Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
petrusew
17. čer 2018 Čtené 47x

Když jsem dostala zprávu, že nás koník a Igráček vybrali do testování, byla jsem nadšená a vubec jsem tomu nemohla věřit. Radost v naší domácnosti byla vážně velká. Manžel se těšil, že se podívá, jak se Igráček změnil od jeho dětských let. Anetka se těšila a ptala, jestli tam bude i něco pro ni a Maty se těšil na "dájek"

V den, kdy měl balíček dorazit jsem byla strašně nervózní. No ano, nazveme to přesně... Natěšená víc jak ty děti :slight_smile: Všichni měli smé igráčky už doma a u nás stále nic. Postupem času jsem již ztrácela naději a nevěřila, že se ten den dočkáme. V tu chvíli mi zvonil telefon a na druhé straně sluchátka se ozvalo: "Dobrý den, paní Hejdová. Vezu vám balík. Budu u vás během 5 minut." Hurááá, balík je na cestě!

Zrovna jsem věsila prádlo, když v tom... Jistě to znáte... Pošťák zvoní dvakrát... V našem případě tedy pošťák nakukuje přes branku na dvakrát:grinning: 

Dočkali jsme se. Máme doma Igráčka. U branky byla první Anetka, v závěsu měla tatínka, psa a Matýska. Pan doručovatel se smál a říká," mám tu pro vás balíček, uneseš ho?" A naše Anetka se na něj usměje a slaďoučkým hlasem, kterým by se dal mazat chleba prohlásila:" Se vsaď" :grinning: 

Velikost balíku nás hodně překvapila. Byl opravdu OBROVSKÝ! Anetce domů pomohl tatínek s Matýskem. Anet a Maty pištěli nadšením tak, že všechna divoká zvířata z přilehlého lesa vzala dozaječích, pes pro jistotu zůstal na zahradě a kočky zmateně opouštěli obývací prostory našeho domu.

Musím říct, že jsem měla krásně vymyšleno, jak budeme postupně vybalovat. Jak jim budu dávkovat každou věc a jak to všechno krásně zdokumentuju.... Jooooo, omyl, Hejdová, omyl. Ještě jsem se nestihla pořádně vyzout a už slyším manžela a děti" Anetko, uhni, já to otevřu nožem" A: "Božííí" Maty: "wow" ... a sakryš, sakryš... Mé plány vzaly za své. Pořádně nestíhám ani fotit vytahování všeho z balíku, se zvukových projevů nadšených dětí... A tatínka se mi dělají mžitky před očima a klepe se mi čočka foťáku v mobilu.

A tak se vybaluje a vybaluje. Všude lítá výplň, dětské ručičky, nožičky... Dobře, i tatínkovi ručičky a nožičky :grinning: V jednu chvíli jsem měla pocit, že budu muset někoho držet za nohy, aby se nám neutonul v zelené výplni krabice a záplavou Igráčků.

Pomalu se nám to objevuje. Nejdřív hezky všechno vytahat z krabice aby se to mohlo hned rozbalit :grinning: Joo i rozbalování jednotlivých kousků byla rychlost...ano, ano...dvě..tedy tři natěšené děti nešlo zadržet.

Anetka každou krabici s nekončící radostí podává Matymu a tátovi. Nezapomene všechno komentovat slovy:"Hustý, megapřísný, suprácký, nejlepší, wow, ..." Nikdy mě nepřestane překvapovat, jakou má slovní zásobu, kterou se naučila ve školce:grinning:

Matýsek se šťastně tulí s každou krabicí a kříčí:"Mojééé" Táta hned vybaluje, aby byli všichni tři spokojení a mohli si jít HNED hrát :grinning:

Jako poslední se vytáhl Igráčkův domeček a tady se radostí tetelila i Anetka. Její nadšení, radost a spokojení bylo až hmatatelné. Krabici si hezky vzala, nadšeně každému ukázala a komentovala slovy: "To je úžasný, ten je parádní, ten je můj? Že jo, mamiii, že je můj:slight_smile:" ... Po vybalení aut donutila tatínka domeček okamžitě  - teď hned prosím prosím - (doplňte mrkáním očí tak, že větrák na nejvyžší stupeň fouká míň) složit. Tatínek tedy skládal domeček, Matýsek si řadil autíčka a Igráčky a Anetka tu nadšeně poskakovala s Růženkou Igráčkovou v ruce.... No, že je můj drahý choť nervní, když něco dělá a ono mu to nejde, je pochopitelné...ale že se mu budou třepat i ruce :grinning: To mě dostalo.

