11měsíční syn si hraje pořád jen sám

astyna
2. říj 2016

Ahoj holky, chci se zeptat, zda má některá z Vás podobnou zkušenost. Mám téměř 11 měsíčního syna, který je moc motoricky zdatný, ale když si s ním chci hrát, tak mě vůbec nevnímá. Maximálně příjde a zboří mi kostky 😠 Zkoušela jsem mu ukazovat různé hračky, pojmenovávat, ať mi ukáže, co je co a bez úspěchu. Jako by měl vlastní svět. Rád zkoumá, zabaví se na dlouho sám, obrací si hračky v prstech, prohlíží knížky. V herně se rád kamarádí s dalšími dětmi (chodí za nimi, kouká na ně), ale na mě při hře nereaguje. Jinak ale fungujeme dobře - příjde mi udělat malá malá, dát pusinku, o jídlo se hlásí apod. jako děti v jeho věku. Jen to hraní mě trápí... 😒

makronka222
2. říj 2016

Mam 10m holcinu a od 5-6m si hraje sama. Ukazuju ji kosticky a neco se s ni snazim skladat, povidat, ruzny krouzky na tycku skladat, cokoliv abysme si spolecne hraly a nezajem, veme si do ruky lzicku a nekde s ni blbne, jde se podivat do loznice a s necim tam kramari. Jednou za celej den ma asi 30min slabou chvilku ze za mnou jde a blbnem..

blecha94
2. říj 2016

Dcera (teď 19 měsíců) si se mnou taky prakticky nehraje. Spíš přijde dělat blbinky (hospá mi na břiše, lechtáme se, houpu jí na noze a tak), ale nikdy si se mnou nechce stavět, hrát si s plyšákem nebo tak... hledá si spíš zábavu pro sebe a když byla mladší, bylo to ještě horší. 😅 To si mě prakticky celej den nevšimla. Teď už aspoň přijde blbnout, nebo přinese papír, abych jí něco namalovala.

monasek84
2. říj 2016

Malej bude mit 3 roky a od mala si hraje rad sam a je pozorovatel, moc se nezapojuje. Kdyz mu chci neco ukazat nebo vysvetlit, tak s tim hned prasti a odchazi, az si toho nevsimam, tak se k tomu vrati... tezko to ale resit, kdyz ja jsem uplne stejna, rada si na vse prijdu sama praxi, osahanim, rada travim cas sama a v tichu atd...

astyna
autor
2. říj 2016

Díky holky, všude jen čtu, jak si děti neumí hrát samy. Tak mi ten můj malej přišel v tomhle zvláštní. No, právě si hraje s tátou s papírama - trhá je a Honzík se směje 🙂

drakenn
2. říj 2016

Děti si umí vyhrát samy. Jen zhruba do tří let si neumí moc hrát mezi sebou.
Moji kluci si také vystačili úplně sami, až mě to někdy mrzelo. Nedovolili mi, abych s nima stavěla z kostek nebo s autíčky.. takže se netrap. Příjde období kreslení a stříhání a to tě malý bude potřebovat..já umím kreslit krásné letadla a bombardéry 😀 diky nim

achjonetusim
2. říj 2016

Mojí dcerce vadilo i čtení pohádek před spaním nebo vůbec listování v knihách, všechno chtěla sama a já jí zdržovala 🙂

gnozka
2. říj 2016

Naše Terka si s nami nehraje ani smykem 🙂 no semnou uz vubec . Nuda ne ? Vidi me cely den 🙂)))) je to hrozny průzkumník takže si vystačí sama . Je ji 11 mes .

mialagia
2. říj 2016

Ale tak to by mě teda ani nenapadlo že by měl být problém😆mam taky 11měsíční a asi tak..maximálně mi posílá zpět míček, když jí ho pošlu jinak všechno bourá a trhá..leze za mnou teda když někam jdu, ale pak se stejně někde zasekne a zkoumá..😁

astyna
autor
3. říj 2016

@mialagia

Syn je úplně stejný - zapnu fén, nakukuje do koupelny, jdu vysávat, utíká do pokojíčku 😎

astyna
autor
3. říj 2016

@drakenn

Mě to právě taky mrzí, ukazuju mu obrázky v knížkách, on se jen znuděně koukne a jde trhat tátovi Přehled magisterských oborů, které našel na okně 😅 to je prostě větší zábava, než koukání nebo stavění no...