Jaký lehký kočárek pro lednové dítko?

3. říj 2018
Dobrý den,

čekáme lednové dítko, ráda bych se zeptala na Vaše tipy na vhodný kočárek při následujících požadavcích:
- lehký, kompaktní kočárek, vhodný i pro nás s menším vzrůstem (cca 160cm)
- dobře skladný (cca 3x týdně budeme skládat do kufru auta)
- dobré jízdní vlastnosti pro pohyb zejména městem, cyklostezky, max. mírně nezpevněné cesty, žádný terén (zde budeme využívat šátek či nosítko)
- možnost aretace kol, umístění korbičky po i proti směru jízdy, korba i sporťák dostatečně prostorný
- ideálně trojkombinace (další dítě neplánujeme, rádi bychom odvozili vše v jednom, max. později pro větší dítko dokoupit sporťák typu golf)
- kvalitní produkt, který bude dobře sloužit bez závad (maximální cenovou relaci neuvádím, ale u nákladnějších značek reálně zvažujeme i možnost bazarové koupě).

Děkuji za Vaši čas a pomoc při zorientování se v široké nabídce 🙂
Ahoj!

U lednového miminka je výhodou, že není vůbec potřebné orientovat se na velikost vaničky. Zimu zvládne v každé a na jaře / v létě už bude využívat sportovní část. Jelikož jste nižší, není ani předpoklad, že miminko bude obrovské. Orientovala bych se na konstrukčně nižší kočárky pohodlné jak pro vás rodiče, tak i pro děťátko.

Jednou z možností jsou kočárky značky Mamas & Papas - Sola 2 či Urbo 2 jsou dostatečně lehké a kompaktní, mají velmi pohodlné sedadlo, jednoduchou manipulaci a po složení nezabírají mnoho místa. Další možností by mohl být Evo nebo i2 (dříve IGo) značky Mutsy. Z dražších, značkových kočárků bych zvážila Bugaboo Cameleon, Cybex Balios S či o něco vyšší Cybex Priam.
Polož otázku v poradně

Sem začni psát odpověď...

Odešli