A jak jste na tom s péčí o pokožku vy? Staráte se o sebe?

linola_pavlina
25. bře 2015

Hezký den!
Všechny se moooc pečlivě staráme o pokožku našich dětí, ale nezanedbáváme svoji vlastní tak trochu? Ruku na srdce 😉.

simonceli
25. bře 2015

Ja pouzivam s detmi jednou za cas linolu, jinak pouzivam prirodni kosmetiku lush. Ale uz to rozhodne neni takove jake to byvalo. 😀

linola_pavlina
autor
25. bře 2015

@simonceli 🙂 občas si taky "půjčím" Linola Lotion od kluků. Ale jinak tomu moc nedám a to je o patro výš kosmetika Alcina, kteoru naše firma taky distribuuje v ČR a SR....

alcar
25. bře 2015

No je to bida. 😝 😀 Obcas namazu ruce bambuckym maslem a oblicej... no to je totalni katastrofa. Mela bych se nad sebou zamyslet. 😅

ludul
25. bře 2015

poslední dva týdny se snažím .... za měsíc se vdávám a moje pleť potřebuje restart, aby se na ksichtík dal namalovat obličej, takže ráno vyčistit a poté namazat, po stejné večer. Obden si snažím mazat ruce a denně mažu rostoucí pupík a místa s atopickým ekzémem....1x týdně pleťová maska a 1x za 14 dní maska z oliv. oleje na vlasy - masky praktikuju už asi 3 měsíce...cca 1 měsíčně manikura a pedikura 🙂

linola_pavlina
autor
25. bře 2015

@ludul No tak to teda koukám!!!! Vzorná žena 😀 Funguje ta maska na vlasy? Lesknou se nebo jsou pak pevnější? Děkuji.

ludul
25. bře 2015

@linola_pavlina Pavli, hlavně se netřepí, když je žehlím a nevypadávají jako dřív....myslím, že se i více lesknou, ale s tím jsem moc problém neměla, spíš s tím lámáním při žehlení vlasů ... co jsem těhotná, vlasy mi rostou minimálně, od listopadu asi 2 cm ☹ nyní se chystáme s prckem v bříšku ven, když je tam tak krásně...čerstvý vzduch nám prospěje 🙂

linola_pavlina
autor
25. bře 2015

Aha, a jaký je přesný recept? 😉
Taky si je občas žehlím a jak jsou delší a pořád se otírají o oblečení, tak konce vypadají katastrofálně....

katkakiki
25. bře 2015

No taky se přiznám - poslední dobou to mazání dost flákám... Obličej si ještě občas namažu (nejvíce mi vyhovuje klasická modrá nivea - nemám ráda na obličej řídké krémy). Ale poslední dobou mám strašně vysušené ruce, lokty a kolena. Nevím čím to je - nikdy jsem to neměla až v tak katastrofickém stavu. Mazala jsem i nějakým krémem co mi doporučily v lékárně, ale nepomohlo mi to (snažila jsem se opravdu pravidelně mazat). Občas si vezmu od malého linolu do koupele a tyto místa si namažu a opláchnu. Je to pak o trošku lepší, ale za chvíli je to zpět suché. 😒

linola_pavlina
autor
25. bře 2015

@katkakiki A co Linola Fett na ty lokty a ruce? Ta je nejmastnější z naší řady a na noc by mohla zabrat. Přes den by to bylo asi moc mastné.... Ostatně lokty řeším taky, vždycky jsme plná předsevzetí, jak se budu mazat, ale vydrží mi to jen chvíli....
Když je nejhůř, chce to něco hodně mastného.... Třeba klidně i ta modrá klasická nivea....

katkakiki
25. bře 2015

@linola_pavlina No až budu objednávat Linolu(objednávám přes internet pro mne a kamarádku), tak zkusím přikoupit...m 🙂 No já jsem na to, úplně stejně - zezačátku mažu, ale postupně přestávám... 😉

sheeni123
25. bře 2015

Oblicej si rano a vecer vycistim a natru (pouzivam kokos.olejj, loreal a hlavne biodermu 50f protoze co mam deti, mam porad pigment.skvny na obliceji..) Telo si nemazu pravidelne, slis podle potreby..kdyz jsem uplna susinka.o))))

ludul
25. bře 2015

@linola_pavlina jen čistý kvalitní olivový olej - kupuju v prodejně v Praze na ul Národní 🙂 jak na vaření, tak na vlasy 🙂

kacca11
25. bře 2015

@simonceli Lush není přírodní kosmetika.

