Trvat na odborném vyšetření?

130424
5. únor 2023

Ahojte holky, jdu si k Vám pro radu. V listopadu jsem volala k doktorce, že týden trpím davivym kašlem a zda bych se mohla objednat. Sestra mi řekla, že týden je ještě málo, aby mě objednala a doporucila mi nějaké léky "po telefonu" s tím, že pokud během týdne nezaberou, mám zavolat znovu a už mě objednají. O týden později jsem volal tedy znovu a byl mi zjištěn zánět průdušek a nasazeny ATB. V prosinci jsem volala opět, jelikož jsem se nemohla nadechnout do prave plíce - akutní bronchitida s nabehem na zápal plic (pozitivní nález na plicích, kontrolní RTG po dobrani ATB neproběhl). V lednu se mi objevila vyrážka - opožděna alergická reakce na ATB. Teď už dva týdny trpím opět suchým davivym kašlem a momentálně i zelenou rýmou + poslední 4 dny pocitem knedliku v krku a bolest při polykání. Jsem opět objednaná k doktorovi, ale bojím se, že mi opět jen předepíše ATB. Myslíte, že bych měla trvat na odbornejsim vyšetření než je jen poslech? Děkuji

kocila
5. únor 2023

@130424 budes mit asi zase ant,bohuzel.,ale nech se prohlednout lekarem-poslech.Lekari maji porad tendenci lecit po telefonu,coz byh na podzreni na nove antib urcite ofmitla atrvala na osobni navsteve.
Zamer se na posileni imunity,mas ji dost oslabenou a proto jsi opet nemocna…(strava,pohyb,vitaminy)…

zmrzlinka
5. únor 2023

@130424 a co se zkusit objednat na plicni?Z mým zkušenosti obvodak nic nevyřeší .

teenyel
5. únor 2023

Stejný problém se mi vrací již od poloviny října. Mezi tím jednou nasazena antibiotika, potom mě poslali na RTG a na plicní. Na plicním vyšetřili pomocí přístroje a nějakých dechových cvičení a nic nezjistili, jen že mám negativní reakci na inhalátory. Nyní jsem v 7tt a opět se mi to v plné parádě vratilo. Před týdnem jsem si 2,5 hodiny počkala u doktorky aby mi řekla, že mi napíše jen neschopenku a mám ležet s čajem. Týden poctivě ležím a zlepšení víceméně žádné. Ani CRP mi nezměřila, tak jsem zvědavá, co řekne na kontrole v úterý....čímž chci říct, že na plicním jsem s tím byla už minule a výsledek žádný....plácám se v tom už skoro 4 měsíce a nikdo nic neřeší. Teď jak se to vrátilo, tak v podobě, že noci skoro nespím, dusím se, až na zvracení. A mám z toho už tak namožené svaly a bránici, že mě bolí hrudník, žebra, záda, snad úplně všechno....

mourovatakocka
5. únor 2023

Mámě teď její plicní říkala, že zhruba třicet procent podobných problémů způsobuje reflux 🤷

130424
autor
5. únor 2023

@zmrzlinka A dá se objednat na plicní jen tak bez zadanky od obvodního?

zmrzlinka
5. únor 2023

@130424 podle mne jo.Ale zkus tam zavolat a oni Ti řeknou.

130424
autor
6. únor 2023

@zmrzlinka tak jsem volala na plicni a při takových problémech by mi prakticky lékař měl vystavit zadanku sám od sebe. Tak jsem zvědavá. Ve středu jdu k obvodního, tak mu kdyztak řeknu, že chci zadanku na plicní. Přijdu si už jak pokusný králík s těma antibiotikama.