Trampolína - tipy a typy 🙂

jujatko
11. čer 2016

Prosím o radu ohledně koupě trampolíny. Chtěla bych nějakou menší průměr cca 1,5 m s nosností cca 150 kg - pro dvouletou dcerku (aby se tam vešly dvě děti). Na co si dát prosím pozor při koupi? Jsou nějaké podstatné rozdíly u jednotlivých výrobců (značek)? Je lepší ochranná síť zvenku a nebu uvnitř, kdy dítě nemůže skočit na ty pružiny? Je ten průměr 1,5 či 1,6 m dostatečný pro dvě dítka? A ten průměr se prosím bere včetně pružin a nebo je to průměr té samotné skákací plochy? Nemáme tak velký prostor, tak nechci zbytečně kupovat nějakou velkou. Děkuji za všechny tipy a rady a případně i typy vhodných trampolín

eficenka
14. čer 2016

@kocicinka
jo jen utahování a nasazování té vnitřní sítě je tak na 45 minut, chce to dělat pomalu a pořádně dotahovat .D

kocicinka
14. čer 2016

@eficenka díky moc, muž je šikovný, s instalací nebude mít určitě problém 😀 berem taky tu 305 cm, 3 děti. Velká už je moc drahá...

eficenka
14. čer 2016

@kocicinka
taky to byl náš komprosmis, prvně jsme ji skládali, když na zahradě byla dcera - tati a už to bude, už? už můžu? už to bude? a takhle skoro hodinu a půl než jsme ji poprvé složili.
při druhém a třetím skládání jel napřed manežl ,vše připravil a to už bylo bhem půl hodiny :D

jujatko
autor
14. čer 2016

@alcar Mne to prijde take logicke. Jen jsem napsala, co jsem hodne cetla. Jak jsem psala, osobni zkusenost nemam. Mozna to plati u tech levnejsich trampolin. Vzhledem k tomu, ze velkou trampolinu mit nemuzeme, tak pro mne Marimex nepripada v uvahu - tam jsou jen velke. Ale zkusim to jeste promerit, ale obavam se, ze bych tam nenarvala ani tu 244 cm ☹.

samaber
14. čer 2016

Máme maximex 366 pro dvě děti (pak 3). Tyče určitě mimo skákací plochu, je to bezpečnější a viděla jsem takovou, která je měla vně a trnula jsem strachy, jak děti téměř při nárazu o síť visely ve vzduchu.

jujatko
autor
14. čer 2016

@samaber Popravdě nějak nerozumim - jake tyce mimo skakaci plochu? Sit tedy doporucujete, aby byla z vnejsi strany a nebo uvnitr hned za skakaci plochou? Dekuji

jujatko
autor
14. čer 2016

A ted koukam, ze ta Marimex (244 cm) ma i malou nosnost ☹. Jen 100 kg.

samaber
14. čer 2016

@jujatko pardon já tomu říkám tyče. No prostě sit uvnitř a zvenku jsou ty týče, co drží síť a nelze se jich uvnitř trampolíny dotknout. Uvidíte to na těch stránkách maximexu. Děti se mi tam rádi honí a pobíhají a skáčou samozřejmě 🙂 děti 2 a 4 roky. Nosnost ta naše má 150. Třeba ve volnocasovem kroužku mají tu stejně velkou a.kdyz tam pustili děti si hrát (týče jsou uvnitř) tak děti jak narazely do sítě, tak pak jakoby visely a.drzela je před pádem jen ta natahovací síť a vypadalo to dost děsivé, zatímco tady je ještě dost prostoru kolem dokola

jujatko
autor
14. čer 2016

@samaber dekuji. ja prave chci take nostnost tech 150 kg, ale to bohuzel marimex nenabizi

alcar
14. čer 2016

@jujatko podivej se i na ty Exit trampoliny. Maji i lepe vyreseny pristupovy otvor do trampoliny. Sit je jakoby pres sebe, zadne zipy, ktere se muzou rozevrit. Co je nevyhodou tech pruzin vne, decka tam litaji kolem dokola a ten kdo skace uvnitr, tak muze to dite, co po tech pruzinach obiha shodit. Takze musim furt malou napominat, at tam neleze.

jujatko
autor
14. čer 2016

@alcar koukala jsem na ne, ale ty EXIT jsou cenove uplne jiny level. To za trampolinu fakt nedam. Ten otvor je vetsinou jisteny jeste sponama - nejen zipem.

kocicinka
15. čer 2016

Holky, tak manžel je pro tuto trampolínu

http://www.4jumping.cz/trampolina-s-ochrannou-s...

ze dvou důvodů- má nosnost 180 kg(manžel má 100 kilo), má 4 nohy, má ochrannou plachtu
Teď se ale bojím že bude málo pružit, že to děti neuskáčou. Já bych raději tu marimex...
Máte tuto někdo a jak se na ní skáče?

saba26
15. čer 2016

@kocicinka Ahoj, my máme tuhle trampošku a jsme spokojení...🙂 Sice jsme museli dvakrát předělávat síť, ale to byla naše chyba, dali jsme to špatně...🙂 Má i výborné testy, za mě určitě Marimex..;) .
https://www.alza.cz/sport/trampolina-marimex-30...

zmrzlinka
15. čer 2016

@saba26 my ji mame taky a sme spokojeni

samaber
15. čer 2016

@kocicinka můj muž má 125kg.... decka 20, takže když je vezme sebou, tak o neco malo pretizi,ale v pohode, ja jedine co doporucuji,tak ,aby to mělo tu vnitrni sit.

samaber
15. čer 2016

@kocicinka skace se bezvadne, pruzi pekne i pro deti- mam deti 2 a 4 roky

kocicinka
15. čer 2016

@samaber a teď myslíš kterou, tu marimex, nebo tu z toho mého odkazu?

samaber
15. čer 2016

@kocicinka tu marimex, ale na tom odkazu je taky marimec, jen my mame 366cm, jinak marimex dava skoro vsem z jejich eshopu 500dolu, bud to nabidnou pri registraci nebo posilaji casto email s tou slevou. Nás stala 4200,-

kocicinka
15. čer 2016

@samaber já jsem myslela, jestli tu nemá někdo tuto, je to zn. Fast Jump

http://www.4jumping.cz/trampolina-s-ochrannou-s...

samaber
15. čer 2016

@kocicinka tu neznam, ale hlavne bych hledala,aby mel obchod nahradni dily, prislusenstvi atd., kdyby bylo třeba, tahle teda má tu sit jinak nez marimex