Jaký je golfáč Moon Buggy Fit?
Ahojte,
moc se mi ten kočár Líbí. Chtěla bych tu trojkolku. Tak jestli už s ním někdo jezdíte,tak poreferujte 🙂 🙂 🙂
díky.díky, 😉
Stručné shrnutí
- Moon Buggy Fit je lehký a skladný golfový kočárek (trojkolka), jeho čtyřkolková varianta se označuje Moon Buggy Kiss; u prodejců se označení Fit/Kiss někdy používá nekonzistentně.
- Řada podobných modelů se prodává pod jinými značkami (Babypoint Mark, Chipolino Omnia, Espiro Magic) a uživatelé je popisují jako téměř totožné konstrukčně i funkčně.
- Z výroby se objevují dvě verze nánožníku (s rozepínacím zipem a bez zipu), doplňky jako pláštěnka i vložka se obvykle dokupují samostatně (pláštěnka cca 290–300 Kč, originální nánožník z obchodů ~490–500 Kč).
Nejčastější otázky
Q: Jaký je rozdíl mezi Moon Buggy Fit a Moon Buggy Kiss?
A: Fit je obvykle trojkolka a Kiss čtyřkolka; prodejci však označení používají nepravidelně, proto vždy ověřte počet kol v popisu produktu.
Q: Je Moon Buggy vhodný pro dítě mladší 1 roku?
A: Kočárek nemá pevné zádíčko, více diskutujících doporučuje nekupovat ho pro dítě, které samo nesedí; matky uvádějí, že ho používají pro děti od cca 8–9 měsíců s vyztužující vložkou.
Q: Kde se dá sehnat nánožník se zipem pro Moon/klony?
A: V diskusi je opakovaně zmíněn e-shop detatko.eu, kde uživatelé zmiňovali cenu originálního nánožníku kolem 490–500 Kč včetně pošty; některé obchody nabízejí varianty v cenách 2 700–3 300 Kč včetně nánožníku.
Q: Jsou Babypoint Mark, Chipolino a Espiro stejné jako Moon?
A: Více příspěvků konstatuje, že Babypoint Mark, Chipolino Omnia a Espiro Magic jsou konstrukčně velmi podobné Moonu; Babypoint Mark je v diskusi konkrétně uváděn jako levnější alternativou s mírně odlišným polohováním zad a větším nákupním košíkem.
Q: Jaká je reálná hmotnost kočárku oproti uváděné?
A: V inzerátech se často uvádí 6,5 kg, uživatelky v praxi uváděly hmotnost kolem 7,5–8 kg včetně kompletní výbavy (bouda, madlo, kolečka).
Q: Jak se Moon/klony jezdí v terénu a na kostkách?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí dobrou jízdu po dlažebních kostkách a lesních cestách; problémový byl čerstvý mokrý sníh a břečka, kde kočárek snadno uvízne.
Q: Jak řešit malý nákupní košík u těchto golfek?
A: Doporučená řešení jsou připevnitelná taška na madlo nebo přebalovací taška na řidítka; některé maminky upravily přístup do košíku ručním vsazením zipu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Lehké a skladné golfové kočárky typu Moon jsou vhodné jako druhý / cestovní kočárek a pro běžné městské použití.
- Varianta nánožníku se zipem je preferovaná kvůli většímu prostoru pro nohy a snadnějšímu použití.
- U dětí, které ještě nesedí samostatně, je doporučována dodatečná vyztužená vložka nebo jiný typ kočárku s pevnou opěrkou.
Sporné názory
- Stabilita: někteří preferují trojkolku jako obratnější a lehčí, jiní preferují čtyřkolku kvůli vnímané vyšší stabilitě; obě možnosti jsou v praxi běžné.
- Shoda výroby: část diskuse tvrdí, že Babypoint/Chipolino/Espiro jsou "stejné" jako Moon, jiní poukazují na drobné rozdíly (kšilt, způsob polohování, velikost nánožníku).
Otevřené otázky
- Které konkrétní e-shopy a kolekce konzistentně dodávají verzi nánožníku se zipem (stav se v čase lišil a nebyl jednoznačně vyřešen).
- Jaký je dlouhodobý rozdíl v odolnosti mezi originálním Moonem a levnějšími klony (opotřebení látek, kol, mechanismů) — diskuze přinesla dlouhodobé zkušenosti jen z části případů.
