Koupili byste dvouletému dítěti first bike?

marseluska
26. únor 2014

Ahojky, ráda bych se zeptala na váš názor..
Momentálně řeším, jestli své dceři koupit odrážedlo (first bike). Na plastové motorce venku jezdí bez problému ale musíme ji vrátit, tak jsem si říkala, že bych už rovnou koupila first bike..
Máte zkušenosti jak si takto malé děti na to zvyknou nebo naučí?? Není to pro ně nebezpečné?
Popřípadě co je lepší? Dřevěné nebo hliníkové?
Dceři je 27 měsíců.

pokoda
11. říj 2016

Naše malá dostala cykloodrážedlo v 18 měsících a na 3. procházce už začala krásně jezdit. Manžel koupil Strider, je jedno z nejnižších, výška sedu je myslím 28 cm a je lehké. Po asi 2 měsících už jezdila i z kopečku se zvednutýma nožkama a krásně držela rovnováhu, 150 metrů mírného kopce není problém, jen já musím mít rychlé nohy. Strašně jí to baví, jezdí pořád a všude a jen na mě volá, ať běhám rychle nohama 🙂. Teď jí je 25 měsíců a řešíme šlapací kolo, protože nám pořád říká, že musíme koupit šlapátka, tak nejspíš napíšeme Ježíškovi 🙂

pisisvori
11. říj 2016

Obě holky dostaly first bike k 2 narozeninám. Starší na tohle byla šikovnější, jezdila za den. Mladší to trvalo tak 2 měsíce, kdy postupně jeden den zkusila, pak nechtěla, pak zase zkusila. Jediný problém tady může být výška dítěte, aby došáhly. Holky jsou vysoké (ve letech 95cm), ale first biku existuje nějaký nástavec na snížení...