Zarostlý nehet. Strhávají všichni hned?

karolinadl
27. srp 2021

Zdravím, mám už nějakou chvíli zarostlý nehet.
Nehet jsem odstřihla,ale už je tam bohužel zánět.
Chci se zeptat na vaše zkušenosti na chirurgii.
Strhavaji všichni hned nehet?Ja si nehet strhnout nechci nechat.Můžu říct,ze se strhnutim nesouhlasím?Jsou jiná řešení třeba jen nariznuti nehtoveho lůžka.

gbp
28. srp 2021

@karolinadl manzel to jednou vylecil visnakem a mastickou na zarustani nehtu. asi zalezi, jak moc to mas 🤷🏼‍♀️ chce to strihat rovne, porad mu to rikam, ale on ne a ne 😅

barmil
28. srp 2021

@karolinadl zkus to vymacknout. At ten hnis tece ven. A mazat třeba betadin masti, prelepit náplasti do boty. Pak doma omýt, zas vymacknout, namazat a nechat bez ponozky a náplasti a ber 3x denně ibalgin, nebo jiný protizánětlivy lék.
Pokud to do 4dni nezlepší, tak k doktorovi.

hanka_12345
28. srp 2021

Melajsem.to co chvíli,nestrhavali ani jednou. Odmitnout urcite muzes. Me.vzdy odpreparovali tu zarostlou cast

luciina
28. srp 2021

@karolinadl nejdřív to vyleč, višňákem či černou mastí a mezitím se domluv s pedikérkou, která umí podložit nehet, aby nezarůstal. Mně zarůstají palce na nohou a zatím si to "operuju" sama a to tak, že jak cítím/vidím, že už o nehtu vím, tak ten zarůstající kus po koupání/změknutí odstřihnu (šmiknu shora dolů a utrhnu pinzetou). Někdy to zabolí, ale asi jsem si už zvykla. Tedy asi se to tak nemá, ale zatím jsem neměla problem.

syrinxka
28. srp 2021

Měla jsem za život už 3x, lecila jsem, koupelemi v hypermanganu a černou masti. Když už to bylo neúnosné zašla na chirurgii, 2x mi jen vystrihli tu zarostlou část a potom se vždy problém opakoval. Na potřetí mi bylo doporučeno zajít na plastickou chirurgii a konečně mě toho zbavili 🙏 odstranili v té části i nehtové lůžko. Aby mi už nehet nezarustal. Na pohled nejde ani nic poznat. Prý by to zvládli i na obyč. chirurgii, ale tam kam jsem chodila mi to ani nenabidli a asi by mi to donekonečna jen odstrihavali 🤔

niski
28. srp 2021

https://www.vasenohy.cz/cz/m/mate-zarostly-nehet/, tady jsou také nějaké rady, na konci je popsaný postup v lepení náplasti a odtahování okraje kůže od nehtu, pomáhá to od bolestivosti - https://sites.google.com/site/zarustajicinehet/

kekita
28. srp 2021

@karolinadl najdi si v okoli pedikerku, ktera dela nehtove spony (nejlepe zaroven vyskoleny podolog) - vystrihne ti nehet a zaroven ho nadzvedne sponou, aby dal nezarustal.

maudd
28. srp 2021

Nestrhavaji to vůbec. Akorát ti to ustřihnout do klínu aby ti to nezarustalo. Od několika chirurgů mi bylo řečeno, že už se to dávno netrhá...

teate
28. srp 2021

Byla jsem na plastice nehtového lůžka u obou nohou. Není potřeba nic servávat. 🙂

crutela
29. srp 2021

Měla jsem a nehet mi vyřízli.

karolinadl
autor
30. srp 2021

Děkuju všem za odpovědi.Nehet mi stihli jen malý kus u strany