Hry pro 2letého prcka. Máte tip?

alex97
9. lis 2023

Dobrý dne zajímají mě hry pro děcka ve 2 letech? Je nějaká společenská hra ? Krom ovocný sad a hmatej a najdi bingo a puzzle? Přemýšlím co dceři 🤔 díky

me_druhe_ja
9. lis 2023

@alex97 Vygoogluj si značku Haba (od nich je ten Sad) a Djeco. Haba má spoustu těch prvních "deskovek" pro prcky od dvou let. A Djeco zase dělá úžasný logicky puzzle a jiné vzdělávacích hry. Případně má fajn věci i Janod.

krisstina93
9. lis 2023

Kloboucku hop :D možná takové to obrázkové clovece, ale záleží jak je dítě trpělivé a jestli jde o čerstvého dvouletaka, dcera bude mit dva roky v zimě a neumím si představit, ze by cokoliv hrála :D a nebo dvouletaka těsně před třetími narozeninami :D

alex97
autor
9. lis 2023

@me_druhe_ja od Janod máme Hmatové puzzle a super..Děkuji kouknu

alex97
autor
9. lis 2023

@krisstina93 naše malá je asi jiná :😀 v říjnu měla 2 roky..Chytáme ryby,stavíme puzzle,vkladáme,lepime do knihy na suchý zip,kreslime modelujeme všechno ji baví ta 10 minut ale baví ji to když má chuť vydrží i déle.. 😀

me_druhe_ja
9. lis 2023

@alex97 my máme domu spoustu takových her... hlavně ty logický puzzle...syn má teď v sobotu 4 roky a dostane další nálož. 😀 on je díky nemoci jiný než ostatní děti, skoro vůbec si nehraje s takovýma "kravinama", nechce auta, Stavebnice, autodráhy, nic ...ale miluje knížky a všechny možny vzdělávací hry, takže mám docela přehled. 😀

alex97
autor
9. lis 2023

@me_druhe_ja mě přijde že naše malá to taky docela dost ovládá jednou si zkusila vkládačku kam co patří a po 2 jela jak fretka..Dostala další vkladacky koukla na ně a prstem v nose je měla hned hotový...nikdo to nechápe ani my..Teď dostala knížku najdi jednou hledala a za týden když jsem jí zas vytahla už vedelankde co je a hnedka ukazovala...

alice180
9. lis 2023

A třeba albi tužku má ? Naše malá je podobná. Má předplatné časopisu kutilek. Jsou tam úkoly nalepování. První pohyby tužkou. Vymalovavani. Nebo ji na pinterestu tisknu různé věci na čtvrtky. (Zmrzliny sklada kopecky na kornouty dle barev) nebo různý skládačky. Nebo postavičky večerníčku dvojice rozházet a dává k sobě dvojice. Je tam toho dost. Loutky na špejli jsme dělali a hrajeme pohádky. Ono leckdy za to nemusíš dávat moc peněz stačí tiskárna, cvrtka a nůžky. A máš to i na vícekrát.
U nás jede magnetická tabulka farma myslím, že je od Bina. Skládaji se tam magnety. A může na to i kreslit z jedné strany křídami z druhé, fixou. A hodně navlékání korálků.

mamikry
10. lis 2023

@alex97 My máme pro prcka hry a puzzle od Djeco. Hezčí hračky pro prcky neznám.

krisstina93
10. lis 2023

@alex97 Jo nejstarsi syn hrál od 2 a půl roku to obrázkové clovece, pexeso, kloboucky, hady a žížaly :D puzzle skládal snad od roka :D mladší děti nevydrzi u ničeho, prostřední má 4 roky a nedohraje nic, co trvá dyl jak 5 minut :D

alex97
autor
10. lis 2023

@alice180 Albi máme, kutílek nám také chodi ..A magnetickou tabulku dostane k Vánocům ale děkuji
.Ona chce mala tvořit ale začneme den se samolepkami a končíme u Binga protože vydrží u všeho jen chvíli... a to mě mrzí..Ale je to dítě no

kubesovaadelka
10. lis 2023

@alex97 a pexeso? Samozřejmě s malou jedeme tak že obrázky má všechny obrácený nahoru a jen hledá dvojice, ale taky ji to baví, asi jako jediná hra, jinak je spíš akční, že jezdí na odrážedle, skoce, kope do balónu a spíš ty pohybové hry no. Jediný pexeso ji dokáže na chvíli posadit🤣

ellyem
10. lis 2023

U nás jede hodně pexeso, puzzle, lego a knížky.

