Zuby. Dá se z krve, i z CRP, zjistit zánět ze zubu?

pupinda
14. únor 2024

Holky prosím poraďte. Dá se zjistit z krve konkrétně Crp třeba i zanet od zubu??

drep
14. únor 2024

Jako praktik bych žádanku na rtg zubů nedala, stejně jako antibiotika na bolesti, praktik tě pro zub neléčil, není ošetřující lékař. Udělala bych crp, koukla do krku, jestli to fakt není angína (může být, i trhání zubů je zásah a může oslabit tělo a to snáz něco chytne), ale jinak to prostě není obor praktika a je třeba to řešit se zubařem.

exbordelar
14. únor 2024

Ty jo, to je mazec. To musis chodit k nakemu staremu vyhorelemu zubarovi 🙄😬
Chodim k soukrome zubarce, platim tam sileny prachy, ale rtg je samozrejmosti, zadne spekulace a trhani naslepo… zuby dokonale spravene, nikdy nic neboli. Luxusni servis.
Kazdopadne, ja bych si zasla za obvodakem, rekla sve obtize s prosbou o to CRP. Pokud by bylo vysoke, jsem si jista, ze by ti predepsal atb on, at jsi co nejdrive zalecena a pak bych si urychlene hledala noveho zubare, i kdyby to melo byt v Praze..
A pokud vysoke nebude, tak aspon te muze vysetrit, aby se vyloucilo/potvrdilo, ze ta bolest je/neni opravdu od zubu.

pupinda
autor
15. únor 2024

@hanka_12345 to je hrůza s těma zubarema. To je jako mazec. Kvůli debilnimu zubaři, který na to nemá prostředky nebo se mu jen nechce člověk zbytečně přijde o zuby a nebo vyhodí x peněz za to že jeho zubaři se nechtělo. Masakr tohle..

pupinda
autor
15. únor 2024

@exbordelar ano, děkuju za odpověď. Přesně na tohle jsem se ptala..🙂 dnes jsem byla u obvodaka tak udělal Crp to bylo negativní ale říkal že aby to na Crp šlo vidět že už by to musel být hoooodne šelmy zánět. Pro jistotu mi stejně napsal ATB (Dalacin c 300) tak doufám že to zabere. 3 týdny se už laduji brufenama. V pondělí mi trhal zub ze zkušenosti vím že by se bolest měla uklidňovat ani po trhání 8 jsem takhle netrpěla a za dva dny byl klid.. nicméně teď bolest stále trvá vystřeluje do ucha do krku prostě bolí celá spodní i vrchní čelist až ke spánku. Jsem z toho už unavená a otrávená. Při pohybu mě v tom cuka tepe atd. Mám 3 letou opravdu živou dceru potřebuji fungovat a ne být máma na baterky, protivná a bolesti otrávená..

exbordelar
15. únor 2024

Ta atb zaberou az tak druhy/treti den, tak jeste vydrz ✊🏼 soucitim s tebou, taky jsem si vytrpela hrozny stavy se zubama 😖

hanka_12345
15. únor 2024

@pupinda priserny, dokonce i blbe dodelany nejaky zub co ji bolel. Zubarka ji tam nechala kus cehosi a bují jí to tam dal ale uz ji to nebolelo tak nevedela ze to vlastne vyreseny vubec neni. Myslim ze rikala kolem 75 000 za ni a manzela. Normapne bych ji jela neco rict protoze tohle neni normalni!

pupinda
autor
15. únor 2024

@hanka_12345 ty kráso, já radši ani nebudu ani odpovídat protože bych musela být sprostá 🤷 zajímalo by mě kolik zubů já tam mám takhle zmrvenych..

pupinda
autor
15. únor 2024

@exbordelar děkuju..🙂 já vím no, budu čekat a uvidíme. Kdyžtak jsem připravená už na tu pohotovost o víkendu...🤷

kolibricek36
17. únor 2024

@pupinda nečetla jsem celllou diskusi, ale pokud ti vytrhl, nemohl kousek přehlédnout. Fakt si vyžádej rentgen.

ada22
17. únor 2024

Já měla problémy se sedmičkou. Vytahany nervy, dokola čištěné a furt se to nechtělo zklidnit. Pak mi zubařka poslala na panoramatický rentgen a tam zjistila, že je úplně špatná osmička. Vytrhla ji a sedmička se zklidnila. Takže tam klidně u tebe může být problém i u jiného zubu. Každopádně bych šla k jinému zubaři. I když zaplatíš majland, tak je to furt levnější než nový zub.

