Zlomenina. Může to být nedostatkem vápníku, když kojím?

elu
8. lis 2016

Holky, poradte, kojím už 13 měsíců a hodně mě bolí chodidla, jako kdyby byly stuhlé...měla jsem ted nedavno dokonce unavovou zlomeninu nártu...jen tak ti prdne kost, no a ted to vypada, že mě prdla i druhá kost na nártu...může to být nedostatkem vápníku, když kojím???, u prvního jsme měla cca po roce kojení podobné problémy, jen tedy nebyly zlomeniny

konidana
8. lis 2016

no jasně, že může. Pomůže zvýšit příjem vápníku (tablety) a pohyb, vyloučit kolové nápoje a možná i přestat kojit..

elu
autor
8. lis 2016

@konidana to vše už dělám, jen teda to kojení asi nepřihází v uvahu 🙂

lusynkova
8. lis 2016

Já měla dost podobné problémy a to kojím jen 8 měsíců. Jediné, co mi pomohlo, byla kombinace kelpu a makového oleje. Tedy jód a vápník (přírodní, ne v tabletách). Jinak nic nepomáhalo...

lajla
8. lis 2016

Hodně hodně máku, vit D,K a dologran

sara84
8. lis 2016

No ja kojim uz 18m a unava uz silene. A mam strasnou chut na mak a mleko 🙂 kojit prestat zatim nejde :( zavislak

elu
autor
8. lis 2016

@sara84 u nas je to vyloučené, jiné tekutiny nepije, odmita flašk a všechny hrnky a z normálního se ještě moc nenapije....tekže je to jediny zdroj vody

lajla
8. lis 2016

@elu dávala jsem sem tam vodu stříkačkou, a až si zvykl na tu chuť začal pít sám,a postupně se to zlepšovalo

sara84
9. lis 2016

@elu on cim mene kojim, tim vice sam pije. Ted uz jsme na kojeni rano, na spani a vecer + xkrat za noc a uz vice pije pres den, a vice pije cim.mene kojim. Zadne mimco dobrovolne ziznit nebude, kdyz nabizite cas si vezme vic a vic!

prcekverunka
9. lis 2016

@elu Klidně to může být nedostatkem vápníku, a to i kdybyste nekojila, pokud ho nepřijímáte. Pozor na mylné tvrzení, že je třeba přijímat vápník z mléka, pro člověka vstřebatelného vápníku je v něm málo. Doplňujte konzumací máku. Například makové mléko je super.

zindy
18. zář 2018

A neberes doplnek stravy vitamin D? Proti ridnuti kosti? Muze ti chybet..

normalnimatka
18. zář 2018

vápník v tabletách je na houno. ten se do těla skoro vůbec nevstřebá. nejlepší je snad mák. mlíčný věci třeba ani tolik ne, jak se tvrdí.
a přitvrdit s Déčkem - využij toho, že je pořád krásně slunce.

evaaskalova
18. zář 2018

Ja kojila 14mesicu,z toho 8mesicu plne. Pak 2mesice pauza, protoze uz jsem byla zase v 7.mesici a po porodu po te 2mesicni pauze opet plne kojim. Telo si bere dan, uzivit ty dve princezny co nejprv rostly v brisku a pak si to braly resp jedna bere doted, me stalo asi milion vlasu, 8 kazu a to opravdu dbam na zubni hygienu a jeden zlomenej prst. V zivote jsem tolikrat spadla a nic a ted takova prkotina a prst v sadre. Snazim se doplnovat miberaly,vitaminy, ale asi nestiham. 🙂 Takze si myslim, ze Tve zlomeniny muzou s kohebim urcite souviset.

klarunkapus
24. zář 2018
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

Jo slunicka letos bylo dost, co jsem ale v praci, v kancelari, moc jsem si ho neuzila ☹

zindy
28. zář 2018

A tak jsi brala tedy nejaky doplnek? Ted to docela resim, chci prave taky nejaky koupit nasi babicce, s pribivajicim vekem uz se tolik vitamin D netvoří a ze je tolik potreba.

klarunkapus
30. zář 2018
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

Nasla jsem neco o vigantolvit.cz je to neco noveho a hodne lidi to prave takhle bere prez zimu..

hankamila
4. pro 2018

Ano, nej bych zacala,doplnit do tela vitamin D!

lprdola
10. pro 2018

Ve strave to nestaci? Takze nejake doplnky stravy?

hankamila
20. pro 2018

Malo kdy to staci, je lepsi to trochu podporit doplnky stravy.