Jak se jezdí z trojkolkou nebo čtyřkolkou?

ninulka
17. led 2010

Ahojky zkušené maminky,
v současné době jsem ve 23.týdnu těhotenství a s manželem vybíráme kočárek pro naše miminko.

Nakonec jsme s výběrem skončili u dvou typů, a to :
- Cam Cortina X3 Tris 2010
- Casualplay S4

Mě se vždycky moc líbil kočárek Casualplay S4, ale nyní jsem si v krámě pojezdila i s Cortinou a byla jsem také spokojená. Ovšem včera jsem naladila některé recenze o Cortině a dozvěděla jsem se, že je dost tvrdá, což je způsobené tím, že má umělá kolečka. Dá se to snad vyřešit nafukovacími koly ??

Dále by mě zajímalo, jak dobře (nebo špatně) se jezdí z trojkolkou nebo kočárkem typu Casualplay S4.

Moc Vám děkuji předem za Vaše rady, jsem malinko bezradná ....
Díky

atreides
17. led 2010

ahoj ninulko,
máme Cortinu, poslední dobou jsem měla roupy ji vyměnit za Casual, ale nakonec zůstaneme u ní. Hlavní důvody, které pro mě mluví pro COrtinu jsou, že jde sportovní část otoči pro i proti směru jízdy a hlavně je sprotovní část větší. Dívala jsem na Casuala v obchodě a malá by mi tam už ani náhodou nevlezla. Hluboká korbička mi přijde taky větší.
Je pravdou, že je Cortina tvrdší, ale dají se k ní dokoupit nafukovací kolečka. A taky nemá ruční brzdu.

Tak ať dobř pořídíte. Každopádně oba kočíky jsou podle mě super 😉

ninulka
autor
17. led 2010

Ahojky atreides,
moc děkuji za Tvůj příspěvek, už jsem si říkala, že se mi snad nikdo neozve.
U mě pro Cortinu hovoří to, že je právě větší a prostornější ... měla jsem ty dva kočárky vedle sebe v krámě a zdála se mi ta Cortina v tomto určitě lepší. Dále pak, že se dá právě otáčet sportovní část po i proti směru jízdy, to je zřejmě také praktické .... akorát mě právě odradila ta tvrdost kočárku a teď si nejsem jistá, zda zvládnu tříkolku třeba v terénu ... nebo při nájezdu na obrubník ... můžeš mi poradit ještě v tomto ??
Díky moc !!!!!! 🙂

ninulka
autor
17. led 2010

P.S.: pro atreides ... našla jsem si teď Tvé albumy a koukám, že máš krásnou rodinku a především !!!! Vaše holčička se jmenuje stejně jako já ... to je první človíček, kterého znám, že má stejné jméno jako já 😎 to je super

atreides
17. led 2010

🙂 děkuji, taky jsem se hned pousmála nad tvým jménem ... dali jsme ho po manželově babičce, moc se nám líbilo

jízda s trojkolkou je o zvyku a o praxi, zvykneš si a přijde ti do ruky. Osobně bych už do jiného kočíku nešla právě kvůli té super ovladatelnosti, ale budou i lidi co budou odporovat. Na obrubdík najíždím tak, že když u mám přední kolečko na chodínku, tak těmi zadními najedu až k obrubníku a po něm těmi kolečky vyjedu - takže mám ty kola pořád na zemi. Doufám, že je to srozumitelný 😉

Kočík je na těch kolech opravdu tvrdší, ale my jsme s tím odjezdili v hluboké a u sporťáku už to není znát. Na druhou stranu si zase pochvaluji to, že se nemusím bát, že někde pichnu. Když jedu např. s kamoškou co má nafukovací kola, tak ta se vyhíbá, aby nepichla

klidně se ptej

ninulka
autor
17. led 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 .... to je pěkné, mě ho vybrala moje mamka, hrozně se jí "tenkrát" líbilo ... ale tuším, že to bylo podle nějaké manželky nějakého sportovce ... alespoň tak mi to vyprávěla ... mě se moje jméno líbí, je netradiční, nikoho s tímto jménem neznám .. ale je pravda, že možná jako malá jsem nebyla ráda, že mám netradiční jméno 😉 ... holčičku máte nádhernou 😉