hanka_12345
17. únor 2024

@pupinda ja co byla u te predchazejici dr tak sem tam sla s tim ze me boli nejakej zub-nevedela sem kterej protoze me uz bolela pulka huby..ona se na to podivala a rekla ze 7 tak ze vrtat tak me to vyvrtala, me to furt bolelo tak ona ze to je blby a vytrhnem ho...tak sem sla ZAPLAT PANBUH jinam, tam me oznamili po rentgernu ze je to uplne jinej zub...a ze mimochodem jich mam asi dalsich 12 kazu plus nejakej mezizubni takze 2 zuby v ..... vis kde . A jeste musime udelat kanalky....No -tehdy sem byla cerstve po porodu a rikala sem si ze sem na to docela prdela (jako zuby si cistim 2x denne ale co si budem-ty neprijemny mezizubni kartacky) coz o sobe vim a ze to tehotenstrvi jak se vsude pise.... jenze ted jsem tehotna po druhe a udelal se mi 1 !!! jedinej kaz .... takze je me jasny ze to poprvy byla taky zalezitost nerentgenu a nekolika mesicu ba mozna nejakej rok nereseny kazy ktery me nebolely...jinak si to nedovedu vysvetlit...Ten zub mi budou teda trhat, protoze je to 8 a je nejakej docela blbej ze by nesel moc vrtat uz takze to bude aspon zadarmo😅

hanka_12345
17. únor 2024

@pupinda na tisic procent rentgen a to co nejdriv...nejhorsi je ze jak to ten kaz prožere, platis vic a vic a nakonec muzes prijkit o zub...radsi si dupnout a vyřvat si ho nebo zmenit zubare. pak misto plomby 1500 vysolis 4000 za kanalky a nevim co vsecko.
Vim ze ta kamoska se dycky divila ze ona nic nikdy neplati a maji plnou hubu kazu.... tak po tomto ji rikam..no tak aspon vis proc jsi nikdy nic neplatila---shit zubar

pupinda
autor
18. únor 2024

No holky, já už mám oba zuby venku. Ve čtvrtek jsem byla u toho obvodaka pro ty antibiotika. Pořád bolest jak prase v pátek jsem šla znova ke svému zubaři že už prostě nemůžu tak mi vytrhnul i tu 5... Řekla jsem mu sama že ho chci prostě ven už prostě bezmocně jsem nevěděla co dělat a jeho odpověď: "no to se nedivím co v podstatě už není ani zub ale plomba s korenama" chápete to? On to celou dobu ví a nechá mě trápit v bolestech takovou dobu. Přišla jsem o 2 zuby ale dneska konečně už bez bolesti. Pro jistotu jsem se zmínila že jsem byla u obvodaka a nasadil mi antibiotika a on že jaké, tak říkám že Dalacin a opět jeho odpověď: "no tak to je těžkej kalibr že ty ATB jsou silný" tak proč mi sakra nenasadili nějaký on.? No nakonec řekl že je to dobre že se mu předtím zdálo že se ta vytržena 4ka hojí líp a že teď ty ATB aspoň překrývají i tu vytrzenou 5ku. Holky nevím jestli zabrala atb nebo to že mi vytrhnul konečně totalne zkažený zub ale jsem ráda že jsem bez bolesti.. po 3 týdnech👏🤷

ada22
18. únor 2024

To spíš zabralo to vytržení zkaženého zubu, ale na tvém místě bych intenzivně hledala jiného zubaře. Jestli chceš, aby ti v puse něco zůstalo.

levandule_k
18. únor 2024

Souhlasím s @ada22 hledala bych si jiného zubaře. A další nevyžádaná rada, začala bych chodit na dentální hygienu a naučila se používat mezizubní kartáčky, to dost pomáhá proti mezizubním kazům.

Lepší dát třeba 1500- 4000 za bílou plombu, cca 2500 za kořenový kanálek, když už je to hodně v háji a pořád mít svůj zub, než si to nechat vytrhnout, kde pak budeš muset řešit implantát, což je tak 25000+/zub, ale to bych si rozhodně nenechala dělat u zubaře, kam chodíš, i kdyby ti za to platil on. Nemít 2 stoličky je fakt blbý.

pupinda
autor
18. únor 2024

@ada22
@levandule_k je no. Musím to nějak vyřešit. Akorát jsem to říkala přítelovi, že tímhle tempem budu zachvilku bezzubá.. 😏

levandule_k
19. únor 2024

@pupinda Partnerův zubař je jaký? Nemohl by tě vzít? Nedá se u něj zapsat do pořadníku?

Já bych k tomu zubaři, co máš ty, nešla. Tím neříkám, že bych nešla k zubaři vůbec, prostě bych raději dojížděla někam i 100 km.

pupinda
autor
19. únor 2024

@levandule_k partner má toho samého co já, akorát on nemá problémy se zubama takže chodí na preventivně k němu.