Zpožděná menstruace, negativní test. Mám se raději objednat k Dr.?

lucifux
3. dub 2024

Ahoj, dnes je to 5 dní co nedorazila MS. Včera jsem testovala a dnes ráno taky. Testy negativní. Další dítě s manželem nechceme. Opravdu jsme se i tak chovali, proto by nám bylo divné, kdybych byla těhotná. Ale proč nedorazila MS? Mám se raději objednat k Dr? Žádná velká změna v životě nenastala, aby kvůli tomu nějak moje tělo mělo trpět.

lencaa11
3. dub 2024

@lucifux k lékaři bych zavolala když by to nepřišlo do 14 dnu může to bejt nějaký jen šrum nebo hormony možná cysta někdy si tělo jeden jinak

gdpr
3. dub 2024

MS môže meskat z rôznych dôvodov, cysta, baktéria, stres, choroba, zmena životného štýlu (zmena stravy a pohybu), schudnutie... Pokiaľ nič z toho to nemôže byť tak by som sa objednala k dr inak by som ešte počkala. Inak telo nie je stroj mne vždy chodí +-2-3dni, po chorobe zvykne meskat aj týždeň ale stále len ten prvý cyklus a potom je to ok

cilkat
3. dub 2024

Holky, fakt každou vynechanou ms řešíte s doktorem? Bych u něj byla skoro furt... A to nemám pocit, že bych měla s MS nějak problém... prostě přijde +-týden, tak jednou do roka vůbec... Moje gynekoložka na to konstatovala, že "problém s otěhotněním jste neměla, další neplánujete, subjektivní potíže typu výkyvy nálad a bolest nepociťujete, podle preventivního vyšetření je vše ok. ... Samozřejmě, že vám můžu hormony držet uměle, ale stojí vám to za to?" ... mě to za to nestojí...

reeeza
3. dub 2024

Tahle situace je hodně nepříjemná, znám to. Hodně jsem o tom googlila, četla i odborné články a všude bylo řečeno počkat 2 týdny. Dát tomu ty dva týdny a až pak to řešit vyvolávačkou.
Tak se hlavně moc nestresujte. Tělo není stroj. A někdy prostě z těch zajetých koleček na chvilku vyjede. Někdy se to stane asi každé ženě.

rosalindamelinda
3. dub 2024

Ahojky, také záleží kolik je ti let a jaký máš menstruační cyklus? Máš pravidelný nebo nepravidelný? Délka ms.cyklu může během života ženy kolísat. Já si vzpomínám, že mi třeba loni přišla jedna ms po 30 dnech a jiná po 23 dnech... což je rozdíl 7 dnů! Takže 5 dní ještě není tak moc, opravdu bych počkala 😉 K doktorovi si navíc můžeš nejdřív zavolat a zeptat se, kdy máš nejdřív přijít 😎