Zubní implantát - potíže. Máte zkušenost?

haidy11
25. lis 2023

Ahojte hledám kdo má s implantáty zkušenost! Jak dlouho jste cítili nepohodlí nebo prostě nějaký diskomfort po kompletním zavedení implantátu do horní čelisti myslím ve fázi kdy už máte nasazenou i korunku Jsou to 2 týdny co mám korunku na implantátu a pořád ho cítím občas mě v něm i píchne ,cítim někdy i tlak ne nic nic jen slabě ale vím o něm .... Mám implantát i v dolní čelisti bez doplňování kosti a tento problém jsem neměla. Tak bych chtěla porovnat zda také některá z vás cítila rozdíl mezi horní a dolní čelistí.

malenka3
25. lis 2023

Mám horní i dolní a nevnímala jsem rozdíl. Korunku máš stále nekousací, že? Implantát by se neměl aspoň tři měsíce zatěžovat, takže pokud tě to bolí, asi bych to řešila. Kdy byla extrakce zubu na místě implantátu?

haidy11
autor
25. lis 2023

@malenka3 Jak myslíš nekousací? Dostala jsem korunku po sedmi měsících od doplňování kosti a je napevno teda šroubovací.

haidy11
autor
25. lis 2023

@malenka3 A extrakce byla rok před sinus liftem

malenka3
25. lis 2023

@haidy11 korunka ano, ale implantát byl tedy kdy? Pokud se implantát zavrtá do kosti, nesmí se na něj kousat. Cca tři měsíce.
Pokud byla extrakce před rokem, tak už tam pravděpodobně není zánět od toho zubu.

haidy11
autor
25. lis 2023

@malenka3 ano implantát byl zaveden za rok po vytržení zubu
Zároveň byl proveden sinus lift.Vse bylo 7 měsíců ,ok hojení I vhojovaci váleček vše ok.Potize nastaly v až po nasazení korunky.Nejdřív skusová bolest tak byla obroušena a nyní píchání a tlaky...

malenka3
25. lis 2023

@haidy11 tak pokud byl implantát v pořádku, tak tady by to mělo být ok. Ale bylo to tam dlouho bez zubu, takže je třeba si na to zvyknout. Ale píchání není úplně obvyklé, asi není pořád dobroušená dobře, nedala bych se a řešila to.

haidy11
autor
25. lis 2023

@malenka3 Jo právě jsem mu psala a čekám co napíše taky si myslím že je problém s korunkou a při minulém broušení které probíhalo v ústech se možná uvolnil abutment ...Uvidím každopádně díky za tvůj čas

janulkav
25. lis 2023

Mám nasazený finální zub od středy a už kromě pocitu " jiného materiálu" když po něm přejedu jazykem, tak o něm nevím . Koušu normálně . Je to tedy spodní "6"

haidy11
autor
25. lis 2023

@janulkav No se spodní šestkou jsem to měla taky tak

malenka3
25. lis 2023

@haidy11 mně se to stalo se spodní šestou, že se uvolnil abutment z té korunky, jenže mě pak ta korunka prostě sjela úplně, volně lítala na tom implantátu. Doktorka mi to do telefonu nechtěla věřit a v laborce taky ne, že se jim to nikdy nestalo. Ale to teda rozhodně nebolelo a nebyly žádný tlaky.
Držim palce, ať to vyřešíte, nestálo to málo peněz a musí to sedět dobře, žádné polovičaté řešení.

haidy11
autor
25. lis 2023

@malenka3 Děkuji

sanoela
25. lis 2023

@haidy11 napadá mě, že když nebyl problém před nasazením korunky, tak jestli není potřeba doladit korunku do skusu, jestli není někde trochu vyšší

haidy11
autor
25. lis 2023

@sanoela Už jednou byla u toho byla bolest na skus. ale ne dokonale a chtěla jsem se k němu objednat a najednou nastalo tohle tak nevim jestli se to mohlo až takhle hrozně rozjet kvůli nepřesné korunce...

alassel
25. lis 2023

@haidy11 někdy se bohužel i po mesicich stane, že se impla neujme a odhoji se. Pracují v impla klinice a tohle není dobre. Okamžitě na kontrolu s rtg. Nic neprodluzovat..

haidy11
autor
25. lis 2023

@alassel Moc děkuji za názor

haidy11
autor
25. lis 2023

@haidy11
@alassel A můžu vědět jaký je další postup? Myslíš že je to chyba lékaře? Lze opět po zhojení kosti opět implantovat?

alassel
25. lis 2023

@haidy11 nene, to není chyba lékaře, prostě tělo někdy impla odmítne.. pokud tomu bude tak, je třeba impla vyjmout, augmentace, zahojení a pak lze zkusit znovu implantovat, ale je to běh na dlouhou trať. Občas se nám to také stane s pacienty..

haidy11
autor
25. lis 2023

@alassel Ach jo děkuji

haidy11
autor
25. lis 2023

@haidy11 Prosim ještě info jak náročné myslím pro mě je odstranění toho implantátu?

alassel
25. lis 2023

@haidy11 nemáš zač, ale jdi hned v pondělí bez objednání na ko k implantologovi. Musí te vzit. Co se týče financí, měla by se na to vztahovat zaruka

alassel
25. lis 2023

@haidy11 korunka se odslepi a vysroubuje, stejně tak i implantát. Pak se to zašije a zahoji. Mělo by to být bez bolesti. Další postup je pak na doktorovi

haidy11
autor
25. lis 2023

@alassel Hrozně moc ti děkuji za info

alassel
25. lis 2023

@haidy11 ❤️ ale musíš k Dr a tam se domluvit s ním. My děláme i reipmlantace, ale podle mě, budeš zase muset čekat min půl roku

alassel
25. lis 2023

@haidy11 třeba může být i jen nějaká nečistota a Dr to vyplachne a vyčistí. Vše uvidí dle snimku

haidy11
autor
25. lis 2023

@alassel V jakém městě pracujete? Pokud se potvrdí situace kterou popisuejš ,tak důvěru k lékaři již nebudu mít....spodní implantát byl u jiného lékaře a byl úplně v pořádku .....

hojda
25. lis 2023

@alassel Nejde na to předem udělat nějaký test, jestli tělo bude s tím implantátem ok, nebo bude vadit?

evaviki
25. lis 2023

@haidy11 to ale zpusobi tve telo, ze implantat odmitne, ne doktor

alassel
26. lis 2023

@hojda ne

leiladelly
27. lis 2023

@hojda To možné není. Jsou dány kontraindikace, pak faktory, které člověk může ovlivnit předem, aby zminimalizovali riziko periimplantitidy, ale žádné testy se nedělají.

hojda
27. lis 2023

@leiladelly Jen to může být tedy dost drahá stranda... Člověk tolik investuje a pak z toho nic není😔.