Jak si hrají vaše děti okolo 3 a 5 let?

kemija
2. únor 2022

Nejdu si pro radu, jen spíš taková zvědavost, průzkum 🙂. Jak si hrají vaše děti? Mám kluky, staršímu bude na jaře 5 a mladšímu budou na jaře 3 roky. Starší syn se od malinka zabavil často sám. Stavěl si komíny, prohlížel knížky, kostky, Duplo, koleje, jezdil s autíčkama, různě je parkoval. Kolikrát byla nádhera ho pozorovat. Zlom nastal bych řekla s nástupem do školky v 3,5 letech. Přijde mi, že více vyžaduje někoho na hraní. Rád si hraje na něco... například je Chase z tlapkove patroly a ostatní členové rodiny jsou zbytek tlapek 😀. Hraje si na kapelu. Chce hrát na schovávanou, mrazíka, babu. Rád teda tvoří, stříhá, lepí. Miluje deskové hry. Pexeso. Baví ho vařit. A rád kouká na pohádky. Popravdě hračky už ho tolik neberou. Když si s něčím hraje, tak jsou to koleje (nejlépe s bráchou)a má už klasické lego, to rád staví. Ne že by si vůbec nehrál, ale podstatně méně a vyžaduje někoho. No a mladší je jak přes kopírák. Zatím si krásně dokáže hrát sám. Radost se na něj dívat, když si hraje. Rozdíl je teda v tom, že on má už toho staršího bráchu a dokážou si hrát spolu. Když vyrovnává všechny autíčka na stůl, nakládá lego kostky bagrem do vozjeku (nicméně takhle se nám daří uklízet. 🙂. Rád vaří v kuchyňce. Staví koleje, domečky z dupla a následně si s tím hraje. Prohlíží si knížky (to ale často semnou, protože já to mám strašně ráda). Čekám, že s nástupem do školky už bude taky vyžadovat více společnosti a hrát si víc s někým na něco. Třeba když jsem si s ním zkusila hrát na obchod, nebo třeba, že jsou plyšáci u doktora...toho moc nebralo. Máte to někdo taky tak? 🙂