Knížky pro dvouleťáka, máte tipy?

yelowangel
6. zář 2016

Ahoj naše neteř bude mít 2. narozeniny a maminka by si přála nějakou pěknou knížku, že čtou každý večer před spaním. Vůbec nemám představu mezi jakými knížkami vybírat, jak mají být pohádky dlouhé, je mě jasný akorát že to musí mít hodně moc obrázků. Netuším jak dlouho dokáže udržet pozornost dvouletý dítko. Dáte prosím typy jaké oblíbené knížky měli a mají vaše děti? My teprv se čtením začínáme a malej vydrží cca 3 minuty...

sft
6. zář 2016

Krteček je taková klasika, ono toho je v hračkářství nebo knihovně fakt hodně a když koupíš něco, z čeho ještě nebude uplně moudrá tak to bude mít na později. 😉 Víc já asi neporadím. 😀 🙂

yelowangel
autor
6. zář 2016

@sft díky za typ

petralauf
6. zář 2016

Prohlédněte si web Agátin svět (např. https://www.agatinsvet.cz/versovane-rozcvicky-p...), na rozdíl od běžných knižních e-shopů tam mají hezký a hlavně přehledný výběr z pohádkových i jiných knížek a zřejmě se snaží jít po kvalitě. Jsou tam anotace a náhledy dovnitř - uděláte si představu o obsahu a můžete koupit i naslepo přes internet.

kacenka115
6. zář 2016

Je to už fakt dlouho, ale když jsem pečovala o svoje malé sourozence, tak milovali takové ty tvrdé knížky, hlavně s krtečkem a o zvířátkách. Best of bylo cosi o koťátku, které prozkoumává dvoreček. O příběh více méně nezájem, ale hledali jsme kolik je tam motýlků, kočiček, pejsků....

yelowangel
autor
6. zář 2016

Jéé moc díky @petralauf mrknu
@kacenka115 děkuju já jsem právě ani neměla představu jestli pofrčí spíš princezny nebo zvířátka

sft
6. zář 2016

@yelowangel U mě frčely teda rozhodně zvířátka a navíc to můžeš dát jak holce, tak i chlapečkovi. 😉