První kolo WOOM 3. Od kdy?

ivis_b
13. bře 2020

Chtěli bychom synovi (v srpnu mu budou 4) koupit první kolo. Samozřejmě bylo v plánu, že půjdeme kolo vyzkoušet do obchodu, jenže tam vzhledem k situaci kolem toho viru jít nechceme. Nechodíme nikam do kolektivu, do herniček ani na dětská hřiště, takže kolo by se hodilo, na něm by mohl někde mimo civilizaci jezdit i v současné době. Tak jsme si říkali, že bychom zkusili risknout nákup kola přes eshop. Chtěli jsme primárně kolo Woom, ale nejsme si jisti tou velikostí. Syn má teď 104 cm. Proto bych se ráda zeptala těch, co toto kolo mají, od kdy na něm vaše děti jezdí? Hlavně jde o tu výšku... Případně, nemohl by mi někdo změřit nejnižší výšku sedla?? Děkuji!

peetty
13. bře 2020

Dceři jsme Woom3 kupovali také ke 4. narozeninám. To měla 101 cm. Kolo je perfektní, určitě doporučuji. Tabulka s rozměry dětských kol je tady, je tam právě i woom3: https://www.neobycejne.cz/Detska-kola-porovnani...

leilinka1234
13. bře 2020

Chtěli jsme dceři koupit woom 3 ke 4.narozeninám (vyzkoušené u známých a velikostně ok)...ale není a kolo letos asi nebude k dostání. Takže hodně štěstí při nákupu. My nakonec vzali rascala.

ivis_b
autor
13. bře 2020

@leilinka1234 u nas ho tu normalne maji... rascal je nase druha volba, lisi se v necem zasadnim?

ivis_b
autor
13. bře 2020

@leilinka1234 zajimaly by me hlavne brzdy, jestli se ty packy mackaji u obou kol stejne lehce...

leilinka1234
13. bře 2020

@ivis_b kde ho mají? Já prohledala snad všechny eshopy v ČR 😀 liší se maličko. Nemáme teda ještě rascal jetý, narozeniny teprve budou... Ale je asi o půl kila těžší. Woom má 5,4kg myslím, rascal na svých stránkách uvádí 5,6 kg, ale reálná váha je 5,9kg. Brdy jsou zdá se podobné, mačkaj se skoro stejně, woom má brzdy barevně rozlišené. Rascal ne. Woom má ještě oproti rascal kolu ještě pojistku proti přetočení předního kola. Rascal má zas boží barvy 😍 kdybych sehnala woom, máme ho... Nesehnala jsem, tak máme fešáka z Čech...a to taky není k zahození 🙂

ivis_b
autor
14. bře 2020

https://www.cycology.cz/, už mají poslední kus koukám 😀

biton
14. bře 2020

Mohu se také zeptat, kolik váží to kolo woom 3? Na stránkách, které vložila @ivis_b pisou v textu 5,7 kg bez šlapek a v tabulce 5,4 kg. Také se rozhoduji mezi woom a Rascal dceři ke 4.narozeninam (dceři se dle obrázku více líbí Rascal - hezčí barva 🙂 ). Děkuji

lucrezzie
24. bře 2020

Zdravím Vás a mám prosbu. Můžete mi prosím změřit nejnižší výšku sedla? V každém obchodě uvádí něco jiného a já nemám kde vyzkoušet, tak musím objednat přes internet. Rozhodují se mezi woom 2 a 3. Syn 102cm 41cm vnitřní délka nohy naboso. Děkuji za případnou ochotu.

ivis_b
autor
24. bře 2020

@lucrezzie kolo mam ve sklepe, tak nezmerim, ale syn ma 104 cm a od rozkroku dolu 42 cm. Sedatko ma uplne dole a jde to, dosahne na zem snad dostatecne. Jsem rada, ze jsme nakonec vzali trojku (taky bez zkousky, vzhledem k zavrenym obchodum).

lucrezzie
25. bře 2020

@ivis_b Super že jste to trefili 🙂 at z nej má syn radost a jezdí jako drak 🙂
Náš syn má u prarodičů poděděné Author stylo a to má nejnižší sedlo 48cm a má to jen tak tak. Není mu to vůbec pohodlné, necítí se stabilní. Možná že je to trochu i váhou kola, má 7,9kg a i přes to, že patří ještě mezi ty jakž takž lehké, tak ho vůbec neovládne. Na webu uvádí právě dost odlišné informace - 48-52cm :( tak si chci být jistá, že by dosáhl, těch 52 by nedal ani náhodou. No a ta cena není nejmenší, nechci aby mi tu půl roku leželo a čekalo než prcek doroste 🙂 ještě v téhle blbe době, kdy práci nemáme bohužel vůbec jistou.

ivis_b
autor
25. bře 2020

@lucrezzie Néé, 52 určitě nemá a 48 podle mě taky ne, musí mít míň. Syn má od rozkroku 42 a na zem dosáhne. Né teda úplně 100% celým chodidlem, ale má nohu na špičce jen lehounce. V botách je to samozřejmě ještě o něco lepší. Vím, že se nemá dětem kupovat kolo, do kterého mají teprve dorůst, na druhou stranu v tomhle věku rostou děti tak rychle, že kupovat kolo vel. 14 mi přišlo nesmyslné. Synovi budou 4 v létě, woom trojka má být od 4 let a syn je oproti vrstevníkům spíš větší. Jinak wooma jsem nevážila, takže jestli odpovídá ta váha, netuším. Ale syn ho ovládá v pohodě, jen bojujeme zatím trochu se šlapkami - pořád mu z nich kloužou nohy, protože je tam dává křivě. Šlapkami to není, já se na kole projela (docela sranda 🙂 ) a nohy se mi teda nesmekaly. Asi je to o zvyku. Možná dneska půjdeme jezdit, tak kdyžtak změřím.

lucrezzie
1. kvě 2020

@ivis_b tak jsem si nechala obě kola přeměnit v Cyklospecialitach a woom 3 má v predni části 48,5cm v zadni části sedla dokonce 50,5cm. Sedlo má mírný sklon. Pan byl moc ochotný a doporučil mi radeji ještě vel. 14, že pro něj do začátku lépe ovladatelné, tak jsem ji vzala a sedí parádně. Syn po 3 dnech jezdí, sám nasedne, sám se rozjede, zastaví, vyjede i kopec. Jsem ráda že jsem se nechala přemluvit do menšího i když bude jen na tuto sezónu. Příští rok, když bude chtít opravdu jezdit, tak poridime asi už rovnou nejakou 20 s přehazkou.