Sledujete kvalitu hraček, které kupujete?

bara_lego
24. lis 2015

Hodně mých kamarádek s malými dětmi přemýšlí nad tím, jaké hračky dětem kupují, a snaží se vybírat takové, které se jen tak nezničí a děti si s nimi vydrží hrát dlouho. Jsem moc ráda, že LEGO DUPLO patří mezi jejich favority 🙂 Jak to máte s kvalitou hraček vy? Zajímáte se, z jakých materiálů jsou hračky vyrobeny? Je pro vás důležité, aby hračky „něco vydržely“? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Kvalita je pro společnost LEGO na prvním místě, a tak každá kostka ještě před tím, než se vydá za dětmi, projde celou řadou testů. Chceme, aby hraní s LEGO DUPLO bylo pro děti maximálně bezpečné, a tak provádíme test kousnutí, tahu a stoupnutí na hračku. Jen tehdy, když kostky uspějí a odolají i těm nejdivočejším hrám, vysíláme je do světa 🙂 Samozřejmostí pro nás je, že používáme jen bezpečné materiály, určené i pro ty nejmenší.

assentra
24. lis 2015

ano, snažím se vybírat značky léty prověřené, hodně volíme přírodní materiály, nekupujeme výrobky z tržnic.

lucianapolis
24. lis 2015

Ano, kvalita je pro mne velmi důležitá a na prvním místě, protože kvalita=bezpečnost. Dále se také zaměřuji na využitelnost hraček do budoucna ( např. na učení barev, počtů atd. ) k čemuž se Duplo skvěle hodí 🙂

anik.l
24. lis 2015

Jak kdy. Někdy se nechám zlákat nějakou výhodnou nabídkou a pak toho lituji. Například jsem teď koupila panenky Frozen za směnou cenu. Když jsem je doma rozbalila bylo mi jasné, proč tolik stály. Vlásky mají jen dokolečka hlavy a uprostřed pleš, když jsem jim zvedla sukénky, tak plast na nohou byl flekatý a vyrobený bůh ví z čeho. Opravdu jsem měla strach takovéto hračky své dcerce dát. To samé bylo i s duplem. Než jsme viděli Lego duplo na vlastní oči, preferovala jsem levnější kostky. Teď už chceme jen duplo. Opravdu se vyplatí kupovat kvalitní hračky. Už jen z toho důvodu, že vydrží třeba i pro případné sourozence a v neposlední řadě opravdu nemusíte mít strach dát je svým dětem. Kdyby měli rodiče možnost hračky si v hračkářství opravdu osahat a prohlédnout, věřím, že většina by raději sáhla po kvalitnější variantě. Ono totiž ne vždy platí pravidlo, čím dražší, tím kvalitnější.

marssyy
24. lis 2015

Kvalitu hraček sleduji. Z tržnice ani od Vietnamců hračky ani oblečení nekupuji, raději priplatim a koupim kvalitní věc. Na Lego duplo nedam dopustit, mám už na něm i závislost 😀

matulle
24. lis 2015

Ano, u hraček pro Matyáška ( 7 měsíců) koukám. Je to pro mě důležité, protože vše nejdříve strčí do pusinky, tak nechci, aby to byl škodlivý materiál nebo se kus hračky neodloupl. Už se mi stalo, že jsem objednala hračky přes internet a když to přišlo, tak to letělo do popelnice, protože na fotce to vypadalo úžasně, ale kvalita byla hrozná. Cena byla nízká, tak jsem si řekla, že to zkusím, ale tuto značku už raději kupovat nebudu.

indy2
24. lis 2015

Urcite je pro me material hracek dulezity. Muj nejoblibenejsi material je drevo a podle toho to u nas i vypada 🙂 sleduji nejen material, ale i zemi, kde se dana vec vyrabi. A musim rict, ze zlate ceske rucicky stale existuji a neni to jen pojem. Samozrejme nemame vse jen ceske a drevene..ale nekvalitni plast z ciny, tak na ten si davam veliky pozor...

bimmka
24. lis 2015

Pokud vybíráme hračky pro děti my, dávám si opravdu záležet, aby se nejednalo o výrobek, který po otevření se rozletí na kousky a dítě bude plakat, že je rozbyté a hlavně je to pro něj i nebezpečné. To bohužel nejve vysvětlit babičkám, které vidí krásnou věc, ale už si neuvědomí, že po první půl hodině zní zbydou jen nebezpečné ostré kousky.

kubicek11
24. lis 2015

Kvalita hraček je u nás často vyslovené téma. Vždy, když chceme koupit nějakou hračku, tak hledáme recenze, zda byla testována, kde je vyrobena a v obchodě se ji snažíme co nejlépe prohlédnout či osahat pokud to lze. Nejraději (já s taťkou) máme hračky dřevěné, malému je to vcelku jedno, pro něj je důležité zda si s nimi může hrát, může do nich bouchat, vozit, mačkat je či je skládat. Proto musí být kvalitní, přece si nebude hrát s hračkou, která se po prvním pádu rozbije.

