Jaký je golfáč Moon Buggy Fit?
Ahojte,
moc se mi ten kočár Líbí. Chtěla bych tu trojkolku. Tak jestli už s ním někdo jezdíte,tak poreferujte 🙂 🙂 🙂
díky.díky, 😉
Stručné shrnutí
- Moon Buggy Fit je lehký a skladný golfový kočárek (trojkolka), jeho čtyřkolková varianta se označuje Moon Buggy Kiss; u prodejců se označení Fit/Kiss někdy používá nekonzistentně.
- Řada podobných modelů se prodává pod jinými značkami (Babypoint Mark, Chipolino Omnia, Espiro Magic) a uživatelé je popisují jako téměř totožné konstrukčně i funkčně.
- Z výroby se objevují dvě verze nánožníku (s rozepínacím zipem a bez zipu), doplňky jako pláštěnka i vložka se obvykle dokupují samostatně (pláštěnka cca 290–300 Kč, originální nánožník z obchodů ~490–500 Kč).
Nejčastější otázky
Q: Jaký je rozdíl mezi Moon Buggy Fit a Moon Buggy Kiss?
A: Fit je obvykle trojkolka a Kiss čtyřkolka; prodejci však označení používají nepravidelně, proto vždy ověřte počet kol v popisu produktu.
Q: Je Moon Buggy vhodný pro dítě mladší 1 roku?
A: Kočárek nemá pevné zádíčko, více diskutujících doporučuje nekupovat ho pro dítě, které samo nesedí; matky uvádějí, že ho používají pro děti od cca 8–9 měsíců s vyztužující vložkou.
Q: Kde se dá sehnat nánožník se zipem pro Moon/klony?
A: V diskusi je opakovaně zmíněn e-shop detatko.eu, kde uživatelé zmiňovali cenu originálního nánožníku kolem 490–500 Kč včetně pošty; některé obchody nabízejí varianty v cenách 2 700–3 300 Kč včetně nánožníku.
Q: Jsou Babypoint Mark, Chipolino a Espiro stejné jako Moon?
A: Více příspěvků konstatuje, že Babypoint Mark, Chipolino Omnia a Espiro Magic jsou konstrukčně velmi podobné Moonu; Babypoint Mark je v diskusi konkrétně uváděn jako levnější alternativou s mírně odlišným polohováním zad a větším nákupním košíkem.
Q: Jaká je reálná hmotnost kočárku oproti uváděné?
A: V inzerátech se často uvádí 6,5 kg, uživatelky v praxi uváděly hmotnost kolem 7,5–8 kg včetně kompletní výbavy (bouda, madlo, kolečka).
Q: Jak se Moon/klony jezdí v terénu a na kostkách?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí dobrou jízdu po dlažebních kostkách a lesních cestách; problémový byl čerstvý mokrý sníh a břečka, kde kočárek snadno uvízne.
Q: Jak řešit malý nákupní košík u těchto golfek?
A: Doporučená řešení jsou připevnitelná taška na madlo nebo přebalovací taška na řidítka; některé maminky upravily přístup do košíku ručním vsazením zipu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Lehké a skladné golfové kočárky typu Moon jsou vhodné jako druhý / cestovní kočárek a pro běžné městské použití.
- Varianta nánožníku se zipem je preferovaná kvůli většímu prostoru pro nohy a snadnějšímu použití.
- U dětí, které ještě nesedí samostatně, je doporučována dodatečná vyztužená vložka nebo jiný typ kočárku s pevnou opěrkou.
Sporné názory
- Stabilita: někteří preferují trojkolku jako obratnější a lehčí, jiní preferují čtyřkolku kvůli vnímané vyšší stabilitě; obě možnosti jsou v praxi běžné.
- Shoda výroby: část diskuse tvrdí, že Babypoint/Chipolino/Espiro jsou "stejné" jako Moon, jiní poukazují na drobné rozdíly (kšilt, způsob polohování, velikost nánožníku).
Otevřené otázky
- Které konkrétní e-shopy a kolekce konzistentně dodávají verzi nánožníku se zipem (stav se v čase lišil a nebyl jednoznačně vyřešen).
- Jaký je dlouhodobý rozdíl v odolnosti mezi originálním Moonem a levnějšími klony (opotřebení látek, kol, mechanismů) — diskuze přinesla dlouhodobé zkušenosti jen z části případů.
