Kam si jít zaplavat s kojencem?

3. čer 2021

Ahoj dotaz 🙂
Kam s malou se jít koupat, když miluje vodu? Máme doma vaničku, ale ráda bych s ní do bazénu, kruh máme a nebo je to ještě brzy? Ona miluje vodu ale strašně, tak jsem myslela, že jak bude tepleji bychom někam zašli, ale aqua (i broudaliste) je až od roka a tahat ji někam na rybník nechci… nenapadá Vás něco? Nebo to má nějaký důvod a opravdu mám pockat až do roka? Jsem prvorodicka, tak se raději poradim. Mala má 7 měsíců.

Děkuji Tereza 🙂

autor
3. čer 2021

**Ještě chci dodat, že přeci nemůžu čekat až do listopadu aychom se mohly jít koupat. Když začíná léto, jsme v paneláku, takže se koupat nemáme kde.. jak jste to dělali vy?

rebe
3. čer 2021

Ano, má to důvod, proč miminka nesmí do veřejných bazénů. Tím prvním jsou hygienické důvody, ve vodě se velmi dobře šíří kdeco, od kožních plísní po všechny nemoci. Tím druhým (a asi hlavním) je pak chlor, který se používá k úpravě vody. Je těkavý, a těká těsně nad hladinou přesně tam, kde má miminko nos. Vdechování tohoto těkavého chloru je velmi nebezpečné, může způsobit i chronické astma. Přesto je možné chodit s miminky plavat, a to do speciálních bazénů, určených pro koupání dětí, kde je voda upravována alternativním způsobem a jsou tam přísnější pravidla hygieny.

autor
3. čer 2021

@rebe Jee, moc moc děkuji. To jsem vůbec nevěděla, teď už to vím a raději pockame.

rebe
3. čer 2021

Nevím, odkud jsi. Ale kojenecká plavání jsou v kdekterém městě. Jestli máš plaváčka, zkus je pohledat. Vyjde to dost draho, ale jestli máš plaváčka, stojí to za to 🙂

malinkaelinka
3. čer 2021

Čisté přírodní vody bych se vůbec nebala, dcera se loni koupala v lomu s námi od května a bylo jí cca 10 měsíců.

treasurka
3. čer 2021

Anebo na balkóně, případně i v obýváku, natáhnout na zem velký plastový ubrus, na něj nafukovací bazének, a tam se může cachtat, zvlášť pokud už sedí. Také jsme z paneláku...

autor
3. čer 2021

@malinkaelinka No já myslela právě plavečák, z rybníku mám strach z těch ryb🙄😂

autor
3. čer 2021

@rebe děkuji moc😊

autor
3. čer 2021

@treasurka to jsme dělaly dnes, ale taky bych si ráda zaplavala😂 ta spokojena a ze mě to lilo jako z vola😂😂😂😂

ekou
3. čer 2021

Ja mela doma minuly rok nafoukly maly bazenek a malou jsem v nem cachtala (to mela 7-8mesicu) a bohate ji to stacilo a pak na verejny koupak max zajit

autor
3. čer 2021

@ekou děkuji, to dělám též pro malou, ale já bych si taky tak chtěla vykoupat až bude teplo.. hlídání je zbytečnost, protože ta beze mě ani ránu a ani já bez ní. Tak prave proto se ptam 😔

princeznamiu
3. čer 2021

Kdyz uz je tu tohle tema - a do prirodnich koupalist teda s mimcem muzu...?

autor
3. čer 2021

@princeznamiu též mě zajímá, ale co napadlo kamarádku je, vzít bazenek a tam nalit vodu pro dítě- třeba partner hlídá a my si zaplavat.. ale jako kdo bude táhnout vody 😂

hezz17
3. čer 2021

To mi osobne to prirodni koupani prijde mnohem lepsi jak bazen s xy lidi a vsim co tam plave 😀

slunea
3. čer 2021

Plavecka ucebna v nasem okoli mivala 2x tydne volne plavani, kdy se mohl objednat i ten, kdo na kurz nechodi. Treba bude neco podobneho i u vas.

alcar
3. čer 2021

Jsou plavecke skolicky primo s kurzy pro kojence. Obvykle byvaji v bazenech se specialne upravenou vodou a nebo ve verejnych bazenech, ale termin kurzu je smerovan na den, kdy je cerstve vymenena voda.
Ale ted po covidu je s plaveckymi skolami celkem problem. Hodne jich zkrachovalo a ty, co prezily, tak kurzy budou otevirat s velkou nejistotou az v zari. Pokud nechcete jit cestou kurzu plavani, tak pres leto staci obycejny nafukovaci bazenek...i na ten balkon, jak tu nekdo zminil. Jinak plavecky kruh (a kruh s krizem na nozicky) je zcela nevhodny (a nebezpecny), obzvlast pro tak male deti.

veroniquecz
4. čer 2021

@alcar souhlas s těmi kruhy.

