First bike nebo jiné "kolo", odrážedlo. Zkušenosti?

adinka19
23. říj 2020

Prosim o zkusenosti s odrazedly / kolicky. Zvazujeme k 2.narozeninam koupit odrazedlo typu First bike, porizovali jste uz takhle malym detickam? Jaky je rozdil mezi First bike a odrazedlem s ocelovou konstrukci (krome materialu, samozrejme 🙂 ), ktere je podle vas lepsi? Dekuji za zkusenosti.

jaja01k
23. říj 2020

Já můžu First bike vřele doporučit. Syn na něm začal jezdit, když mu bylo 20 měsíců.

konidana
23. říj 2020

@adinka19 děti měly cca od dvou let. Koupili jsme nějaké levné kolodrážedlo, bylo o něco těžší, ale v pohodě. Bez řídítkové brzdy, v pohodě stačilo. Dcera na něm více začala jezdit asi ve 2 a 1/4 , a to proto, že dříve uplně dobře nedosáhla - jen na špičičky. Takže za mne je nejdůležitější nejnižší výška sedla, tak aby dítě dosáhlo na zem.

mamikry
23. říj 2020

@adinka19 Máme Firt bike a vyhovuje, jen jsme museli koupit dílek na snížení na zadní kolo, aby malý dosáhl. Upřimně bych ale příště klidně koupila odrážedlo z Decathlonu za pár kaček, nevidím v tom moc rozdíl.

palja
23. říj 2020

Dcera má taky cca od dvou let, ale moc na tom jezdit nechtěla. Teď má 2 a půl, First bike jí moc nezaujal, venku jezdit vůbec nechce, občas se projede doma. Teď začala dost jezdit na koloběžce. Ale naše dcera je asi výjimka, protože ostatní stejně staré děti na hřišti jezdí a moc je to baví.

verionka
23. říj 2020

Syn měl od dvou let Yedoo a super, bavilo ho to i mu to šlo 😊

adinka19
autor
23. říj 2020

@adinka19 Dekuju moc vsem! 🙂

domza
23. říj 2020

Také doporučuji Yedoo dcera začala na něm jezdit ve dvou letech a ve čtyřech ji to pořad baví

alik20
23. říj 2020

Mame firt bike a doporucuji, jsme spokojeni, ale jine odrazedlo jsme neměli, tak nemam.na srovnani

leymea
23. říj 2020

Mame taky yedoo a doporucuji 😊

janina228
23. říj 2020

Máme first bike, je relativně lehké na nošení a dítě se na něm naučí používat ruční brzdu.. nevýhoda je,že dcera nechce jezdit na kole - rychlostí si vystačí s odrážedlem. Pro mladší jsem koupila jiné (3 kola a pak se to dá lehce předělat na kola 2),ale to ji vůbec nezajímá..

becicka
23. říj 2020

Také máme bazárkové Yedoo Too Too s brzdičkou, dcera dostala zhruba ve 2,5 letech a bylo velmi oblíbené. Perfektní nácvik na kolo. Ve 3,5 letech pak plynule přešla na kolo.

zuzangel
23. říj 2020

Máme z Decathlonu a neměnila bych. Za mě je důležitá výška sedla a hmotnost, i pro dítě aby ho uvezlo a pak i pro mne abych ho unesla, když už nebude chtít jet a já ho tahnu v ruce 🤷🙈 a tedy i cena, nechtela jsem z něj dávat tolik peněz.
A doporučuji přikoupit i košík, ať si může vést pití, mikinu nebo třeba plyšáka 🚴‍♀️👍

adinka19
autor
23. říj 2020

@zuzangel Super, moc dekuju za typ 🙂

adinka19
autor
23. říj 2020

@adinka19 Dekuju vsem za prispevky a typy!

ivis_b
24. říj 2020

Meli jsme Firstbike a nemenila bych. Chteli jsme brzdu a nafukovaci kola, pak jsme se rozhodovali mezi FB a Yedoo. Vyhral FB, protoze ma lepsi sedlo - takove neklouzaci, dite na nem lepe drzi. A ted si nejsem jista, jestli ma Yedoo pojistku proti pretoceni riditek, to mi prislo jako dulezite a nektera odrazedla to nemaji. Vyuzivali jsme hodne, byl to dobry kup.

iris92
24. říj 2020

Taky budeme porizovat k 2. narozeninam odrazedlo, ale mam vybrane z Decathlonu, je o dost levnejsi a zhruba stejne lehke.

viki999
24. říj 2020

Syn jezdí na yeedo od cca 18 měs, respektive začal na btwinu z decathlonu, pak na yeedo, mě se FB nelíbil a teď když jsem ho nesla kamarádce, strašně blbě se nesl, ten plast byl ostrý do ruky.. Ja bych yeedo nevymenila..

ariadna12
25. říj 2020

Mame first bike i Yedoo, oboje dite miluje..

lela82
7. črc 2022

@ariadna12 dobry den, ctu Vasi diskusi z roku 2020 - ktere koloodrazedlo byste spis doporucila? First bije nebo Yedoo? Mate zkusenost s obema… dekuji moc