Domeček je krásně provedený. Odolný karton je potažený, krásně polaminovaný a nábytek je z tvrdého papíru. K domečku jsou dva panáčci paní a pán Igráčkovi, jako milý dáreček vánoční stromek. Domeček je naznačen v místě, kdy se mají stěny ohnout tak, aby šel zasadit jeden díl do druhého. Vše drží pohromadě plastovými spojkami. Chtělo to na to přijít, pak už to bylo jednoduché.

Matýsek se zase zamiloval do traktoru Zetor. Ano, opravdu je to Zetor. Traktor přišel s vlečkou a lžící. Lžíce jde jednoduše oddělat - zvednete kapotu a postupujete podle šipek. Vlečve jde vyměnit nákladový prostor. Ten je kompatibilní se všemi nákladovými prostory velkých aut Multigo. Další auto je hasičský vůz i s Hasičem. Ten má perfektně řešenou nákladovou budku. Uprostřed je výsuvný panel, na kterém jsou vyobrazeny potřebné doplňky hasiče a hasičského auta (hadice, ...) Boční dveře jsou v bílé barvě a dají se zvednout a to otevře celou nákladovou část tak, že i maličkým prstíkům se bude skvěle hrát. Mě se moc líbil žlutý náklaďák. Ten má vlek výklopný. Takže Maty ihned naložil vše, co našel a vysypával a zase nakládal. Jojo, je to sranda:slight_smile: Všechny tyhle vleky se dalí vzájemně měnit a to naprosto jednoduchým principem-otočením nákladové části. Tohle Maty pochopil velmi rychle...hlavně jak si udělat několik "kamion bobží"

Spolu s těmito auty přišel i sanitní vůz se záchranářem a policejní vůz s policistou. Obě tyto autíčka mají nasazovací majáky.

Všechna auta se nám moc líbila. Plast ze kterého jsou dělaná je odolný občasným pádům a nesmrdí.  Stejně tak nesmrdí ani figurka Igráčka. Další igráček byl zelinář s "frézou" spolu s vozíkem. Tady bych měla jedinou výtku. Hrany jsou poměrně ostré, spoj mezi řídítky a vozíkem dlouho nevydržel a neopatrným zacházením dětských ručiček praskl a zlomil se. Zelinář - figurka je ovšem moc hezky zpracovaná. Milý, fousatý pán s oranžovým kloboukem a zelenými zahradníky, jeho vidle a kbelík nás potěšili. Matýsek zřejnmě pozoroval nějakou podobnost, neboť ihned, jak ho spatřil prohlásil "táta, můj?" A taky nesmíme opomenout set trio - záchranné složky - hasič, policista, záchranář. Spolu s  nimi byl v krabičce i doplňěk a to karton k poskládání "základny" - na něm bylo vyobrazení potřeb oněch tří panáčků. Jooo a taky dopravní policista:grinning:

A teď abych to shrnula. Auta bych doporučila pro děli okolo 2 let. Jsou odolná, nemají nikde žádné ostré hrany, velké otvory pro posazování panáčků. Matymu se líbí otevírání, sundávání korbiček a měnění, posazování panáčků... U těch se mu líbí jim sundávat vlasy(pokud budete hledat vlasy, doporučuji se podívat do úložných prostorů vozidel, například sanitky či policejního vozu... Mimochodem, pokud budete hledat panáčky, doporučuji kouknout taktéž do těchto prostor). Pokud by se zadařilo.... A ono se asi zadaří a některý dílek se podaří někam založit, nezoufejte, na stránkách igráčka seženete náhradní díly.

