodně ovoce a zeleniny, hodně pij a hodně se hýbej pokud ti to tvůj stav dovoluje.
21. zář 2016 v 08:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dizinka já brala klasickou listovku a až asi ve 3. měsíci mi řekli o té mutaci mthfr homozygot A + nějaké číslo, kterou má dle dr. každý druhý... nikdo mi o neštěpení listovky neřekl až kamarádka sestřička...takže jsem ráda že se Julinka vyvíjela správně, když to tělo listovku štěpit neumí...
21. zář 2016 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotty děkuji za reakci, po zjištěných informacích jsem raději přešla hned na Femibion, kde je listovka už naštěpená.. na hematologii jdu v pondělí, tak uvidím jaký bude další postup.. a snad bude také vše OK :slight_smile:
21. zář 2016 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji moc za odpovědi! Trombózu, embolii ani nic podobného jsem neprodělala, jedná se o moje první těhotenství. Brala jsem rok a půl HA, ale ve 20ti jsem jí vysadila (je mi 26 let). Jsem z toho celkem vyplašená, možná to přeháním. :slight_smile:
Doktorka se se mnou moc nebavila, žádné doporučení mi nedala, prý se mám řídit tím, co mi řeknou na gynekologii. Jen mi řekla, že kdyby mě bolela noha, mám přijít dřív. Od večera mám pocit, že mám jakési napětí v levé noze, jakoby pod kolenem a v lýtku. Nevím, jestli si to nevsugerovávám, nechci řešit každé píchnutí apod. a lítat k doktorům zbytečně. (Navíc lékaře obecně moc nemusím, tak trochu syndrom bílého pláště :slight_smile: )
21. zář 2016 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak tedy koupila jsem si Femibion, snažím se hýbat, ale mám sedavé zaměstnání a to je trochu problém. Ovoce a zeleninu se snažím..
21. zář 2016 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mam teda jen Leidenskou mutaci a syndrom APC rezistence brala jsem obyč listovku nic víc.
21. zář 2016 v 11:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek