Jaké rukávky do vody pro roční dítě?

zoyka
3. čer 2014

Maturuji nad rukávky do vody ☹ Nechci kruh ani vestu, přijde mi, že dítko si to ve vodě tolik neužije. Nejmenší nafukokvací rukávky mají všude psaný stejný rozměr (23x15 cm). Někde ale píšou, že jsou pro děti od 3 let, někde už od 1 roku. Prase aby se v tom vyznalo. Malá je spíš štíhlejší, nebudou jí padat? Nebo jsou lepší ty pěnové? Prosím, poraďte...

petrajurinova
3. čer 2014

@zoyka my máme nejlepší zkušenosti s vestičkou, a později pěnovkové nadlehčovací kroužky, nafukovací rukávky nutily dcerku mít ruce roztažené do stran a v podstatě tak jenom "visela" ve vodě a koukala kolem sebe, ty pěnové kroužky ji umožnily volný pohyb.

Vestičku jsme koupili z druhé ruky (po pár použitích se nestihne zničit) a používali jsme takovou:
http://a-toys.cz/cz-detail-585822-plavecka-vest...

Kroužky se dají pořídit v sadě s destičkou na učení plavání - s tou se vyblbnul i v té době 4letý syn.
http://a-toys.cz/cz-detail-878044-vyhodny-set-d...

zoyka
autor
3. čer 2014

@petrajurinova Aha, to zní zajímavě. Toho chci právě docílit, aby ve vodě jenom nevisela, ale byla pěkně pohyblivá. Omrknu 🙂

veruska007
3. čer 2014

@zoyka Mám hubené děti a ty nafukovací rukávky jsou fakt tak +/- od 100 cm výšky. Jinak je to nepohodlné, veliké. U mimča jsem měla takový ten kruh s otvory pro nožky ve tvaru auta, je stabilní, mohla jsem i na hloubku na přehradu a nebála jsem se. U starších jsem měla pěnové desky k navlečení na paži - ale dítě nesmí moc divočit, lze je stáhnout - takže spíš na vodu, kam aspoň dospělý dosáhne.

anina32
3. čer 2014

My používáme pěnové omotávací rukávky v kombinaci s pěnovým páskem kolem pasu. Naprosto bezpečné, malej si od 16ti měsíců plave v podstatě kam sám chce bez mé pomoci a nic mu nehrozí. Ten nafukovací kruh s otvory pro nohy jsme měli když byl menší ale vztekal se v něm, protože v něm vlastně jenom seděl a nemohl ovlivňovat kam poplave.

zoyka
autor
4. čer 2014

@veruska007 Ten kruh mi ukazovali v hračkářství, ale přijde mi škoda, že mimčo jen tak "sedí" a nemůže řádit. Dcerka miluje vodu, tak jí ji chci dopřát co nejvíc.

zoyka
autor
4. čer 2014

@anina32 O té variantě pěnový pás + pěnové rukávky teď uvažuji nejvíc, přece jen v plaveckých školách je mají i pro nejmenší děti. Díky 🙂

berenika39
4. čer 2014

@zoyka určitě tuhle variantu doporučuji. používají ji v kursech, pak se snadno odbourají rukávky na ramena, pak se ubírají dílky na pásku a pak dítě plave samo. petr se takhle naučil plavat . děti to nijak neomezuje, nenadnáší je to zbytečně, ale jistí🙂

veruska007
4. čer 2014

@zoyka Měli jsme to na střídačku. Když jsem s malým divočila v mělké vodě, neměl nic nebo jen ty pěnové desky. Když jsem si chtěla zaplavat, tak šel do toho kruhu 😉

anina32
4. čer 2014

@zoyka My jsme to právě měli vyzkoušené z kurzů kojeneckého plavání, a super 😉 U toho pásku je dobrý, že se dají jednotlivý dílky postupně odendávat. A oproti nafukovacím pomůckám, které se dají snadno píchnout, to má ještě jednu podstatnou výhodu: kupovali jsme použité od maminky jejíž dítko už plave samo, a počítám že jednou také prodám dál, protože tyhle pěnové pomůcky jsou prakticky nezničitelné 😉