Zmíněné značky a firmy
Moon, Moon Buggy Fit, Moon Buggy Kiss, Babypoint Mark, Chipolino, Espiro (Magic), Emitex, detatko.eu, eshopbaby.cz, detskydum.cz, mimibazar.cz (MMB), malvik.cz, detskyraj.cz, sbazar.cz, ABC Design, Quinny, X-lander, Baby Design
Zmíněné produkty a metody
Moon Buggy Fit, Moon Buggy Kiss, Babypoint Mark 3, Chipolino Omnia/Omnia 4, Espiro Magic 3/Magic 4 Active, Baby Design Travel, ABC design Travel, Quinny Zapp, X-lander, Emitex uni vložka, ručně šitá vložka z MMB, nánožník se zipem, nánožník bez zipu, pláštěnka (~290–300 Kč), přebalovací taška na řidítka, taška/obal na madlo, fusak (zimní), úprava košíku vsazením zipu, uváděné hmotnosti 6,5 kg vs měřené ~7,5–8 kg
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Praha, Kladno, Ostrava, Vyškov, internetové obchody detatko.eu, eshopbaby.cz, detskydum.cz, mimibazar.cz
že chci 4 kolku mám jasné, že chci se zipem taky......ale ten materiál se nemůžu rozhodnout 😒
Tak trojkolka se ovládá dobře v nákupních centrech, čtyřkolka klouže, to sem už i někde četla🙂)
Já teda hned promazala kolečka, byly normálně na sucho🙂) a ted sems ním tzeda jezdí jedna básen. Já mám 175 cm, a pravda, mohl by být vyšší, ale v pohodě to jde, nevadí mi to🙂
Ahojky,
jo vyhlížím, dneska v 6:19 někdo náš kočárek naložil 😵 Nemohla jsem dospat 🙂
Shehe co se týče těch nákupních center, tak se těším až ho tam budeme brát, ne že by sporťák nebyl dobře skladný, ale tohle bude lepší a malou teď taháme na rukách nebo jezdí ve vozíku, ale spíš se nechává tahat a je to dost náročný 😝
tak co Kristo? kde se nachází ten kočárek??? je to k Vám z toho depa daleko??? jsem už taky zvědavá ....škoda že tu není někdo, kdo by měl tu 4 kolku....všechny jste tu na trojkolkách žejo?
vitaka, taky čekám na kristu a ona bud slintá nad kočárem a nebo stojí u okna a čeká🙂))))
Tak si pořid taky tříkolku🙂)))
Jo, musím říct, že s tou trojkolkou se i krásně běhá.-)) Jko fakt, Já mám jinak xlande xa, čtyři kola, nafukovací a přední dvě otočká. Tak s tím se běhat nedá, jedině nadzvednout a jet jen po zadních, jinak tam ty přední kmitaja aprostě to nejde. A s golfáčekm to je senzačně🙂)) Já mám trochu strach,že už se sportákem nevyjedu🙂)))) No, na sníh pak asi jo.-)))
já tu tříkolku nechci ...já se fakt bojím toho, že není tak stabilní.....je to fyzika...je jasné, že ta čtyřkolka o něco stabilnější je....a to u mě vyhrává. 😒 tak akorát mě to mrzí, že tu jsou samé trojkolky.....ale tak ještě se rozhoduju mezi tím potahem a tam už je to jedno zda jde o 3 nebo 4 kola........já snad asi fakt půjdu do toho semiše....mě příjde lepší prostě na ten kontakt (měkkost, teplost).
Vitaka: Já osobně semiš snesu, ale naše T. když byla malá tak nemohla nosit tenkrát tak populární a hezké oblečení z bavlněného semiše, protože jí ten materiál byl nepříjemný. A ten materiál, co má náš moon je příjemný a na jaro si do kořárku pořizuji bavlněnou vložku. Koukni: http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...
Bude snad do týdne doma. 😅
( Jinak fyzika říká, že třínožka je stabilnějží než čtyřnožka)
no tak asi půjdu vrátit vysvědčení 😕 😅
a Kubi ty máš teda tu tří nebo čtyř kolku? a ten Váš semiš.....jakou jsi si vybrala k tomu barvu té vložky??? já se na ty vložky té paní dívala....kamoška to od ní má taky....asi je populární.....a určitě bych ji taky brala, aby to bylo i měkkčí i se to míň špinilo.....i když jako já nepatřím k těm maminkám co to dítě nechají patlat rohlík po kočárku...a můj kluk je teda dost puntičkář taky...takže jako dbám a on taky na to aby nebylo všechno jako prase...takže se zase tak jako moc na tu udržbu nebojím......ale stejně trošku obava je spíš, při skládání....a když to hodíme do auta...a tak....jako při tom cestování zda se to víc neušpiní ?
Ygreen tak to my jsme pravý opak.....82cm a 10kg....jenže 22 měsíců 🙂 a stejně si ho ještě chci pořídit....on má nosnost 15kg.....takže by to mělo být ještě využitelné...jinak mají kočárky nosnost 16kg a málokterý má 18kg, to už opravdu jen některé......takže těžko říct....může ti taky teď už daleko míň růst.......ale zase může vyrůst tak, že ti nevleze nikam......to se říct nedá............ale toto je golfáč, takže jestli máš dítko ještě moc mladé a nechodící, tak je lepší sporťák....na pohodlí pro dítě i na to spaní......ale jestli to chceš na dovču nebo na procházky s malým vedle kočárku...tak to je fajn......já ho tam měla posazeného a vleze tam dobře.....ale jako jestli ho v tom chceš mít na zimu a ještě ti poroste....tak to bych teda ....to bych se bála....to je blbost.
ygreen čím ho krmíte? 😀 😀 . Míša má 11 měsíců a váží 9 kg. Ale ona je opravdu drobná. Já myslím,že kočárek využijete. Vyděla jsem v něm jezdit i dvouleté dítě. Vitaka ten semišovej hnědej je naprosto nádhernej,ale já bych do semiše nešla. Stačí když má člověk na botech trochu semiše a jak se to špatně čistí !
