Děti 3 roky a rok, jak se vybavit na cyklistiku?

orchidis
12. lis 2014

Ahoj maminky, hledám praktickou radu ohledně cyklistiky s dětmi 3roky a rok.

Na jaře bychom rádi pomalu začali podnikat kratší výlety se staršími dvěma dětmi, ale řešíme vybavení.
Naše starší dcera je docela velká, ve třech letech má 17 kg a přes metr výšky, je po nás, jsme oba vyšší.
Máme sedačku za kolo Polysport do 25 kg a už letos na podzim se tam tak tak vešla.

Navíc je strašně nadaná na sport, od 3 let jezdí normálně na kole, bez pomocných koleček, ale ještě toho moc neujede.

Řešíme tedy:

Zda existuje nějaká sedačka za kolo, která by byla vhodná pro větší děti – třeba do 36 kg, nebo tak.
Anebo zda by bylo vhodnější zakoupit rovnou kolo na tyči – ale nevím, zda existuje nějaké, pro cca metrové dítě (metr deset).
Byl někdo v podobné situaci? Jak jste to řešili a jak jste byli spokojeni. Jezdilo někomu dítě třeba od 4 let na vodící tyči? Bylo to bezpečné?

Croozer rozhodně nechceme.

audi1986
12. lis 2014

@orchidis moc neporadím - spíš jsem zvědavá také na odpovědi, ale předpokládám, že ve třech letech bude syn jezdit už na té tyči (ale to je u nás ještě za dlouho), v tvém dotazu mě ale nejvíc zaujala poslední věta - proči jsi tak radikálně proti vozíčku?

orchidis
autor
12. lis 2014

@audi1986 To bych nerada vysvětlovala a obhajovala 🙂. Prostě jej necheme 🙂.

orchidis
autor
12. lis 2014

Ale taky jsem moc zvědavá, moc doufám, že se ozve někdo, kdo má praktické zkušenosti.

ivasad.
12. lis 2014

Proč kolo na tyči, myslíš to bez předního kola? Kupte si pouze tažnou tyč, a na ni připojte stávající dětské kolo, ne?

ivasad.
12. lis 2014

@orchidis jinak my máme na kratší přejezdy dvouletého v sedačce na nosiči (author) a čtyřletá jede na kole. Než přejedeme na cyklostezku, je na tyči, pak už šlape sama. Na delší výlety do přírody máme croozer, ten děti jednoznačně preferují (já taky).

konidana
12. lis 2014

@orchidis Rozhodně doporučuji tažnou tyč. Syn ještě ani neuměl bez pomocných koleček (měl pro začátek na něj moc velké kolo), ale na sestřině kole na tyči jezdil rád. Od 4 let jezdil sám a na tyč už skoro nechtěl:D Když byly děti menší(1+3), měli jsme přední sedačky. Ty malé, nejobyčejnější. Nejdříve jsem chtěla zadní, ale nakonec jsem zjistila, že přední nám vyhovují víc. Vzadu byly brašny, na dítě vidím, mohu s ním lépe komunikovat, mohu ho držet, když usíná, dítě může relativně pohodlně ležet na řídítkách.... Postupně jsme pořídili tažnou tyč, potom druhou... Výběr tyče závisí na tom, na co a jak často ji budete používat. Tyč se dá používat na kola od 16 do 20 palců, ale možná by šlo připojení poladit i na14.

konidana
12. lis 2014

@orchidis A kolo na tyči se dá vézt i prázdné, takže pro začátek jsme měli 2x sedačku a tyč, aby to šlo různě střídat:D

konidana
7. pro 2014

Holce na sedátku bylo skoro 5, klukovi 3. Na svých místech se střídali. Oba jsou drobnější, a na sedátko se už dcerka špatně vešla s kolenama.