Spolu s auty,nákladním vozem, hasičským vozem,traktorem,frézou, domečkem a jeho již známími obyvateli se k nám nastěhovali i další panáčci. Dva hasiči s helmami, dobravní policista u kterého manžel nadšeně prohlásil" Jééé, hluchavka", policistka a další dva policisti, dva záchranáři s kufříkem, zelinář a řidič žlutého nákladního vozu.  Pokud jsem nejmenovala některého z našich návštěvníků, tímto se jim hluboce omlouvám.

A co na Igráčka MULTIGO říkáme? Jsme nadšeni. Anetka si s domečkem stále hraje a on stále stojí. Maty miluje svůj traktůrek, se kterým spí, jí, dívá se na pohádky a asistuje mi u čehokoliv, co vás napadne. Sám si poradí se sundáváním vleků a Igráček rozvíjí jeho představivost. Pokud ještě váháte, neváhejte. Slibuju, že si vyhrajete všichni:slight_smile: U nás to platí stále. Vlastně jsem našla jednu menší nevýhodu... Nutně budeme potřebovat další autíčka MULTIGO :slight_smile:

#test_igracek #recenze

Čti celý článek
petrusew
21. únor 2018 Čtené 1115x

Dneska je tak krásně a mě není moc dobře. Bojuju sama se sebou. S vyčerpáním, únavou, nerozitou a strachem. Bojuju ale pro tebe, pro nás všechny. Dnes je to přesně tři roky, kdy jsme se dozvěděli, že nebudeme mít květnového chlapečka, ale únorového. Že budeš maličkatý, odkázaný na pomoc druhých a hlavně, že nás čeká nesmírně těžký a namáhavý boj. A to jsme ještě nevěděli, jak moc namáhavý a těžký bude. 

Čas letí svým tempem a já musím říct, že je to až kruté. Místo užívání si mateřských povinností, muchlání krásného voňavého miminka jsem věděla, že to tak nebude. Když jsem ležela na porodním sále a modlila se, aby jsi to přežil, aby jsi neumřel u mě, abys měl šanci žít...kolem mě se za ty dva dny narodilo tolik dětí. Poslouchala jsem pláč miminek a šťastných rodičů a věděla, že u nás to tak nebude. Já jen doufala, že budeš vážit o pár gramů víc, že se budeš rvát o život a nedáš se. 

V tuhle chvíli jsem už věděla, že je něco špatně. Čekala jsem v nemocnici na chodbě před porodním sálem a rychlou, aby mě převezli do Olomouce, kde jsi se měl narodit. V tuto chvíli jsem cítila nesmírný strach, nepopsatelnou boles a hrůzu z následujících dní, týdnů a měsíců. Dodnes si pamatuju slzy, které mi nekontrolovatelně tekly z očí. Bezmoc.

Je až děsivé, že i když to jsou tři roky, cítím to, jako by to bylo dnes. Jako bych to prožívala znovu. Narodil jsi se 23,2 2015 v 10:33 Zvládl jsi ty dva dny. Já na tebe mluvila, celou dobu jsem se snažila věřit ti. Zvláštní, když ses narodil, ani jsem si nepřipouštěla, že by jsi to už neměl zvládnout. Ty dlouhé měsíce v nemocici, dlouhé měsíce odloučení, strachu ze zvonícího telefonu. Ze dne na den jsem byla mámou nedonošeňátka, které bylo tak maličké a bezbranné...a to jsme ještě neměli ani tušení, jak komplikovaná tvá cesta domů bude. 

Teprve začal tvůj a vlastně náš boj. Máš toho za sebou už tolik. Hromady operací, vyšetření, komplikací...a taky jsi nás hodně naučil. Naučil jsi nás trpělivosti. Naučil jsi nás neplánovat věci dopředu. Žít okamžikem. Naučil jsi nás, co znamená rodina. Ukázal jsi nám, že ne všichni dokáží pochopit, co prožíváme. Bohužel se to týká i některých členů rodiny. Naučil jsi nás milovat bez výhrad a ukázal nám, jaké máme štěstí, že se máme. 

