Zánět průdušek, na který nepomáhají antibiotika. Jak se ho zbavit?

deniii94
31. srp 2019

Ahoj, už 12 dní mě trápí zánět průdušek. V pondělí jsem byla u praktické lékařky, která mi předepsala antibiotika a mucosolvan. Vše řádně užívám, ještě k tomu piji bylinky na průdušky a jím vitamíny a dodržuji klid na lůžku. Kašel se ale po 6 dnech na antibiotikách nelepší..spíš bych řekla, že se i zhoršuje. Teplota už sice nepřesahuje 38 stupňů, ale pořád se mi pohybuje mezi 37,5 - 37,8. Kašlu téměř nepřetržitě, budí mě to ze spaní a nemohu už chvilkama skoro dýchat. Ještě jsem zapomněla říct, že jsem astmatik, ale inhalátory užívám tak jak mám. Má někdo podobnou zkušenost nebo nemáte nějakou radu, jak se zánětu průdušek zbavit? Bojím se, abych z toho neměla ještě zápal plic. Budu ráda za jakoukoli pomoc.

klea81
31. srp 2019

@deniii94 jdi znovu, zřejmě to bude chtít změnit druh antibiotik, třetí den bys jinak byla bez teploty, tyhle podle mě nezabraly. Kašel můžeš mít i 3 týdny, toho se za pár dní nezbavíš... Zápal to být teoreticky může, ale ten se potvrdí až z rtg.

keksikova1
31. srp 2019

Měla bys jít na plicní,kde jsi sledována pro astma. Zřejmě je třeba upravit léčbu.

deniii94
autor
31. srp 2019

Na plicním teď má bohužel dovolenou až do půlky září a záskok tam žádný není. A astmatem to není. Určitě můj stav také zhoršuje, ale problém je jinde. V pondělí budu muset znovu za praktickou lékařkou a poradit se co dál.

zelenaesmolda
31. srp 2019

@deniii94
jak rika
@klea81 tak kasel muzes mit i mesic.
ja teda kdyz chytnu kasel tak to vypada,ze mam TBC protoze kaslu do zvraceni a i v noci.Jedine co mi na to kdy pomohlo byl codein...

deniii94
autor
2. zář 2019

Tak jsem nakonec skončila v nemocnici se zápalem plic. Každopádně všem děkuji za rady, ale už jsem v rukou lékařů.

klea81
2. zář 2019

@deniii94 tak ať je brzo líp 🙋

deniii94
autor
2. zář 2019

@klea81 děkuji 🙂