Zubní implantát - potíže. Máte zkušenost?

haidy11
25. lis 2023

Ahojte hledám kdo má s implantáty zkušenost! Jak dlouho jste cítili nepohodlí nebo prostě nějaký diskomfort po kompletním zavedení implantátu do horní čelisti myslím ve fázi kdy už máte nasazenou i korunku Jsou to 2 týdny co mám korunku na implantátu a pořád ho cítím občas mě v něm i píchne ,cítim někdy i tlak ne nic nic jen slabě ale vím o něm .... Mám implantát i v dolní čelisti bez doplňování kosti a tento problém jsem neměla. Tak bych chtěla porovnat zda také některá z vás cítila rozdíl mezi horní a dolní čelistí.

leiladelly
27. lis 2023

@hojda Tak, jak jsem psala. U kontraindikací se neimplantuje. Pak je na každém, aby maximalizoval hygienu, minimalizoval další rizikové faktory... Za to lékař nemůže ručit. Určité riziko tam je.

hojda
27. lis 2023

@leiladelly Já myslela, že to tělo nepřijme hned po implantaci, že ten materiál tělu vadí.

leiladelly
27. lis 2023

@hojda Nene, to se nestává. Spíše je to pak důsledek reakcí následně, pokud se kolem implantátu rozvine zánět, vzniká tzv. periimplantitis. O materiálu jako takovém to není , je to souhra vícero faktorů dohromady.

alassel
28. lis 2023

@haidy11 jak si dopadla u Dr?

haidy11
autor
28. lis 2023

@alassel
@alassel Tak jsem byla v pondělí u doktora V podstatě ještě zbrousil víc korunku a jsem bez potíží. Bolesti na skus přestaly ,říkal že byl implantát asi přetížen .Tak snad bude klid vypadá to dobře.Každopádně všem děkuji za rady a podporu!