Občas jsem přemýšlela, jestli jsem nemohla udělat něco jinak. Jestli jsem neměla v něčem být důraznější...ne, už to nedělám. Naučila jsem se neotáčet se s výčitkami, ale snažit se vytěžit to dobré. Ty jsi mi dal další smysl mého života. Dal jsi mi elán a chuť pomáhat dalším. A ano, vlastně i díky tobě a obrovské podpore naší rodiny (táty a ségry) jsi mi dal další pohled na svět a moje další směřování. 

Tři roky utelky tak rychle, ne, nebyla to procházka růžovou zahradou. Bylo a je to těžké, někdy těžší než si připouštíme, ale stálo to za to. Ano, bude to ještě trvat. Času budeš mít, kolik budeš potřebovat. Důležité je, že se všichni milujeme.

Tři roky jsou tu s námi i některé z vás. Vlastně je vás hodně a já vám všem moc děkuji. Děkuji za podporu, povzbuzení a pomoc, kterou od vás máme!

Čti celý článek
petrusew
27. čer 2017 Čtené 1018x

Kdyz se "to" stalo, převrátilo nám to životy vzhůru nohama.Už bojujeme společně téměř dva a půl roku. Jednou si ale u uvědomíte, ze se chováte trochu jinak, tak nějak automaticky...někdy bez emocí,jindy extrémně přehnaně. Že máte stavy,které nejsou normální. Pokud někdo nekdy mel panickou ataku,tak ví,o čem píšu. 

Přišlo to ke mě pomalu. Pomalu me to uvnitř užírá a já mam vlastně pocit, že nemám právo něco cítit. 

Co se Maty narodil, žiju ve strachu a hrůze. Nemohu plánovat ani tyden dopředu,natož měsíce. A panika mě přepadá poměrně často. Přidaly se k ní výčitky, že nejsem dobrá máma, žena..že jsem nedokázala donosit syna, že zdravotní potíže má kvuli mě..že jsem dovolila peg a zavinila tak tracheotomii...že že že...a tak bych mohla pokračovat dál...

Já se bojím i pokroků,protože čekám nějakou ránu... 

Vlastně se asi nejvíc bojím sama sebe a toho co bude.Uvědomila jsem si, vlastně i diky skvěle paní psycholožce, že se nejvíc bojím toho,vo bude,až mě nebude potřeba...bojím se toho, že zo nezvládnu a moje tělo mi to dá sežrat...bojím se dívat dopředu,bojím se ... Vlastně se bojím normálního života.

A proto jsem se rozhodla pracovat na sobě s psycholožkou, která mi naslouchá a vede. Zatím bez medikace,snad svou postraumatickou stresovou poruchu zvládnu!

Čti celý článek
petrusew
22. čer 2017 Čtené 75x

Když jsme vyhráli testování, byla jsem nesmírně nadšená a natěšená:grinning:  Jojo, radost u nás byla veliká. Po doručení balíčku jsem ho nedočkavě rozbalila, ale podrobné zkoumání jsem musela odložit na dobu "po uspání Hadů":joy:  Poté, co se mi to konečně podařilo... Tedy to uspání, jsem si udělala zaslouženou kávičku. Myslím, že tady každá matka rozumí, vypít si horkou kávu bez toho,aniž bych slyšela "mamiiii" a něco si v klidu přečíst je naprostý luxus.

Tak jsem si sedla na gauč, třikrát se z hluboka nadechla a začala studovat návod. Po důkladné přípravě, jsem si nachystala svého nového miláčka na další den. Příprava spočívala v umytí nadob a spánku... Toho mého:grinning:

Druhý den ráno jsem zajistila, že došlo ovocné piré, tak teda jo. Je načase testovat. Podala jsem si pár jablek, oloupala, zbavila jadřinců, nakrájela a nasypala do nádoby. Do vnitřního zásobníku na vodu, jsem nalila potřebné množství, to zjistíte v přiloženém barevném navodu (tady je škoda, že je pouze v angličtině) a šlo se věc.

