Aquapark v těhotenství - můžu do vířivky?

9ester9
2. čer 2019

Ahoj, holky,

jelikož jsem těhotná poprvé, tak pořádně nevím, co se smí a nesmí. Chtěla bych vzít děti (ne moje, žádné nemám :D ) do aquaparku. Děcka se vyblbnou a já ve vodě uvolním svaly. Ale.... mám strach z tobogánů, horké vířivky, sauny... to je asi teď pro mě zapovězené, že? Děti ( 6-11 let od tchýně) mě už dlouho přemlouvají, ať je tam vezmu, ale nevím, jestli je to dobrý nápad, jelikož jsou ještě malé a všude musím s něma. Neohrozím tím nějak miminko? Nebo mám radši vymyslet něco jiného?

Děkuji

barchen
3. čer 2019

@9ester9 Člověk je u prvního dítěte vždy strašně opatrný 🙂 ale s každým dalším je to už jiné, zejména, když jsou brzo po sobě. S prvním dítkem jsem chodila na koupaliště už jako těhotná s dalším, dětský bazén s malou skluzavkou ale šla jsem si i zaplavat do velkého. Na velké tobogány jsem si netroufla ale já začínala léto v pátém měsíci, takže už pokročilé těhotenství. Jediné co, tak jsem si nosila náhradní spodní díl plavek a převlékala se abych nebyla v mokrých plavkách, tohle je podle mně zásadní. S prvním i druhým dítětem jsem si většinu těhotenství dopřávala doma horkou vanu a neudělalo to nic, obě děti jsem přenášela a ani to neurychlilo porody. Dítě se neuvaří tak jak se neuvaří orgány matky ale závisí samozřejmě na zdrav. stavu. Vysoký nebo nízký tlak, diabetes, křečové žíly... Já se nikdy moc nekoupala ve vaně ale v těhotenství jsem to zbožňovala.

drep
3. čer 2019

Já teda při prvním těhotenství na dovolné chodila jak do vířivky, tak do sauny, byl to super relax po alpské turistice. Vířivka je mírně teplejší než mé tělo a já věří svému hypotalamu, že i v těhotenství umí fungovat jako termostat😉

lvl16
3. čer 2019

Já bych do aquáče nešla. Chodím do bazénu, ale dávám si velkýho majzla, aby mi nikdo nekopl do břicha (takže plavu jen pokud mám pro sebe volnou celou dráhu :D), v aquáči to mezi všema těma dětma bude ještě náročnější. Co se týká vířivky, tak pokud má voda do 37°, tak je to ok. Kdyžtak si s sebou vezmi teploměr do vody (já ho používám raději i doma, když si napouštím vanu) ;).

bayt
3. čer 2019

@jezz1e plod má stejnou teplotu jako celé tělo matky, ale se zbytkem souhlasím 🙂 každého věc