Vánoce 2016, co koupit šestiměsíčnímu dítěti?

krizovka99
26. říj 2016

Hezký den, chtěla jsem se zeptat co budete kupovat dítěti k vánocům? Jsem z toho zmatená a nevím o co si mám kloudně od rodiny říct. Budeme potřebovat stolek s židličkou na příkrmy, ale jinak mě nic nenapadá z těch praktických věcí ☹ . Jaké hračky? Vůbec nevím co bude do roka potřebovat a na co je ještě čas 😉 . Děkuji za informace.

dc2015
26. říj 2016

Tak za mě (malému je 10 a půl měsíce):

hračky - v tomto věku přestávají chrastítka stačit - u nás se osvědčili velcí plyšáci, rád se s nimi mazlí
sporťák - pokud nemáte pořešeno, nebo je v 3kombinaci blbý/těžký
ponožky s protiskluzem - nikdy se neztratí a ani nemrknete a začne se stavět, kdyby ne, použijí se jako obyč ponožky
plenky - na nočníku nám to celkem jde, ale spotřeba stále veliká
teplé oblečky

dc2015
26. říj 2016

@krizovka99 A k těm hračkám - u nás frčí takové, které dělají zvuky, ne že by si stavěl, ale už má rád dřevěné kostky, frčí bubínek, ale už se začíná ujímat i tahací pejsek a míč

iwet91
26. říj 2016

@krizovka99 Určitě bych to s hračkama nepřeháněla, moje zkušenost z minulého roku je ,že malá to vubec nechapala, spíše jen rozbalovala a šuštila s papírem. A když už tak nějaké hračky se zvukem nebo se osvědčil ten medvídek od FP co mluvi. Oblečkama určitě nic nezkazíte

kika_21
26. říj 2016

Něco, co se pohybuje-barevný látkový balon, válec podporující lezení - také jsem pro nepřehánění-světýlka a papíry-je toho i tak dost.

jujatko
26. říj 2016

Asi budu rarita, ale dcerce bylo prvni Vanoce pul roku a nic jsme nekupovali. Od babicky dostala nejake drobne hracky, ale my nekupovali nic. Sourozence nema - to je pak neco jineho. Osobne bych to nijak nehrotila.

krizovka99
autor
26. říj 2016

Ok, děkuji za informace, něco z toho určitě vybereme 🙂

kathline
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dora13
27. říj 2016

Z praktickych veci me napada autosedacka, pokud jeste nemate.
Jinak my prvnimu synkovi na Vanoce koupili FP mluviciho pejska a zirafu Sophii a hracky do vany, a druhy ted dostane plastovy bryndak s korytkem a nejakou drobnost, co mi cvrnkne o nos. Prehanet to nebudu, stejne mu kupuju vecne neco😊

krystalka
31. říj 2016

@krizovka99 - ahoj, přesně jsem si teď vybavila první Vánoce našeho syna.....bylo mu 9 měsíců....dostal tahací housenku na kolečkách, která měla na zádech takové jako mističky, na kterých se točily míčky, když ji táhl....potom takovou tu vkládačku s tvary a takovou tu pyramidu z kroužků, jak se dávají na sebe....nadšení velké a ty 3 dárky úplně stačily, i tak měl oči hlavně pro stromeček, světýlka (máme vždycky klasické svíčky a prskavky) a nejlepší ze všeho byl dárkový papír - trhat a šustit, to bylo něco 🙂 .....u babiček pak dostal ještě taková ta první omyvatelná leporela a látkové knížečky - hlavně když to bylo pěkně barevné, šustilo to, mělo to různý povrch a tak..... A i v dalších letech jsem udělala zkušenost, že méně je více, stejně si vždycky vybral jednu hračku, která byla ta nej a zbytek tam nechal ležet, někdy jsme ho museli pomalu nutit, aby rozbalil i ty ostatní...... Takže fakt není potřeba si dělat nějaké starosti s dárky u takových prcků, časem si těch přání užijete ještě až dost, jak povyrostou a budou "nutně potřebovat" tohle a tamto 😉