Po vyčerpání vody se zásobníku, přestane napařovat, což je fajn, protože není nutné úplně hlídat stav. Kolik vody je uvnitř vidíte z boku přístroje na rysce, která po zapnutí do elektriky svítí. Teď k samotnemu napařování. Překvapilo mě, jakou krásnou barvu a vůní jablka stále mají.

Byla jsem opravdu překvapená a to vážně hodně. A přišel čas na mixování. Toho docílíte pouhým přetočením knoflíků. V tom je mašinka fakt jednoduchá. Mixování jde hladce, sama si otáčením volím jak moc chci na hrubo. Piré bylo opravdu hladké, voňavé a barvu mělo krásnou. Nic hnědého fujtajblového. Další zkouška byla koktejl z jahod a banánů. Mňamka, kterou ovšem prťavec absolutně nedocenil! Mlsoň!!! Ovšem mě chutlan moc, stejně tak i Anetce. Ovšem Mates aspoň pózoval:joy:

Vidíte tu příšerku?:grinning: 

Tady nastal jeden problém. Mixéru se nic nechtělo v okamžiku, kdy už byla směs tekutější. Musela jsem mixovat na třikrát, ale to nevadí.

Další test byly brambory a domácí karotka. No hádejte, Hádě to opět nedocenilo, ovšem mě to chutnalo. 

Barva, chuť, vůně... To jsou  veci, které prostě nejdou popsat.

Zkusila hsem i napařování tvarohových knedlíčků, jooo jde to:joy:  Ryba, plátek masa... To vše zvládne. 

A teď k negativům... Těch moc není. Barevný návod s recepty by mohl být v češtině, receptů by mohlo být víc, ale experimentovat mě baví i když se to někdy jíst nedá. Potom bych ocenila větší nádoby na vaření na páře (i když pro jedno až dvě děti jsou dostatečné, ovšem všechny víme, že prťata prostě láká to,co jíme ostatní..) Je to docela škoda, protože v tom případě je lepší velký parní hrnec, takže další krám do domu. I možnost mytí v myčce by bylo fajn, ale dá se to přežít. Ovsem to, co zajímalo chlapa, jestli mu to udělá řízek... Tak to bohužel:scream::stuck_out_tongue_closed_eyes: To fakt neumí.:grinning::wink:

Takže na závěr to shrnu. Umí vařit na páře, umí sterilizovat lahve, dudlíky,... Umí sekat a mixovat. Za mě perfektní pomocník pro každou mámu!

 #test_gorenje

Čti celý článek
petrusew
26. dub 2017 Čtené 753x

Většina z vás, nás už dobře zná. Maty toho už má za sebou opravdu požehnaně. Včera, ještě před operací k nám zavítala mudr. Vokurková. A ten den přišla ještě jednou. Nebudu se rozepisovat o tom, že mléko na noc není dobré...ano, já to vim,ale vzhledem k tomu, že musíme nabírat na váze,je to momentálně jediná volba. Přes den toho moc nesní. Jenže tady máme hned několik problémů. Pokud se mu budou kazit zoubky,nebudeme moct začít s tvarováním čelistí...tady přijde na řadu ortodentista...zubní hygienista...dentista ... (doufám,že se nebude bát zubaře) ... a možná i stomatochirurgie a plastika čelistí.

Další problém se stává z Matyho palce v puse:confounded: Potíž je, že ho tam má opravdu hodně.Naštěstí ho necumla. Jenze si ním jakoby vytahuje vrchní čelist.

A hlavní problém je jeho velký kořen jazyka, díky kterému má potíže s polykáním kousků. A tady nám pomůže další z dlouhé řady odborníků. Na tento problém budeme mít dva. Pres řeč paní logopedku Čefalínovou, která mi pomohla hodně ujasnit si další kroky. Přivedla mi ji jako odborníka paní primářka. Pomůže nám rozpohybovat jazyk, posílit čelist, otevírat pusu...a ruku v ruce ještě s mgr Kejikovou vyřešit problém s příjmem stravy. 