anetka1701
24. lis 2015

Ano, řeším a hodně... méně je někdy více, takže raději méně kvalitních hraček, než více "šuntů" :o)

valuvka
24. lis 2015

Kvalitu hraček sledujeme pečlivě a všichni v rodině vědí, že raději uvítáme pod stromečkem 1 dáreček vyšší kvality než 10 dárečku z tržnice. A nehlídáme si to pouze u hraček, ale také hlavně u potravin, kočárku, dětských botiček a třeba také dětského odrážedla. Musím se pak na hřišti jen usmívat, když vidím maminky, jak se trápí s těžkými kočáry, které nelzou pořádně ani otočit, v ruce drží těžké dětské odrážedlo a utěšují plačící dítě, kterému se polámala nová hračka. Moje maminka vždycky říkala "nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit levné věci" a měla naprostou pravdu! 😉

pavlak5
24. lis 2015

Ano kvalitu hracek resime hodne ,jak co do pevnosti tak premyslime i nad tim ,zda hracka skutecne dite nejakym zpusobem rozvine .

kackapospi
24. lis 2015
Uživatel kackapospi je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kackapospi.

Tohle řeším hodně. Celkově hodně sleduji kvalitu všechno a většinou před tím, než něco malé nakoupím, tak se podívám na recenze a zkušenosti 🙂

wendy_
24. lis 2015

Snazim se kupovat jen kvalitni hracky, co neco vydrzi a i detem neco prinesou. Ale nezkoumam to nijak peclive, takze obcas sahneme vedle. Bohuzel nejhorsi je to s pribuznymi, konkretne s tchanovci. Kupuji detem docela sunty. Hlavne, aby dostaly hodne darku, ale kvalita, vcetne smysluplnosti hracky notne pokulhava. A jelikoz se blizi Vanoce, tak tu mam zase obdobi, kdy se je snazime nasmerovat k hrackam, co by se detem mohly libit a jsou k necemu, a zaroven se tresu strachy jake prisernosti zase dovezou.

Jinak vyber hracek uz pomalu prebiraji take deti, takze ja jim jen mohu radit a nabizet lepsi varianty hracky (podle mne), ale hlavni slovo maji ony.

bara_lego
autor
25. lis 2015

Jsem nadšená z toho, jak moc vám záleží na kvalitním výrobku, který je neškodný a zároveň trvalý🙂 O vaše děti je pěkně postaráno a ony si tak hrají s tím nejlepším, co jim rodiče mohou pořídit🙂
Pokud si nevíte rady s příbuznými, kteří tolik nerespektují vaše přání, aby kupovali pouze kvalitní hračky na úkor množství, představte jim tyto dny, sdílejte názory ostatních, tipy a rady a předveďte např. také LEGO DUPLO stavebnice, které přece máme tak moc ráááádi🙂
Bára

kspp1
25. lis 2015

Každopádně kvalitu sleduji, nikdy bych nekoupila dítěti hračku na tržnici. Raději méně hraček a kvalitních. Ale také se stalo, že jsem koupila hračku v obchodě, např. magnetické puzzle, které jsem měla i já doma jako malá a byla jsem zhrozená, jak je nyní odbyté. Mají tam cedulku "tradice od roku..." ale dříve magnetky zapuštěné do dřeva, jsou dnes jen nalepená magnetická páska, která dobře nedrží a tabulka samotná má tak ostré rohy, že kdybych ji neoblepila, nedala bych ji na hraní ani dospělému. Takže ne vždy značka a tradice = kvalitní hračka 🙂

bara_lego
autor
25. lis 2015

@kspp s LEGO DUPLO žádné špatné překvapení nečekejte 🙂 Tradice totiž ctí a výrobky jsou supééer 🙂 Ale to víme, že? ;)

kspp1
25. lis 2015

To jsem nechtěla ani naznačit 😉 Na lego lze slyšet všude jen chválu 🙂

megy
26. lis 2015

tak co se týká kvality - dbám spíše na to, aby hračky neměly miniaturní součásti a nedalo se snáze rozdělat. dbám na to, aby byly pokud možno buď pratelné, nebo alespoň z velké části omyvatelné - myslím, že máme doma tu výhodu, že kluci jsou traktoroví, mají ráda dřevěné hračky a lego - máme jen duplo, takže jednou za čas to prostě hodíme do vany, vydesinfikujeme a jede se dál. Tržnicové hračky jsme nikdy neměli.

lck79
29. lis 2015

Kupujeme jen výrobky prověřených značek a výrobců (nejen co se týče hraček). A Lego je vždycky jednoznačnou zárukou kvality 😉