alex97
autor
10. lis 2023

@kubesovaadelka pexeso máme zkusíme minule udělala 10ks a šla zase kreslit 🤣 tak je to těžký

kubesovaadelka
10. lis 2023

@alex97 my povídej, jako malá si opravdu nesedne. Ani u jídla nevydrží pořádně v klidu sedět, knížky prolistuje rychlosti blesku a než ji stihnu ukázat nějaký zvíře například, už běží zase dál 🤣 tatínek má ADHD a s největší pravděpodobností to podědila, takže u nás jsou spíše pohybové aktivity, odrážedlo, hra na schovku, honema, pohybové říkanky (kolo kolo mlýnský) apod no. Každý den doufám, kdy si sedne ke stolečku a začne si třeba 10 minut malovat 🙈🤣

kacka1994
10. lis 2023

Naši kluci (budou mít 2 a 4roky) jsou taky hodně na hry, puzzle a tak ;) Máme nějaké hry co už třeba nejdou úplně sehnat, jen občas na bazaru... ale od 1,5r frčelo Hoď si a hrej. Hodně kluky bavilo od kamarádky Zajíček v své jamce, doma máme od Djeco zajíčky, zkoušeli jsme od djeco i další hry, ale moc nás nenadchly (půjčujeme v knihovně). Dál je baví: Ovocný sad, Verry Berry (to nebaví mě, je to jen o házení kostkou, ale hezky upravené), Taxi (máme polské z megaknih - moc nechápe princip ještě, ale staví to hezky a pak má radost že jede autíčkem), Strašidýlka ze skříně a taky máme nějakého medvídka co jde spinkat a to teda nic moc. K Vánocům dostane mladší Vilac - sklízení zahrádky a od Haba Lesní přátelé. Koukala jsem i na Včelku Hanku.
Se starším zvládá hrát Jurskou sváču.
Pak teda miluje strašně moc puzzle 🙂 Na netu jsem teď objevila různé detektivní puzzle (po poskládání se hledají obrázky co jsou namalované na kraji).
Naopak na pexeso nemá trpělivost, nechápe že by měl otočit jen dva :D nebo spíš nechce pochopit 😀

30bar
10. lis 2023

@me_druhe_ja jake puzzle od djeco mate? Das sem par tipů? Ja jsem v jednom montesorri bazarku a tam da nekdo neco od djeco a je to do par minut pryč. Ja jsem koupila pexeso a domino od djeco a jeste mam vyhlidnute duo puzzle.

me_druhe_ja
10. lis 2023

@30bar my máme aktuálně nejvíc tech duo puzzli právě. Máme schovaný zvířátka, stíny, co zvířata jedí, čísla....teď mám vyhlídnuty ty trio puzzle: to už je složitější, je to založeno na složitější logické posloupnosti....tak asi na vánoce nebo mu to zítra možná někdo donese na narozeniny😀 pak máme takový dřevěný puzzle 3 úrovně/vrstvy. To je baví oba.
Jo to domino chci taky pořídit.
Ještě mě napadla značka PLACOTE. Ale to myslím není v ČR k dostání...od nich máme dvoje takové "karetní" hry hledej a najdi a to je baví nejvíc. Jedna je taková obecná a druhá založena na naučení emocí. Teď mám od nich vyhlídnuty podobný další dvě, zas trochu jiný a pro starší.
Jen kdyby to všechno nebylo tak drahé. 🤦🤦🤦🤦

30bar
11. lis 2023

@me_druhe_ja Díky. na ty duo puzzle mám taky zálusk. Doufám, že to bude dceru bavit, protože mě se to moc líbí. Djeco má fakt krásně zpracované ty hry. Já se koukám ještě občas na bazar co se tady nesmí zmiňovat a tam toho od djeca je taky dost...ale ceny úplně super nejsou..Na ty trio puzzle jsem se už taky dívala..Drahé je to fakt dost...Já chodím s dcerkou i do montesorri kroužku a tam je takových různých věcí - třívrstvé puzzle a různé vkládačky dost, ale jí tam zatím baví nejvíce přelévat vodu z džbánku do džbánku...NO doufám, že s vyšším věkem jí to bude bavit více. Na Placote kouknu...Pak ještě Haba je dost oblíbená značka a prý je moc fajn soubor her Moje první hry a Berušky. Jo a já koukám že jsi psala, že syn bude mít 4. To ho baví pořád ty duo puzzle jo? To už hraješ možná i s dcerou že? Já mám čerstvě dvouletou.