Díky všem těmto lidem se snad posuneme dál. Dnes jsem Matymu koupila první pomůcku - hrnecek od Aventu, hrneček,který mu snad pomůže naučit se pít jinak, než z lahviček start cup od mam, protože potřebujeme vysunovat spodní čelist a rty. A ono mu to šlo!

Nakonec jsem si vše musela srovnat v hlavě.A že mi to dalo zabrat, protože s unaveným hladovým chlapem a unavenou nevyspanou matkou to trvalo trochu déle. 

Ano, vím,že máme problém. Vím že ten blok je hlavně fyzický a naučením kousat a pracovat s jazykem se to upraví a je mi jasné, ze tohle bude hlavne náš boj. Matyho a můj.

Ale...ale nevzdám zo za žádnou cenu, nikdy.Proč?Protože to bych mu nikdy nemohla hledět do očí.Ne, nevzdám se.

Nakonec se mi ulevilo, ano,slyšet,že ten problém nevidíte jen vy, ale i nekdo další je ve své podstatě velmi osvobozující. 

Ano, mám dítě, které má problém s příjmem stravy.Nestydím se za něj a rozhodně se s osudem řádně poperem:wink:

Čti celý článek
petrusew
14. pro 2016
Nas letosni "malej" stromecek...ta brana ma 180cm....Prej takovej malej,ma asi 150cm:joy::joy::joy::joy:Chlapi!:joy::joy::joy::joy:
Zobraz celou zprávu
petrusew
12. pro 2016
A otevírat se komentare,bejdou nahrat fotky...jooo to je zase "vylepseni"
Zobraz celou zprávu
petrusew
11. pro 2016
:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:on jiiiii sam sam sam!Pochopil princip a. ..zblajzl celou kapsicku!!!!Ja tu ronim slzy!
Zobraz celou zprávu
petrusew
10. pro 2016
No,co na to rict:joy:A holky,dnes prvni krucek bez drzeni:heart_eyes:Strasne chtel za strejdou a nedosahl,tak udelal krok:heart_eyes:A potom chytl strejdu za rameno a tapkal(strejda drepel):heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:Ja ho tak miluju!A Any si s nim dnes tak krasne hrala!Zlaticka moje!
Zobraz celou zprávu
petrusew
8. pro 2016
8800gramů a 78cm:grin:
Zobraz celou zprávu
petrusew
6. pro 2016
Medove,gumidci medove...nese se dvojhlas (rozumej zpivam ja a muz -mezi nama je rozdil 5let) a Anet,to zabije vetou:Mami,vy to znate?To je tak prastare?To jste jako dinosauri!:joy::joy::joy::joy:Jasne dite,tata dokonce kreslil malby v jeskynich:joy::joy::joy:
Zobraz celou zprávu
petrusew
5. pro 2016
Udělala jsem to!Udělala!Teď jen počkat na první termín a snad mi psycholožka sedne.
Zobraz celou zprávu
petrusew
5. pro 2016
Venku mrzne,az prasti.Vsechno je pokryte namrazou.Je to krasa,jeste krasnejsi to je pozorovat od horiciho krbu v loznici:slight_smile: Maty si krasne hraje,Anetka je ve skolce,kocky venku,pes sla curat:blush:Uvarim si veljy kafe a velkej caj,nakrmim pana Hada,povesim pradlo a dam prat dalsi a hodim nohy nahoru:blush:Dnes muzu a blbe mi to nebude.Ve ctvrtek jedeme vazit a merit+odbery na jatra:blush:Tak drzte palce.
Zobraz celou zprávu
petrusew
4. pro 2016
Vsem Barunkam vse nej!
Zobraz celou zprávu
petrusew
3. pro 2016
U nás bylo rozsvěcení stromku. I s tím divným gengem:joy: Mikuláš na Anet působil autoritativně, ona mu i zazpívala!!!Matymu se ale nelíbil...za to pokukoval po čertech:joy:(tlemil se na ně) Co bych taky chtěla,že, vždyť to byly ženský:joy::joy::joy:
Zobraz celou zprávu
petrusew
2. pro 2016
