Myslíte, že to jsou neštovice?

aurelie34
7. srp 2019

Hezký den, synovi jsou necelé 2 roky a dnes se mu v obličeji objevilo asi 6 červených malých pupíků. Nikde jinde to nemá a chová se normálně a teplotu nemá. Bojím se ale aby to nebyli neštovice. Já jsem těhotná v 11 týdnu a vím že je to velké riziko. Už jsem je měla ale stejně. Myslíte si že je to začátek neštovic?

calvac
7. srp 2019

@aurelie34 je to spatne videt, chtelo by to zblizka.

aurelie34
autor
7. srp 2019

@calvac líp to nejde vyfotit. Syn neposedí

denca033
7. srp 2019

@aurelie34 neštovice vypadají jako puchyrky naplněni vodou. A jsou po celém těle většinou.

aurelie34
autor
7. srp 2019

@denca033 právě jsem četla že na začátku jsou to jen flíčky a co pár hodin se náplní tekutinou a první výsev je většinou na obličeji a ve vlasech.

denca033
7. srp 2019

@aurelie34 zhruba tak každé dítě neštovice prožívá jinak. My když jsme měli tak syn jich měl pár a malé ta to dcera ta měla puchýře jak blázen a všude. Hlídejte to pokud jich bude víc a víc je to jasné a kupte tekutý pudr hlavně nekoupat. Jen sprcha a to krátká jen opláchnout a syn ať to neskrábe aby mu nezůstaly jizvy.

aurelie34
autor
7. srp 2019

@denca033 děkuji a nevíte jaké je riziko pro plod? Já už je měla ale četla jsem že to není dobře v těhotensví.

denca033
7. srp 2019

@aurelie34 to opravdu nevím. Dojdete si radši k doktorovi a řekněte mu ze syn dostal neštovice pokud je dostal a on vám určitě poradi co a jak.

beremeseanicka
7. srp 2019

Klid klid, jestli jste je opravdu prodělala je riziko minimální nebo možná žádné, pracovala jsem těhotná ve skolce a kdyz se tam objevily, nechala jsem si nabrat hladinu protilátek, byla po pridelanych nestovicich cca ve 3 letech faaakt vysoká, bylo mi řečeno, ze bez rizika, můžete si nechat nabrat i na vlastní náklady ať mate klid😉

anca48
7. srp 2019

Pokud jste neštovice měla, a nebylo jich málo tak je znova nechytíte. Já je prodělala v 9.t těhotenství zároveň se synem. Jenže v dětství jsem měla všehovšudy 5 pupínků. Doktoři se tomu strašně divili že to ještě nezažili... A prý je to riziko jakéhokoliv postižení (v tomto stádiu těhotenství) 0,5% . Horší je to prý po 30tém týdnu nebo dokonce těsně před porodem.

lucifux
7. srp 2019

U syna se neštovice projevili taky červenými flíčky, do druhého dne, se nafoukly a namnožili po celém těle.

denca033
8. srp 2019

@aurelie34 Dobrý večer tak jak to vypadá se synem? Má neštovice?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru