Dnes ven s kočárkem?

marketa999
19. pro 2017

Maminky, berete dnes děti ven v kočárku? Syn 7m, venku teplota -8°C... Jinde než v kočárku nespí 🙄

bekyc
20. pro 2017

@terezapetrova Přesně. Pokud Vám selský rozum říká jít ven, tak jděte. Mně můj selský rozum říká jít na chvíli, ne na několik hodin. Nic se nemá přehánět. při -10 bych fakt nešla, i proto že by byla zima mně :D

pabka
20. pro 2017

Já popravdě docela zírám, že někdo nechodí ven když mrzne. Chápu nejistotu u novorozence, ale později...? Osobně chodím ven na neomezeně dlouhou dobu v jakémkoliv počasí s dětmi od mala. Jen když hodně fouká, tak to omezíme, ale to spíš kvůli mě, já vítr nerada, dětem nevadí.
A někdo tu psal, že je třeba doporučení lékaře brát vážně - tak naše dr například říká, že je možné chodit ven i v mrazu, takže jaké doporučení je tedy podle vás správné? Druhá dcera se narodila v únoru, starší ještě chtěla jet tu zimu lyžovat, takže jsme sbalili malou a jeli na hory, byla fakt maličká a tak jsem se dr ptala a řekla mi, v klidu jeďte, lepší než Praha.
Plus by mě tedy také zajímal nějaký odborný článek o poleptání sliznic dětí mrazem, to jsem jaktěživ neslyšela...

tynka9
20. pro 2017

@odula jasně, to tak je. Možná ten můj příspěvek vyzněl moc “přísně”, ale spíš jsem chtěla říct/vysvětlit, proč jsou takový zákazy. Že to není jen o tom, aby nebyla mrňouskům v kočárku zima. Sama taky kdyžtak malého víc zachumlám a jedem. Naštěstí za ty 3 týdny, co ho mám, zas až takové mrazy nebyly 😉

odula
21. pro 2017

@bekyc 😁 spíš jde o to když jdou třeba starší bobovat. to tu hodinu na svahu určitě vydrží i v-10. a mimino v kočárku někde vedle v závětří je myslím zatím v uplny tepelný pohodě 😉

odula
21. pro 2017

@tynka9 no s malým novorozeneckem bych do -10 taky nejela. spíš než ty sliznice když už,by mohl bejt problém omrzliny (obliceje, rucicek) protoze ta krev ještě cirkuluje trochu jinak než u větších děti. ale s kojencem už na pohodu. hezky zabalit,vyrobit mikroklíma a jedem ;)

kajalka
21. pro 2017

@eliskaxox Ježiš marja, ještě že to vím, řádili jsme s dětma i v -15, to už určitě byly na pokraji smrti..
No jestli si chce někdo pěstovat pokojovou květinku, která bude churavět při každé příležitosti, tak prosím, píšu sem hl. proto, že vím, že to jde i jinak.

maii
21. pro 2017

Ziju ve Finsku a - mam pokracovat? Jsou tu 4 rocni obdobi, tj teplota se strida, a v -8 bych nesla mozna v sestinedeli. Skolky (od ca 9mesicu) nechodi ven od -13 (nase aspon). Chce to dodrzovat zasady jako kontrolovat teplotu, davat bacha na profukovani zespoda i zeshora, zda se dite nepoti (proto spodni vrstvs funkcni/vlnena), pozor na oblicejik (mazat, pozor na slintani a slzicky...).

Jinak neni -8 jako -8!! Zalezi, jestli fouka, jak je cisty vzduch, to pak tech -8 pripada mnohem horsi. Za bezvetri atd. bych klidne sla.

Daleko horsi mi osobne pripadnou vedra jako posledni leta v CR, tedy 35 a vic, bezvetri, sucho, vysoky tlak. Do mrazu se obleknem, v paraku uz neni co svlekat ani se pred nim nikam schovat...

g_m
21. pro 2017

Loni měla malá 2m a spala nám u lyžařského vleku v kočárku v -12. Dala jsem přes otvor v korbě plenku, ať si to tam trochu zadýchá a nefoukne jí tam studený vzduch a bylo. A ty kočárky tam stály 4! 😀 V 7m už bych to vůbec neřešila a prostě zachumlala pořádně do fusaku. Ale máme fusak z ovčí vlny, který je hodně teplý, tak to taky dost udělá...

babyrenka
22. pro 2017

@maii : ono to omezení u miminek a malých dětí není ani tak o oblékání, ale je to hlavně o dýchání. Každému z nás už se určitě stalo, že to až zabolelo, když se nadechl mrazivého vzduchu. Dospělý to celkem snadno zvládne zregulovat tím, že se začne nadechovat pomalu, takže to pro průdušky není taková rána, protože se vzduch při průchodu dýchacích cest stačí trochu ohřát. Ale to malé dítě obvykle nechápe a neumí, bolest ho spíš vyděsí a tak začne dýchat ještě rychleji a může přijít problém

maii
22. pro 2017

@babyrenka taky to neni tak horky, zdrava miminka s tim problem nemivaji. Pokud teda nejsou vystaveni vetru atd.
Driv se to hodne rikalo, ze mraz detem nici plice - no ale krome toho, ze to neni uplna pravda, maji deti v kocaru/nositku mikroklima nebo aspon hodne schovany oblicej, Takze ty soky nejsou tak velke. Mraz umi drazdit dych.cesty, ale i tomu se da predejit. Naopak mnoho detem dela mrazivy vzduch dobre na dychani. Daleko vetsi paseku nadela inverze, smog... a miminkova nevyvinuta termoregulace.