Divam se na ct2 - V nejlepsim zajmu ditete .... me je zle!Jak muze nekdo ruct,ze pece v ustavu je lepsi nez pece u prechodnych prstounu nebo pestounu?!Jak nuze nekdo rict,ze je to nemuze poznamenat?!Jak muze nekdo vubec vypustit z ust, ze je pro ne ustavni pece lepsi,ze maji zdravotni Kontroly kazdy den?!?!Proboha!!!Videla jsem na Matym nasledky,bio mi byly tri mesice a budu se hadat do krve,ze byt zdravotni peci mel a potreboval, kontakt s rodici ci jednou osobou(pestounem u techto deti)je nejdulezitejsi.Nasledky se pomalu vytratili a me nezbiva doufat,ze v budoucnu se to neprojevi!Trha mi to srdce,a zurim...nad laxnosti organu nasi zeme a neschopnosti situaci deti zlepsit!
Zobraz celou zprávu
petrusew
24. lis 2016
Nase auto je ve stavu mrtvych:fearful:zmetek jeden!Ale pojud to vyjde,budeme mit nove:grin:Teda oprava...maminka a deticky budou mit nove:grin:Tatinek bude chodit pesky!:joy:
Zobraz celou zprávu
petrusew
23. lis 2016
On se začal v ohrádce pouštět!On stojí jen rak!!!!:scream::heart_eyes:A to jsem měla strach, jak ho to držení v klidu rozhodí!Já mám takovou radost!
Zobraz celou zprávu
petrusew
22. lis 2016
Holkyyyyyy!!!Jaterky jsou už jen lehce zvýšené, bílé krvinky jsou naprosto v normě!!!Huraaaaa huraaaa,huraaa!Ke svačině si dal půlku velkého jablka, oběd jedl jen mačkaný, brambo a kousek krůtího masa na kousky!(to dítě vyplivlo jen trošku:scream:slight_smile: a pozor,tapil to 100ml šťávy!!!Jooooo joooo!!!Já mám takovou radost!
Zobraz celou zprávu
petrusew
22. lis 2016
8555gramů!!!Teeeeda!!!500granu za tyden:scream::heart_eyes::kissing_heart:
Zobraz celou zprávu
petrusew
17. lis 2016
Víte o čem se nemluví? 6tá nemoc může způsobit i jaterní selhání. Pokud u 6té nemoci vidíte prudkou změnu chování dítěte-spavost,nezájem,nejezení,nepití vyražte okamžitě do nemocnice. Na nic nečekejte!
Zobraz celou zprávu
petrusew
17. lis 2016
#svetovydenpredcasnenarozenychdeti Narodilo se miminko do slz a strachu.Malicke,do dlani,ale se srdcem bojovnika.Kazda minuta, kazdy nadech je pro ne vysilujici a pres to vsechno bojuji svuj boj,boj o holy zivot a misto v nadich narucich. Chvile hruzy,strachu a bolesti porodem nekonci, zacinaji proplakane dny i noci,hodiny,dny i mesice travene v nemocnici.Po propusteni roky strachu,neskuteceho odhodlani rodicu posunou svoje miminko dal,ke zdravym vrstevnikum.Tyto deti maji velke potize s dychanim,s jidlem.Je to kazdodenni boj,ale rostou z nich milacci nasich srdci. Tato doba je plna hromady pocitu s jednim cilem,preziti.
Nesmirne si cenim pece lekaru a sester na vsech jirp a imp. Diky nim je Ceska republika na prvnich mistech v peci o predcasne narizene deti.
Zobraz celou zprávu
petrusew
16. lis 2016
Mozek mi srotuje na plne obratky(jooo uz na netu info hledat nebudu),Maty uz spi,Any s 38° teplotou u nasich:disappointed_relieved:Uz jsem z toho tak moc unavena:cry: vycerpana a .... proc uz to proste nemuze byt dobre?Proc uz nemuzeme mit klid a radost bez strachu co bude dal?!?!Uz toho mam dost,uz vazne nemuzu:cry::cry::cry:
Zobraz celou zprávu
petrusew
16. lis 2016
Kateřina testy se normalizuji,ovsem vyrazne klesaji bile krvinky.Mam strach.Opravdu se bojim.Sedim doma a cekam telefon.Je mi zle,jsem vydesena a naprosto zoufala:frowning2:
Zobraz celou zprávu
petrusew
14. lis 2016 Čtené 146x