První byla přes léto malinka (2 měsíce) to jsme nechodili nikam, teď druhá bude mít 6 měsíců a plánují brát na koupaliště stan, malinký bazének (průměr 50 Cm) a do nej vodu (stačí petka na osvěžení) a u starší (6 let) se budeme s mužem střídat. Jen tedy musíme jít všichni, vždy někdo u mimča a druhy se starší. A fakt mít furt dozor, miminko se muže utopit i v par Cm vody 😓

jako_mala_holka
4. čer 2021

@alcar
@veroniquecz
Holky, to mě zaujalo, jak je to s těma kruhama? Proč jsou nebezpečné? Myslíte jako pro nesedici, takhle malé děti nebo obecně třeba i pro roční?... Díky

Jinak naše malá bude mít zeď v červnu rok, ještě jsme nikde nebyli plavat... Mam koupený malý bazének a případně planujeme koupaliště nebo něco takového v létě, když tam bude ten malý bazén pro děti

veroniquecz
4. čer 2021

@jako_mala_holka kruh kolem krku je špatný na páteř, kruh s těmi otvory na nohy je nebezpečný tím, ze se muže mimco ve vodě preklopit a než zareagujes tak se topí 😓

konidana
4. čer 2021

my jsme děti od půl roku máchali normálně v rybníku/na koupališti/ v řece

jako_mala_holka
4. čer 2021

@veroniquecz tyjo tak ten kruh kolem krku vidím poprvé, to vypadá hrozně, popravdě... Já právě viděla vždycky jen kruh s tím křížem
Děkuju za info 🙂

alcar
4. čer 2021

@jako_mala_holka kruh s krizem je nevhodny, jelikoz dite nema zadny kontakt s vodou. Je to ulehceni pro rodice. To uz ho radsi vezmi normalne do ruky. Stejne i u toho kruhu musis stat. A z normalniho kruhu ti dite zajede do vody nebo se preklopi a visi pak za nej nohama a topi se s hlavou zaborenou do vody. Nejlepsi jsou v tomto veku asi nafukovaci nebo penove rukavky s penovym paskem.

jako_mala_holka
4. čer 2021

@alcar já se neptala kvůli nám, jen mě to zaujalo, nevím o tom nic (no teď už jsem si o tom něco početla, tak teď už snad jo) 🙂

jako_mala_holka
4. čer 2021

@alcar jinak ten pásek a rukávky se mi líbí 👍

zuzekk
4. čer 2021

Byla tehdy strašná vedra, tak jsme prostě občas do bazénu šli (syn je únorový), zrovna tak do řeky, rybníka. Zdá se být zcela bez následků 😃

jsou i nechlorovane bazeny, např v Praze Hloubětín

autor
4. čer 2021

@zuzekk děkuji mooc.. já ji dnes napoustela bazenek doma, ale pokud bude opravdu hnusne a budou ty tropy, tak budu muset s ni někam do bazénu, já bych to nedala ve 38 stupních sedět doma😔 .. jinak stačí si udělat test na místě ten za 100,-? Ze nemám covid, nebo musim do nemocnice?

veroniquecz
4. čer 2021

Jen Si zjisti jestli tam takoví prcci smí. U nás plavčicí z bazénu mimina “vyhazují” 🤷🏻‍♀️

zuzekk
4. čer 2021

Upřímně netuším... teď jsme zatím byli jen na kurzu, přišel krutopřísnej mail, jak musí být test z ofi místa, tak jsem letěla, a úplně zbytečně- stejná situace jak v restauracích, jen kdyby náhodou přišla kontrola. Asi v současnosti uvidíš až na místě, jak se k tomu konkrétní provozovatel staví..