Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

marki00
25. kvě 2017

@petulkkab určitě to bude v pořádku, pokud byla malá na utz v pohodě. Já mám teda jinou mutaci a když se o ní nevědělo, tak malý začal zaostávat, bohužel v té době mi dr. zrovna nedělal utz, takže na to nepřišel.
Držím palce, ať to dopadne dobře😀

petulkkab
25. kvě 2017

@marki00 No na utz ve 30tt byla o týden menší podle hlavičky a bříška ale dr říkala že to je v pořádku...

marki00
25. kvě 2017

@petulkkab když doktorka říká, že je to dobré, tak to snad bude. A ty injekce to pojistí.
A s tou hematologií to je dost blbé, člověk si říká, že lékaři dělají co mají, ale nakonec si to musí každý sám hlídat....

petulkkab
25. kvě 2017

@marki00 No spíš mi zaráží reakce gyndařky, když sem jí řekla, že mi na hematologii řekli, že pokud ona nic nepotřebuje tak oni taky nic tak jen pokrčila rameny a včera mi ještě vyčetla, že sem jí to měla říct, tak sem jí vysvětlila, že sem jí to říkala hned v tom prosinci... měla mi rovnou napsat žádanku v tom prosinci a bylo....

marki00
25. kvě 2017

@petulkkab To teda gyndařka pěkně zazdila. Měla tě hned na začátku poslat na tu hematologii. Mně teda na hematologii řekli, že hned jak budu těhotná, tak mám k nim dojít na odběry, od gynekologa nic nechtěli, jen potvrzení těhotenství. Jsem myslela, že těhotné s krevníma mutacema posílají gynekologové automaticky na hematologii.
Teď bude tvoje doktorka akorát na tebe nepříjemná...

petulkkab
25. kvě 2017

@marki00 prý kdybych měla Leidena tak to hlídá víc ale tyhle mutace že nejsou tak vážné... ☹

pikl
25. kvě 2017

@petulkkab ahoj, chtěla bych tě trochu uklidnit. Mám taky MTHFR c677t - heterozygot, na hematologii chodím od prosince každé tři měsíce a nic na to zatím neberu, jen mi doktor říkal, že měsíc před porodem si budu muset začít píchat něco na ředění krve. A když jsem se na hematologii objednávala poprvé, tak mě dokonce na jedné klinice odmítli přijmout, protože se prý nepotvrdilo, že by tahle mutace měla vliv na srážlivost krve. Měla jsem ale starostlivou gynekoložku, tak mě poslala jinam. Teď mám jiného gynekologa a tomu se zdá zbytečné, abych si cokoliv píchala...asi co doktor, to názor.
Nevím ale, co je ta PAI 1, kterou máš taky

marki00
25. kvě 2017

@petulkkab taky nemám leidena, ale protrombinovou mutaci, taky není úplně závažná, ale injekce mi dali pro jistotu (a asi kvuli predchozi zkusenosti). Tak třeba u tebe to není zas tak hrozné🙂

petulkkab
25. kvě 2017

@pikl když já mám obě ty mutace homozygotní... :-/ v roce 2013 mi řekli na hematologii že ani nemusím chodit na kontroly nic a teď najednou problém...

pikl
26. kvě 2017

@petulkkab aha, tak to tě mohli hlídat už dřív 😒 každopádně snaž se ted tím moc nestresovat, jestli se mimčo vyvíjí dobře a ty jsi neměla problémy, tak to určitě dobře dopadne 😉 no a pak asi vyměnit gynekoložku.
A viděla jsi výsledky krevních testů, jak moc máš ty faktory nad limitem?

petulkkab
26. kvě 2017

@pikl jj dnes jsem si byla pro zprávu a recept na injekce. Před těhu jsem D-dimery měla 0,47 a teď jsou 2,07 a budu si muset píchat i celé šestinedělí no...

pikl
29. kvě 2017

@petulkkab tento jsem měla asi v normě, ale na posledních testech jsem měla jiný faktor asi 3x vyšší než ideální hodnota a ještě mi na to nic nedávali, říkal, že až to bude třeba 4-5x nad limit. A pak s injekcema budu taky asi pokračovat během šestinedělí. Nějak to zvládneme😉

lienockamaja
5. čer 2017

Ahojte, rada by som sa medzi vas zaradila, aj ja trpim antifosfolipidovym syndromom, momentalne uzivam aspirin uz druhy mesiac, zbadali ste na sebe zmeny, ked ste ho zacali brat? Dakujem za odpoved

betelges
3. říj 2017

Holky, chtela bych se zeptat i zde: jake konkretni hodnoty vam zjistuji na hematologii, at pri prvni navsteve, nebo pri kontrolach v tehotenstvi?

dizinka
5. říj 2017

@betelges hladinu homocysteinu, trombocity, hemoglobin.. co si tak pamatuji, ale je toho ještě víc..

pavlinkadv
1. led 2018

Dobrý den,
omlouvám se, že nepřispěji svou zkušeností to diskuze (ještě jsem těhotná nebyla 🙂 ), ale ráda bych Vás poprosila, zda by se tu našel někdo, kdo má Leidenskou mutaci a byl by ochotný vyplnit mi anonymní dotazník k bakalářské práci? Zde je odkaz: https://www.survio.com/survey/d/S7A7R9A2E8N8P7E3U
Mockrát děkuji a přeji krásný nový rok! 🙂

kameka
1. led 2018

@pavlinkadv máte to tam 🙂

pavlinkadv
1. led 2018

@kameka mockrát děkuji! 🙂

pipinka
1. led 2018

@pavlinkadv mate to tam😉

loprajska
1. led 2018

Vyplneno ☺

radyym
2. led 2018

vyplněno