Naše testování mě velmi překvapilo. Už při rozbalení jsem cítila jemnou vůní, která provoněla  celý obývák. Při rozbalování ochotně pomáhala naše Anetka, kterou velmi zaujala krabice, výplň a praskací fólie:grin: 

Nadšení bylo ohromné:grin: Ovšem mé nadšení z následného úklidu už ne.

Jako první prošel testem osvěžovač vzduchu pro miminka. Jeho vůně je jemná, nevtíravá a prcci krásně spinkali až do rána:heart_eyes:

Šplíchám ho všude, šplíchám ho pořád a to i na muže na WC. (ale pssst :joy:slight_smile:

Hned večer po rozbalení přišel na řadu test koupací a mycí...no..z tohoto testu bohužel nejsou publikovatelné fotografie, objekt testování odmítal spolupracovat a svou zaputilist mi dával najevo šíleným řevem.

Ovšem umytí neunikl. Musím říct, že Vendelín i Toník jsou skvělými spolubojovníky v boji proti křupkám! Ty totiž drží a drží. 

Lahvičky jsou naprosto funkční, dávkování na vzpouzející se hádě proběhlo bez komplikací.  Háděti byly nejdříve odstraněny zásoby křupek uschovaných fikaně ve vlasech:unamused:  naivně si myslel, že na ně nepřijdu, ovšem díky Toníkovi a jeho síle mu to nevyšlo. 

K Toníkovi ještě doplním několik informací. Krásně pění, neštípe v očích - toto jsem testovala i na sobě. Umeje opravdu snadno a rychle (křupkovým testem prošel na výbornou) Vlasy zůstávají hebké, lesklé a jemné a to i dospělých, anoo, testováno na mamince:joy: A super je i na seborelu ve vlasech.

Vendelín byl postaven před nelehký úkol. Hádáte dobře! Zase ty KŘUPKY! Každý, jehož dítě jim holduje zná ty chvíle hrůzy, když je uklízí. Rozbaptlané po všem,všech a naprosto všude. Nejhorší je to mezi prsty našich ratolestí...Maty je přeborník,má je totálně všude i pod oblečením. Toník vyhrál, ale jak se s nima popral Vendelín?

Vendelín se rval jakou Rambo. Křupkám rozdával ránu za ranou. Sice vzdorovaly, ale ještě na konci prvního kola bylo jasné, že je porazí. Dostal je na K.O. 

Vendelín příjemně voní.Lehounce se roztírá po telíčku, jemně pění, dobře se oplachuje. A pocit hebkosti je dlouhotrvající anoo, i Vendelín byl testován mnou. Stačí opravdu trocha i na maxi tělo Venušiných rozměrů.

Jako poslední se testovala Olinka. Olinka je úžasná! Na vrch i spodek. Já s ní zkusila i jizvu po pegu. Mohu říct, že po týdnu vidím velký rozdíl! Výhodou Olinky je dávkování! Je skvělé! Olinku a její jemnost a vůni po včeličkách, jak jí říká Anetka, si naše starší dcera zamilovala! S ní i já:grin:

Jak jinak.  Musím konstatovat, že Nobilis u nás už zůstane!!!

My ho totiž milujeme:heart_eyes:

#test_nobilis

Čti celý článek
petrusew
2. čer 2016
Dnešním dnem jsem založila na FB podpurnou skupinu s názvem: Pierre robinova sekvence - podpůrná skupina Pokud máte v okolí někoho, kdo se s touto diagnózou potýká, řekněte mu o ní. Čím víc nás bude, tím víc budeme mít o PRS informací a usnadní nám to náš boj:slight_smile:
Zobraz celou zprávu