• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Proč ocucává omítku? Chybí mu vápník?

18. dubna 2011 
Ahoj maminy, jeden z mých synů začal v roce ocucávat omítku - nejprve u postýlky, to dělal, když měl spát a nechtělo se mu, tak tam stál a olizoval zeď. Teď už ale ocucal omítku všude, takže náš byt vypadá tak, že ve výšce cca 70cm nad zemí jsou nevzledné fleky :confounded: Proč to dělá? Nechybí mu vápník, nebo tak něco? Vypadá to, že je to jeho největší záliba, stojí proti zdi a jakoby se líbá se zdí a potom vypadá jako Mikuláš :zipper_mouth:
18. dub 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děti to čato dělají, může v tom hrát roli i nedostatek vápníku, prý.
18. dub 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
napadá mě jen nedostatek vápníku
18. dub 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Můj brácha to prý taky dělal, asi opravdu nedostatek vápníku.
18. dub 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to taky dělala, pamatuju si, že mi to děsně chutnalo, jestli mi něco chybělo to nevím, já to fakt lízala pro tu chuť. Ale dělala jsem to jen u babičky, tam chutnala nejlíp :grinning: :grinning:
18. dub 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tenhle dotaz byl i na diskuzi na maminka.cz a doktor tam napsal, že to je zlozvyk a je třeba odvádět pozornost a odnaučit. Tak nevím....
18. dub 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syn toto taky zkoušel dělat v postýlce, tu sem přesunula uplně ode zdi a i od vypínače na světlo mj,protože stále rozsvěcel. Když chtěl omítku drápat ve dne (nejdřív jí zdrápal,až pak si ji strkal do pusinky, ne přímo),tak sem ho okřikla, vzala mu to a pak ho hlídala. Pak s tím přestal asi po měsíci.Podle mě jde taky o zlozvyk a třeba i o přitažení pozornosti na sebe. Dělal to třeba,když jsem vařila a nemohla si s ním hrát plně,tj.u něj sedět. Pořád jsem ho musela hlídat...
18. dub 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek