Zvětšená uzlina u syna. Mám strach, co bude...

terka_85
26. únor 2024

Dobrý den. Syn (13 let) prodělal poslední týden v lednu zánět nosohltanu - bolelo ho v krku, měl zvýšenou teplotu, když se mu sáhlo na uzliny, tak ho bolely. Měl zvětšené uzliny na krku, tak ho doktorka raději poslala na krev. Krevní obraz dopadl dobře, vše v pořádku, nepotvrdila se ani mononukleóza (syn ji už před 5 lety jednou prodělal). Syn se vymarodil a byl ok. Kdy jsme byli na kontrole, tak nás ale raději poslala doktorka na sono, prý pro jistotu, že doktorce alespoň popíšou, jak ta uzlina vypadá. 12.2. jsme byli na sonu, doktorka říkala, že je vše v pořádku, jen na pravé straně má zvětšenou uzlinu. Jestli prý nebyl na trhání zubů nebo neměl angínu, atd. Říkala jsem, že měl nedávno zánět nosohltanu, doktorka na to, že to může být z toho… Do zprávy napsali něco o tom, že je to reaktivní zvětšená uzlina, už přesně nevím. Naše dětská řekla, že to prokonzultuje a případně pošle na dětské do nemocnice, aby na to koukli. V sobotu syna zase pobolívalo v krku, má rýmu, ale jinak ok. Včera už jen rýma. Příští týden jdeme na hematoonkologii. Mám strach, co bude...

dashyyy
26. únor 2024

Naběhlá uzlina je celkem běžná u infektů u dětí a i u dospělých.. kluk má na obou stranách a spolehlivě vždy poznám, že imunita maká a s něčím se pere.. dlouho se mu to pak stahuje, jedna strana se nestahuje úplně, zůstává mu tam malý hrášek. Tohle se mu děje už alespoň 10 let, dr. to hlídá, ale k řešení to není.. to prý by fakt musela zůstávat boule větší a pak se to dá řešit i operativně

terka_85
autor
26. únor 2024

@dashyyy Díky, mám právě strach z něčeho vážnějšího... Je mi divný, že nás pořád někam posílá a nic se pořádně neví...

dashyyy
26. únor 2024

@terka_85 neboj, bude to dobrý 😉 je dobře, že je dr. dlůkladná a nechce nic podcenit ;) mám ještě jednu zkušenost s vlastním dítětem a takovou bulkou v hlavě.. když je to průser, tak je to většinou megarychlý, zhoršování v rámci hodin, horečky, otoky a tak.. koukni na fotky dětí s tonsilitidou, tam se uzlinky vrací do normálu i týdny.. zkusila bych ho podpořit něčím na imunitu, jestli nebere, aby se tělo dalo rychleji dopořádku

terka_85
autor
26. únor 2024

@dashyyy Děkuji za podporu. Snad to bude dobré 🙂

miryp
26. únor 2024

Tak krátce po infektu bývají zvětšené uzliny zcela normální. Stejně tak bývají uzliny zvětšené při zánětu v těle, při pylových a potravinových alergiích, atd. Pokud je třeba pylový alergik, tak sezóna již začala. Stejně tak může mít po infektu oslabená střeva, což zase může vyústit v to, že ho dráždí nějaká surovina, na kterou běžně nereaguje a hned máš důvod, proč je zvětšená uzlina. Já bych fakt hned nemalovala čerta na zeď s nějakou vážnou diagnózou.

martina8084
26. únor 2024

nebojte se nic, určitě to bude v pořádku. 🍀

kacka1994
26. únor 2024

@terka_85 syn mel zvetsene uzliny po covidu, byl mu skoro rok a mel to tak 2-3mesice. K tomu sileny ekzem. Doktorka nas taky poslala na utz a udelala krevni obraz, dal se to neresilo, tim, ze to bylo k predchozimu infektu ;) Jen jsme odkladali ockovani a resil se ekzem a alergie ktere se mu rozjely

ruzovyjednorozec77
28. únor 2024

Zvětšené uzliny jsou u infarktu správně 🤷🤔 a někdy trvá návrat. Mam taky trvale větší uzlinu na levé straně. A syn měl před téměř dvěmi lety mononukleózu a uzliny se mu už nikdy nevrátily do původního stavu.

ruzovyjednorozec77
28. únor 2024

Na téhle fotce jde pěkně vidět jaké boule má.

terka_85
autor
8. bře 2024

Všem moc děkuji za uklidnění. V nemocnici mu ještě dělali znovu sono a uzliny úplně v pořádku. Paní doktorka z nemocnice si myslí, že syn prodělal covid, měl prý vysokou hladinu protilátek... Takže dobrý 🙂

miryp
8. bře 2024

@terka_85 jsem ráda, že je prcek v pořádku 🙂