Smí se v těhotenství do vířivky, sauny či páry?

denishka
30. lis 2014

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s chozením do aquaparku v těhotenství,respektive jesti mohu třeba do vířivky,abych nějak neuškodila miminku...Děkuji za odpovědi 😉

jge
30. lis 2014

Nesmi! Moc teple, melo by to i na virivce byt napsane - tehotnym vstup zakazan.

jitavrtule
30. lis 2014

no, finská sauna ani horká pára vhodné určitě nejsou (a na těch to opravdu napsané bývají, že těhotným vstup nedoporučen), ale vířivku o rozumné teplotě bych si klidně dopřála. Resp. já byla ve vířivce (cca 33 st.) naposledy ve 12. týdnu, do teď si čas od času napustím doma vanu. Když to nemá 40 stupňů a neležíš v tom hodinu....
U veřejných vířivek bych spíš jako potenciální riziko vidělo to, že teplo + hodně lidí = ideální prostředí pro množení bakteríí. Takže pokud trpíš třeba na mykózy apod, tak bych to asi ještě zvážila.

majkylove
30. lis 2014

já do vířivky chodím každej týden a vše vpohodě a sauny sem nevyužívala ani jako netěhu,ale chodím do páry co je na bazéně klasicky,ale tak sem tam třeba 5 minut a několikrát za návštěvu bazénu.ptala sem se na to i doktora a nic proti tomu nemá když není těhu rizikový,já už to tak dělám od 4 týdne.

hanivasi
1. pro 2014

@denishka tohle jsem taky řešila v těhu, a vše mi bylo striktně zakázáno. I bublinky. Prostě jde o teplou vodu, hodně teplou vodu, a na delší dobu se to opravdu nedoporučuje. Pokud tam vlezeš na 5 minut, tak to by asi škodit nemuselo. Co se týče sauny, tak to je absolutně zakázané. Určitě by se tu objevila nějaká ex-těhulka, která do sauny vlezla a o miminko přišla. Dítě v pupíku není zvyklé na takové vedra, prostě se ti tam upeče.....neriskuj a chvíli to vydrž, než porodíš.

mischel26
1. pro 2014

@denishka co já mám informace, tak pokud je žena zvyklá na saunu (tj. opravdu chodí pravidelně 1x týdně), tak i v těhotenství ovšem né první trimestr do sauny může, ovšem nedoporučuje se doba delší jak 3min, musí se hodně ochlazovat poté a doplňovat hodně tekutin a nejlépe s minerály, poněvadž hodně toho vypotí tělo. Též se spíš doporučuje bio sauna, která má vyšší vlhkost a nižší teplotu. Pokud je v úmyslu jít jen nárazově do sauny, tak určitě nedoporučuji. Co se týče vířivky, tam nevidím problém na krátkodobý pobyt i dle doktorů, nicméně bych tam nešla kvůli možnému zánětu, na který v těhotenství jsou ženy citlivější...

miruskapivonka
7. pro 2014

@denishka ahojky, aquaparku bych se nebála, také jsem se starším synem chodila, jen mi gynekoložka doporučila vzít si tampony kvůli infekci z vody. Značku si nepamatuju, kupovala jsem je v lékárně a jsou napuštěné nějakým olejem, takže do bazénu i vířivky v pohodě. I když tu vířivku asi ne na dlouho, já jsem tam raději byla vždy jen chvilku. Se saunou opatrně, záleží na tom, jak jsi chodila předtím. Když je žena zvyklá, může prý na chvíli jít, jestli jsi ale předtím nechodila, tak se to nedoporučuje...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru