V rodině koluje kašel, zlepšil by to zvlhčovač vzduchu?

lena7
10. kvě 2014

Dobrý den, děti jsou pořád nemocné, hlavně mají kašel a tím pádem to chytneme od nich ají my rodiče, a koluje to mezi námá, už od prosince :( myslíte že vzlhčovač vzduchu by to zlepšil? Doktorka radí zvlhčovat, ručníkem na topení :/ poradte prosím, moc díky za odpovědi L. 🙂

dagina
10. kvě 2014

@lena7 Máš děti zrovna v tom nejhorším věku - myslím ohledně nemocí. Moc bych ti přála, aby z toho vyrostli, jak to bylo u nás.

Lepší než zvlhčovat je inhalátor, dá se aplikovat i ve spánku. Běžně se do něj může dávat vincentka, v případě nemoci i nějaký lék - např. ambrobene, ibuprofen..... to už po poradě s dětským mudrou. Vincentka se může inhalovat neustále - preventivně - to nám hodně pomohlo. Mladší často trpěla na zápal plic, tak jsme to museli řešit více........a teď už přes rok nebyly holky nemocné.

lena7
autor
10. kvě 2014

@dagina moc díky za reakci, jj zkusím se poradit s doktorkou a uvidím, nemáme naštěstí zápaly ale nekonečný kašel, už se k doktorce bojím jít že bude mít řeči :/ díky L.

lena7
autor
11. kvě 2014

tak jsme objednaly ten zvlhčovač, naše malá co se týče stříknutí do nosu a tak tak vyvádí a inhalátor nevím jak by to brala :/ zkusíme to a uvidíme, a myslíte že i do zvlhčovače může vincentka? a aby nechytl moc vodní kámen tak převařenou vodu? díky za odpovědi 🙂 L.

ivonapop
11. kvě 2014

Ahoj, jdi se podívat na stránky Ahava, doména cz. Tam najdeš sůl z Mrtvého moře asi za 140 korun, možná méně, nevím, zeptej se mezi přáteli, zda někdo Ahavu nedělá, ať neplatíš poštovný zbytečně. Co ti můžu garantovat těmito písmenky je, že je to to nejlepší, co můžeš doma vytvořit..., myslím prostředí. Je toho moc, co bych zmínila, já jsem kdysi dávno pro ně pracovala, ale vypisovat to tu, tak tu sedím ještě hodinu. Měj se a kdyžtak se ozvi soukromkou a věř, že hodně lidem Ahava již pomohla. Sice Ahavu již léta nedělám, ale v hlavě ji mám pořád, tak se bát nemusíš- tedy, pokud nenarazíš a dealera, který za cenu prodat ublíží, i to se může stát, bohužel. My jsme byli všichni půl doktora....

ivonapop
11. kvě 2014

Dodatek, - používání Ahavy není sranda, to není mýdlo ze supermarketu.

lena7
autor
22. kvě 2014

@dagina tak zvlhčovač máme, a na alergu nám zapujčily inhalátor, jj přesně jak píšeš vincentka, roztok mucosolvanu a berodual, no inhalujem dohromady 3hodiny za den a pak ještě špícháme takže sranda, nic jinýho nedělám než držím prcka a inhalátor, má tu havní trubici zahleněnou a hrozně zúženou proto se dusil, no na alergu budem ted pořád takže to bude náš druhý domov :/ ještě že mám tak super dcerku že ho rozptyluje ( tančí zpívá a dělá kravinky ) tak kouká na malou a inhalace je v pohodě, bez řevu 🙂 díky za názory a rady mějte se 🙂

lena7
autor
22. kvě 2014

@ivonapop taky díky za koment 🙂

ali34
19. čer 2014

Máme taky zvlhčovač a jsem maximálně spokojena. Syn je těžký astmatik, mívá záchvaty a stále se to zhoršuje 😒 Zvlhčovač mi půjčila paní, u které bydlím a nakonec jsem koupila i do ostatních místností a super.

lenou29
20. čer 2014

Stačí ručník na topení, zvlhčovač je zbytečná věc 😉

pisisvori
20. čer 2014

tak já bych teda v první řadě udělala všem členům domácnosti výtěr z krku a nosu, jestli tam není něco co by se mělo přeléčit a byl by pokoj🙂

lena7
autor
20. čer 2014

pisisvori výtěry už máme z kruku, a nic, nakonec malej, jak měl když měl měsíc tak chytl od sestry neštovice a pak hned kašel tak mu to sedlo na prudušky a prudušnici, tak jí má 4x zuženou ale máme seretide šplícháme 2x za den a lepší se to, tak dobrý ale zvlhčovač mu taky sem tam pustím, ten se tady neztratí 🙂