Radko, ...a ty máš někde fotky? jak jste s tím kočárkem?? 🙂 jaký přesně máš? vím, že čtyřkolku a to ovládání tedy dobrý? nevadí když jsou vpředu ty dvě kolečka..jako jestli se nějka blbě nepřetáčejí...jedno tam a druhé tam a nejede se 🙂
ygreen, teda já bych ho namacka nepořizovala. Verunčin bratarenec má nějakejch necelých jedenáct měsíců a váží asi 12 kilo, ale je i vyšší než Verča. No a dávali sme ho do moona a hlavu měl o dost výš než verunka, takže skoro až na konci opěrky. ted mu je dobře, ale pochybuju, že mu bude i za rok. Pokud je dítě jen do šířky, tak ok, to se určo vejde, ale poku je i vysokej, tak to kdyžtak zkus někde v obchodě, posad ho do toho, zapolohuj s tím.-) Já to v obchodě s verčou zkoušela a místa má dost i do dýlky, takže sem do něj šla, ale myslím, že pro pořádný čahouny asi moc nebude. Verča má skoro rok a má lehonce přes 9 kilo a na dýlju nevím🙂) prsostě akorát🙂)
Jinak si myslím, že i když bude mít čtyřkolka natočený kola komo na kočár, tak se taky při nějakým prudkým pohybu dítka může zvrhnout. Jako já kočár bez dozoru nenechávám, v busu sem držela i sporták, protože při prudký zatářce když řidič jede rychlej by se mi překlopil - dozadu☹ Golfky jsou lehčí, takže dítě v nich nenechám🙂
Já tu fotku už smazala. Ale je to tahle barva s rozepínacím nánožníkem: http://www.detskyraj.cz/zbozi/5012-babypoint-ma.... Jde ovládat v pohodě. S kolečkama problém není. Aretovat jdou.
Radkar no já právě chci buď ten semiš nebo tuhle barvu co máš ty....ale teda toho Moona
holky děkuju 😵 no krmím ho normoš, ale měl 4500kg a 55cm při narození a počítám s trojnásobením váhy v roce, tj. 13,5kg 😉 baští dost zeleninu, ovoce, jogurty. Mlíko moc nepije 😉
Já bych taky raději zůstala ve sporťáku, ale máme rozbitej podvozek a budeme ho muset tak na týden dát do opravny. TAk jsem si říkala, že bysme mohly využít ty golfky. A taky na víkendy. Máme 60kilového psa a ten pak v kufru našeho combíka sedí na bobku, páč se tam se kočárem vejde jen tak tak, takhle by měl hawaj 😀
No pokud chce ygreen nějaké golfky,tak nevěřím,že narazí na větší. Oproti klasickým forfkám je ještě tenhle kočárek prostornej. To pak radši zůstat u klasického sporťáku.
jo a to mě dost se*e, že je vše do 15 kilo 😀 jídelní židličky, golfky, skákátka jen do 13, domácí houpačky do 15 😝 chudák kluk 😀 😀 naštěstí lehátko máme do 18 🙂
mmch - ten hnědej semiš s medvídkama bo co to tam je mě naprosto okouzlil 😵 😵 😵
no jestli je to jak píšeš ygreen, tak bych ty golfky koupila......protože jsou fakt z golfek prostorné.....a když budeš mít pořád ten sporťák...tak na občasné potřeby jsou tyto golfky dobré.....jak říkají holky, sotva seženeš větší golfky.
jo a ygreen ještě si dost chválí ženské tyto golfky, ale nevím jak jsou velké http://www.babymania.cz/jane-carrera-pro-light-...
Ahoj holky minulej týden mi pořišel golfáč Moon bugy fit,akorát jsme zklamaná,že to nemá pevné záda
echnické údaje: váha 8,5 kg - rozměry složeného kočárku 90x36x39 cm - rozměry rozloženého kočárku: výška rukojeti cca 101 cm, šířka 55 cm a délka 101 cm to jsou údaje k těm Carrera (dají se sehnat i za 3.600,-)
jaruschko...no pevná záda to nemá, protože je to golfáč......já bych teda chtěla vědět, kdo má golfáč a má tam pevná záda???? klidně napište. Ale nějaká vložka do kočárku udělá hodně, ne? a jakou máš barvu??
no ygreen,jestli máš psa,tak si kup nějakej kočárek se spojenou rukojetí. Asi potřebuješ jednu ruku volnou na vodítko ne? S tímhle se jednou rukou špatně jede.

Kristo...já se na to teda ptám, jak to je......ale nehledím na to....spíš jen na sebe......on manžel sliboval, že bude chodit na vycházky a byl asi 2x - malý má 22měsíců!!! takže toho se taky nebojím.