Jinak já o sebe dbám, používám téměř výhradně oil-free kosmetiku.

jitavrtule
25. bře 2015

Starám se hlavně v tom ohledu, že přemýšlím a čtu složení, než na sebe začnu něco matlat 🙂 postupem času se tak překvapivě péče stává čím dál tím jednodušší, což ale taky souvisí s tím, že kůže je sušší a snáší i mastnější produkty, po kterých bych dřív měla na obličeji záchvat puberty.
Momentálně se večer odličuju micelárkou od Mixa, používám jemné sprchové gely (Natura Siberica, teď naposled jsem zkoušela miminkovský Hipp), šampony bez sulfátů a silikonů (Bione, NS) a pak se jedním vrzem natřu od hlavy až k patě jojobovým olejem od Topvetu. Ráno se opláchnu vodou, natřu krémem (dřív Mixa pro stařeny 30+, momentálně odplácávám darovaný Loreal NutriGold Silk a objednaný mám Natura Siberica, na který jsem upřímně zvědavá), nakreslím obličej - nebo taky ne - a jdu 🙂
Co jsem těhotná, tak mi přijde, že se mi hodně zlepšila kvalita vlasů - skoro nepadají.Tak se trochu děsím tý fáze po porodu, kdy je prej naopak běžný že padaj hodně.....

pavlapl
25. bře 2015

Já mám strašně suchou pokožku tak se musím pořád mazat a pro sebe i mimčo mám mandlové mléko od Justu.

superterik
26. bře 2015

Abych se tedy přiznala...tak co se narodil syn, tak nějak na sebe nemám čas a docela péči o sebe zanedbávám...už se nemažu denně tělovým mlékem, ani se moc nemaluji (jen když se jede do "města" nebo přijede nějaká veledůležitá návštěva). Jediné co si teď hlídám, je abych se mazala alespoň 1x denně Bi-oilem, aby ty mršky strije do léta zmizely...
P. S. Nebojte, divoženka ze ze mne zatím nestala a doufám, že nestane 😀

evaamy
26. bře 2015

@jitavrtule padání vlasů se nemusí týkat každého, já jsem 6 tydnu po porodu a nic mi nepada😉

linola_pavlina
autor
26. bře 2015

@evaamy
@jitavrtule
Jééé, tak to buď šťsatná 🙂 . Mě začaly padat až půl roku po porodu a opakovalo se to stejně u obou dětí.
A musím teda přiznat, že to od té doby není žádná hitparáda 😉

xvitk101
26. bře 2015

Mam atopicky ekzem, takze po kazdem sprchovani musim mazat. Momentalne mam trochu ekzem,takze o to vic. Na myti ted pouzivam kostku od Avene, pak se namazu olivovym kremem od Alverde. Oblicej rano a vecer umyju kremem a natru druhym,oboji znacka Mary Kay. Obcas behem dne a nebo po cviceni namazu kremem od HIPP. Licim se jen vyjimecne. Ruce mazu prubezne behem dne, jinak jsou jak sustivy papir.

kaca08
26. bře 2015

Jednou za čas si vycistim pleť pletovou vodou od Eucerinu a každý den si mažu ruce krémem od avonu, jinak nic víc s dětmi nestíhám. Už měsíc mi padají vlasy, tak se chystám ke kadeřnici, ze se nechám ostříhat.

barinkas
28. bře 2015

já se tedy o sebe starám, ale postupem času trochu ubírám, myslím, že někdy méně, je více... nějak snad od 14 používám krémy, tělová mléka atd. Kdysi jsem se "patlala" ráno i večer, trochu zbytečně 😀 Viděla jsem to jinak v pubertě... Nyní jen tělová mléka, krém, na ruce jedině neutrogenu, bohužel hodně mi nesvědčí neustálé umývání všeho, s malou to jinak nejde, 100x za den ruce máčím a je to vidět. Ruce praskají do krve, nic moc. Na vlasy šampon, to moc neřeším, vlasů mám hodně.
V podstatě mě trápí jen ty ruce, ale na to existuje jen neprat, vadí mi vytahovat prádlo z pračky, nic nemýt, rukavice nezabírají, nesnesu na rukách vanish, to mýdlo z DM na skvrny...dělá mi to ekzémy. Nejlépe tak týden nemýt ruce 😀

marssyy
30. bře 2015

abych pravdu řekla svou pokožku mírně zanedbávám, není tolik času jak bych si přála, ale když už je nejhůř, sáhnu po olejčku od malé a namažu se 😀

linola_pavlina
autor
30. bře 2015

@marssyy 🙂 😀

megy
1. dub 2015

no konečně jsem se dostala do stádia se dvěma dětmi, kdy o sebe i pečuji 😀 a to tak, že jsem je tím zabavila. čistím pleť střídavě eucerin vodou nebo biodermou vodou a to tak, že jim dám mokrý tamponek ať mamince pomůžou a je to sranda🙂ú pak se namažu nivea soft krémem. na tělo používám většinou nivea nebo yves rocher, ale to jen sporadicky - používám hydratační sprcháče s olejem, takže ani moc nepotřebuji domazávat. 🙂

ladik1
6. dub 2015

páče o vlastní osobu je spíš nárazová 🙂 ale zase o co míň času mám v běžné dny, tím častěji si teď dopřávám kosmetiky, pedikury, manikury, masáže a sauny mimo domov - je to dvojitý odpočinek 🙂 Jinak se snažím aspoň jednou týdně se v klidu sama, s knihou zamknout v koupelně a užít si to se vším všudy... - ale na to jsem přišla až po 4 letech na RD 😀 Předtím jsem se namazala, jen když se děti koupaly a já je v koupelně hlídala 🙂 Jinak pravidelně musím mazat ruce - dělají se mi exemy, hrozně vysychají . na to mi zabíra Neutrogena...