Zvětšené uzliny. Máte zkušenost?

kacous001
29. říj 2023

Ahoj, chtela jsem zeptat jestli nema nekdo zkusenost. Od srpna kdy to zaclo jsem mela anginu dostala jsem atb zvetsene uzliny na krku (dve) delali ny testy na monokleuzu, vyter z krku(horsi mikro flora)a krevnu tedty v poradku ale bez medikace uzliny porad zvetsene tak jsem zasla na kontrolu prohmatal krk vse v poradku ani me nebylo receno . Tak me to nedalo a 14 dni jsem sla zas uz snad po 4 uzliny natekle a udelala mi teda vyter a vylezl streptokok tak jsem dostala atb od pondeli beru do dnes ale uzliny pprad zvetsene jsou ale dve kdyby to byl lymfon tqk by to byla jedna uzlina ne? Ma nekdo zkusenot ?? uz jsem mi blbe tam jit po 5 sono rikala doktorka ze je zbytecne ze ji to prijde jak kdyby bojovala se zanetem. Dekuji

miryp
29. říj 2023

S lymfomem mám zkušenosti pouze u kocoura a ten jich měl tedy x různě po těle, ale nehledala bych v tom hned něco tak zásadního.
Uzliny skutečně reagují na záněty v těle. Jak jsi na tom s alergiemi a stavem střev? Nemáš vysledováno, že by ti vadilo něco v ovzduší, nebo nějaká potravina? Syn takto zvětšené uzliny na střevech a dlouhou dobu měl zvětšenou uzlinu na zátylku, to vše kvůli potravinovým alergiím. Já sama jsem alergička a jakmile mě nějaký alergen oslabí, hned se mi uzliny začnou ozývat (na krku a v podpaží nejčastěji). Ještě mě napadá, nějaké klíště nebylo v průběhu i x let zpět?

kacous001
autor
29. říj 2023

@miryp Prave ze ne, mam dve na krku vlasten od te doby co jsem mela anginu. Jsem 4 mesice po porodu mam doma maleho chlapecka . Tak se prave i hodne bojim

cilkat
30. říj 2023

Těhotenství a porod tou imunitou hodně zamíchají ... mě stačí mít blbej aft v puse a natejkaj mi uzliny na krku (Afty mám těsně před menstruací vlastně pravidelně... takže uzliny mám nateklé skoro furt.)

miryp
30. říj 2023

@kacous001 já bych si na tvém místě nasadila protizánětlivou stravu a Bactoral (první týden dvojitou dávku, pak už jen jednu tabletu/sáček). A k tomu dostatek spánku. Pokud nemáš ještě starší dítko, o které by ses musela starat, tak bych prostě chodila odpočívat s prckem alespoň po obědě a večer bych moc neponocovala. A samozřejmě eliminovat stres. Pokud by tě sono uklidnilo, můžeš jít na sono jako samoplátce, pokud s tím doktorka dělá ofuky.

ivkasolavova
30. říj 2023

Nebo si zajdi rovnou na ORL , jestli jsi byla jen u obvodacky .Mě takhle taky bolelo v krku na antibiotika to nebylo jen pastilky mi dala a nepomohlo ,šla jsem na ORL a hned sono a vše špatně ,Tumor na štítné žláze .Tak jsem skončila na sále .

kacous001
autor
30. říj 2023

@ivkasolavova Ja jsem byla uz na orl 4 krat tam je vse se v poradku stitnou zlazu jsem byla 1,5 mesic zpet protoze beru letrox. Ale taky vse v poradku tak jsem si zlasla na testy znovu radsi snad po mesici a pul by melo byt vse v pohode

kacous001
autor
30. říj 2023

@cilkat Noo mam i afty prodelala jsem i monokleuzu to ani nevim kdy taky je moznost ze ted. A mam k tomu jeste dve deti takze moc casu na odpocinek neni

kacous001
autor
30. říj 2023

@miryp Na cOrl uz jsme byla uz 4 krat odbery vse v poradku ted me vylezl streptokok myslim na 4 krizky je to nase znama tak si zas rikam kdyby to bylo neco hodne vazneho tak me tam posle hned

miryp
30. říj 2023

@kacous001 to bylo myšleno spíš tak, že pokud ti to nedá spát, tak než máma k smrti vystrašená nějakou diagnózou, je lepší si to sono zaplatit. Jestli ti tam vylítnul ten streptokok, bude to určitě k němu, nám to taky vždycky zvětší uzliny. Fakt zkus koupit ten Bactoral, musím zaklepat, že teď je všude streptokok a naše děti měly jen rýmu s kašlem a přečkali jsme to bez léků a navíc v o dost kratší době než před Bactoralem. Držím palce, ať se ti brzy uleví.

kacous001
autor
31. říj 2023

@miryp Tak dnes jsem byla i na neurologii protoze trpim s bolesti zad rano se mi obejvyli za krkem dalsi dve uzliny😂to uz fakt nechapu ptala se me jestli nemam nejake priznaky rikam ze ne. Jenom mam silene zablokobanou pater od deti a k tomu vsemu jsem jeste dneska dostala nejakou vyrazku na noze. Nekdo zkusenost?? Na obery pujdu za 14 protoze jsem ted dobrala atb a jeste cekam vysledky stitne zlazy ale to jsem byla 7.9

kacous001
autor
7. lis 2023

Chtela bych nekoho zepta kdyz 4 uzlin jsou 3 pryc a jednu jeste citim ale zase mam povlaky na mandlich. Dekuji

nikusa10
1. pro 2023

@kacous001 ahoj tak jak si na tom s uzliny? Já už mám několik let zvětšené uzliny a mám jich hodně a nejsou zrovna malé. Mám je po mononukleoze

kacous001
autor
2. pro 2023

@nikusa10 Tak ja mam furt neco v krku, streptokoka nebo stafylokoka tak je to asi skrz to. Mam i pozitvni test na monokleuzu tak si myslim ze je to skrz to jinak uzliny na prave strasne furt stejne. Mozna se trochu zmenšily nevim, ale ve stredu jsem byla uz po 6 na orl prohmatala krk a nerikala nic ani sono me nedoporučovala prej zbytecny

nikusa10
3. pro 2023

@kacous001 tohle jsem měla ja mononukleóza a furt streptokoky stafylokoky a takhle jsem to měla rok uzliny mám i pod bradou

kacous001
autor
3. pro 2023

@nikusa10 Taky to tak mam uzliny pod bradou dve zvetsene.

kacous001
autor
6. pro 2023

@kacous001 chci se zepta uz me zase nasli v krku nejaky hnus jak jste dopadla vy?