Zánět zubu, musí mě každý zubař vzít povinně?

barunkapj
26. zář 2016

Devcata, prosim vas. Mate nekdo radu? V sobotu mi otekla dasen. Mam tam zniceny zub a mam tam ted uz i slusny zanet. Problem je,ze ke svemu zubari jit nechci a chtela jsem ho davno vymenit. Jenze ted jsem urgentni pacient. Jak je to se zubarem? Musi me vzit povinne nebo mi muze rict,ze si mam jit ke svemu?Co se dela v takovych pripadech? Jako k tomu puvodnimu nepujdu ani boha.

verinka88hb
26. zář 2016

@barunkapj Osobně si myslím, že kdybys šla na pohotovost, tak by tě měli ošetřit jako akutní případ, ale pokud půjdeš k jinému zubaři (ne na pohotovost), tak si myslím, že ho to nebude moc zajímat, ale zkusit to můžeš 😉

barunkapj
autor
26. zář 2016

Prave jsme se divala na sama doma a bylo tam o lekarske etice a ze maji spravne osetrit,ikdyz patri pod jineho doktora v akutnim pripade.
Tak nevim no. Jako moje blbost,ze jsem se jeste jinam neprihlasila,ale k tomu ničemovi teda nepujdu.to uz si muzu rovnou poridit protezy.

lv
26. zář 2016

pohotovost, ošetří, otevře, ale vyřeší, vyléčí až tvůj zubař (starý, či nový)

babka
26. zář 2016

@barunkapj no tak rovnou obvolej zubaře, který bere nové pacienty, a objednej se, že potřebuješ urgentně ošetřit. Nebo pohotovost a v mezičase shánět nového zubaře.

janawei
27. zář 2016

Šla bych na pohotovost, a pokud to nebudete chtít doléčovat u toho stávajícího a nového nemáte a nemůžete sehnat, obraťte se na svoji zdravotní pojišťovnu, měla by Vám pomoct zubaře sehnat.

jimichanga
27. zář 2016

@barunkapj nedavno jsem to resila. Muj zubar odstehoval ordinaci a ja mela zanet. Jedna zubarka me po telefonu poslala do haje ze pacienty nenabira. Druha mi rekla at prijdu, ze me osetri, ale ze si pockam, ze maji objednane lidi. Takze spis zalezi na pristupu si myslim. Jinak v zaveru jsem k te co me vzala sla i na zaverecnou kontrolu a nikdo se neresil jestli k nim patrim nebo ne..😀

beatkasl
28. zář 2016

na to bych velmi nespoléhala ... skus pohotovost 🙂

makronka222
28. zář 2016

Jdi nekam do velke nemocnice na stomatologii nebo jak tomu ted rikaji, ja sla na karlak, druhy den rano pro me meli termin a luxusni prace.. a pak res noveho doktora nebo proste rovnou obvolavej zubaky v okoli

bajjunka
30. zář 2016

Teď jsme to řešily s přítelem. Chytil ho zub, tak jsme letěly na pohotovost. Dala mu tam nějaký drén. Jeho kamarádka je zubařka, tak ji žádal o další ošetření a opravu, ale to nemohla. Má stop stav na nové pacienty a neměla by to jak vykázat finančně. Takže musí s otevřeným zubem čekat dalších 14 dní k naší zubařce.

lajla
30. zář 2016

@barunkapj nevěřím že Vás zubař je stejný masochista jako na pohotovosti...tam už nikdy, raději Běžte k němu,to přežijete a hledejte nového

lenisek35
4. říj 2016

tak to si nejsem jistá, my máme ''rodiného'' dr., tak tam je to dobrý, že zavolám že mám takový a makový problém a oni mě berou okamžitě. Ale myslím, že když příjdeš do čekárny a řekneš sestřičce co ti je, tak Tě vezme..🙂

barunkapj
autor
7. říj 2016

Ahoj tak jsem na druhy den sebrala zbytky odvahy a sla k zubari s nateklou pusou. prvne sok,ze presidlil jinam. vzal me, ale pred tim se se mnou dohadoval,ze jsem u nej uz 10 let nebyla. no ja tam byla pred 4 lety.ale on me vymazal a tvrdil ze opravedu jsem tam 10 let nebyla. no nechala uz jsem se osetrit od nej,udelal to jako pohotovost. asi se na to vykaslu,ale kdybych jooo moc chtela,tak prece na pojistovne vypatram,ze pred 4 lety tam mam posledni zakrok.Takze mi vyhodil kartu a vsechny zaznamy.manzel chtel po nem svuj vypis za poslednich pet let osetreni a to dostal skoro prazdny papirek za 50kč.takze vubec nechapeme co to od nej znamenalo.No samozrejme,ze pro nej nejsme uzasni pacienti,kdyz se x let bez nej obejdeme,ale stejne je tohle divne.