také si myslím, že na jízdu tříkolkou si člověk musí zvyknout a musí to přejít tak nějak "do krve" ... jinak jsi mi tu jízdu na obrubník krásně vysvětlila .... díky moc ... myslím si, že třeba spousta maminek najede na ten obrubník předním kolem a pak má tendenci zvedat ta zadní kolečka dřív než s nimi dojede k té hraně .... a potom má možná kočárek tendenci se převracet ..... ale paní v krámě mi včera říkala, že Cortina je delší a tím je i stabilnější než třeba ostatní tříkolky ...

jestli se nakonec rozhodneme pro Cortinu, tak uvidím, jak to bude drncat a kdyžtak objednáme ta nafukovací kola ... ale jak píšeš myslím si, že takové terno to není ... také jsem slyšela, že třeba u té S4 Casualplay se dají kola docela lehce propíchnout a vyměnuj si někde na cestě kolo ... a vozit s sebou náhradní, to musí být pakárna ...

ještě mám dva drobné dotázky 🙂 ....
- co Cortina v terénu ... třeba na polní cestě nebo v lese .... nepředpokládám, že bych pořádala nějaké extrémní túry, i když teda bydlíme na vesnici, ale tak polní cesta na vycházce mě třeba nemine 🙂
- a ta origo kolečka - ta "tvrdá" - četla jsem v jedné diskuzi, že se jedné mamince zapíchávaly kamínky do těch kol ... co Tobě ???

DÍKY DÍKY MOC MOC MOC

atreides
17. led 2010

děkuji 🙂

jj takhle je to opravdu nestabilní, když máš kočík udrže jen na předním kole, ale není fakt potřeba

v terénu je Cortina obstojná, ale při občasných návštěvách. Má velký kola, takže super. Teď jak je hafo sněhu, tak jen zaaretuji přední kolo a frčím v pohodě kupředu.

JJ ty kamínky se mi taky zapichávají, ale což to vytáhnu, hladvně že jsem nepichla 😉

jinak ty nafukovací kolečka si kup zároveˇn s kočíkem, jinak jsou mnohem draží při samotným nákupu, proto je nemáme 😝

tak šťastnou ruku při výběru a pohodové těhu 😵 (mmch co čekáte?)

ninulka
autor
18. led 2010

já si myslím, že to fakt chce malinko cvik a člověk pak asi nemá problém jezdit s tříkolkou ... 🙂

tak já nepředpokládám, že bychom jezdili do nějakého extrémního terénu nějak často ... polní cestičky to snad zvládne a jinak i přestože bydlíme na vesnici, tak jsou všude rovné silnice ... není problém ...
jsem ráda, že i ve sněhu je to bez problému

jestli půjdeme do té Cortiny, tak bychom asi určitě koupili nafukovací kolečka zrovna s kočárkem 😉

jinak ještě mi písni, co říkáš na tento kočárek http://www.kocarky.cz/kocarek-jane-slalom-pro.html

díky díky

děkuji, doufám, že vybereme dobře ....
pohodové těhu zatím mám ... ani špatně mi nebylo ... i když dnes moc necítím pohyby, tak jsem z toho taková nesvá, ale jsem ve 23.týdnu těhu, tak snad to moc nevadí ... asi se moc pozoruji

co čekáme nevíme 😀 .... chceme mít překvapení .... 😉

papa a díky

atreides
18. led 2010

tak rozhodovat se mezi janéčkem a cortinu, tak bych bych měla velké dilema 😀, plus je, že má tu ruční brzdu a nafukovací kola, ale pro mě je veliké mínus, že nejde otáčet ta sportovní část pro i proti směru jízdy. Niny právě chtěla na mě nějakou dobu koukat, tak sjem ji vozila otočenou k sobě. To je už o vkusu a o jízdních vlastnostech 🙂

překvapení bych nevydržela 😅 tak už máš půlku za sebou, to uteče jak hrom 🙂