Zmíněné značky a firmy
Moon, Moon Buggy Fit, Moon Buggy Kiss, Babypoint Mark, Chipolino, Espiro (Magic), Emitex, detatko.eu, eshopbaby.cz, detskydum.cz, mimibazar.cz (MMB), malvik.cz, detskyraj.cz, sbazar.cz, ABC Design, Quinny, X-lander, Baby Design
Zmíněné produkty a metody
Moon Buggy Fit, Moon Buggy Kiss, Babypoint Mark 3, Chipolino Omnia/Omnia 4, Espiro Magic 3/Magic 4 Active, Baby Design Travel, ABC design Travel, Quinny Zapp, X-lander, Emitex uni vložka, ručně šitá vložka z MMB, nánožník se zipem, nánožník bez zipu, pláštěnka (~290–300 Kč), přebalovací taška na řidítka, taška/obal na madlo, fusak (zimní), úprava košíku vsazením zipu, uváděné hmotnosti 6,5 kg vs měřené ~7,5–8 kg
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Praha, Kladno, Ostrava, Vyškov, internetové obchody detatko.eu, eshopbaby.cz, detskydum.cz, mimibazar.cz
no já jsem z toho už trošku hotová..... 😝
Kristo a jak jsi spokojená s tím Babypointem???? a nevadí ti, že to teda nemá ten popruh mezi nožičkama???
jo a Kristo....prosimtě jak jsi si objednala ten svůj kočárek...tak oni tam mají na fotkách všude nánožník ten obyč.....jak jsi to dokázala, že ti k tomu dali ten zipový nánožník????
jo a ještě prosim Kristo.....jak máš ten černý babypoint (nakonec).....je to ten model 2008 z výprodeje nebo je to již model 2009 ???
Vitaka trošku mi to vadí že to ten pruh mezi nohy nemá, říkám si, že až teď budeme jezdit bez fusaku tak ji budu muset pořád pásat, aby mi nevylezlaja a nedělala blbiny, ale to bych možná stejně musela 😖
Já jsem si tam do toho obchodu psala, jestli maji nánožník se zipem nebo bez, to máš nejjistější 🙂
Ale včera kamarádka našla na netu Babypointa 4kolku asi za 2260,- a 3kolku za míň nebo tak nějak to bylo, nejsem si teď jistá, tak kdyby si chtěla tak ti napíšu odkaz do IP 😉
A kterou kolekci mám to sama nevím 🤐 ale nová kolekce koukám všude stojí taky kolem 3,6tis. a výš, tak to já mám určitě tu starou, ovšem v černé verzi jsem si nevšimla rozdílu 🙂
Kristo ale jinak jsi teda spokoujená? ..nevidíš důvod proč kupovat dražší Moon??? jo a ten fusak se ti tam teda vleze, když máš ten zipový nánožník??? no já to teď taky viděla, za takovou cenu...a právě se snažím zjistit, jaký to má fusak a jaké polohování (jestli to má ten "čudlík")
já Niny pásám jen spodní částí těch popruhů, páč ji to na ramínkách vadí
když jsme Marka kupovali na veletrhu, tak mi pán říkal, že nová kolekce je o tisícovku dražší, ale má jen nové barvy a ta černá byla stejná v obou kolekcích
Ahoj, taky pásám jen tou spodní částí. Fusak dávám od Emitexu, ale jen tu kratší část, s tou prodlouženou by se tam nevešel. No upřímně nevim,jestli se mi tam příští rok s fusakem vejde-asi dost těžko. Ale to už ho asi moc stejně využívat nebudem a když tak na tu sem tam projížďku vezmu klasickej sporťák.
atreides a není tam nějaká změna i u plostrování?jako zádíčka??? nic? jen změna v barvě jo? ani materiál není jiný? hmm....já budu ráda i za tu výprodej, ale čekala jsem víc změn.
vitaka: já je moc nestudovala, jen okem jsem mrkla a pán mi řekl, že mají pouze jinou barvu ... jsem za ty prachy brala tyhle a pádila s nimi pryč 😀
atreido a jaké máš ty babypointy ty? 4kolku nebo 3? a jakou barvu jsi si vybrala? 🙂 (jinak, koukám, že jsi od Blanenska...mám z Blanska muže 🙂 )
vitaka mám červenou čtyřkolku, fotečky jsou ve třetím albumku
já jsem přímo z BK 🙂
Holky tak to mě nenapadlo používat jen tu spodní část 😅 a taky nevím jestli by to stačilo, doma mi z jídelní židličky z toho vyleze 😲
Fusak mám Emitex Combi 3v1 a je fakt že celý se mi i s nánožníkem nevejde, ale zase malá už je velká na to abych ten spodek odepla, takže fusak mám vcelku a nejezdíme s nánožníkem, teď se chystám udělat to naopak, vyndat fusak a jezdit jen s nánožníkem, ale to až bude lepší počasí, nečekala jsem že tu bude v tuhle dobu ještě sněžit 🙄
A jinak jsem naprosto spokojená, jak jsem říkala, Moon je pro mě taková srdcová záležitost když už jednoho mám, takže mě to mrzelo, že mu budu nevěrná, ale jsem za to ráda, všechno mi na těch kočárcích přijde stejný tak proč platit víc co 😅 😉
atreido...no vypadá to super, ještě mi prosim řekni za kolik jsi ho kupila a u koho a kde jsi sehnala to krásné vybavení ...pruhované 🙂
kristo díky....já si to právě taky říkám, a ještě to má lepší polohování..s tím čudlíkem 🙂 a navíc ten pruh mezi nožičkama....já si teda taky myslím, že malého budu radši poutat....že bych se ani nenadála a vypadl my...je už velký a kočárek lehký a jen golfáč....no i ve sporťáku ho dycky poutám....a sichr je sichr...takže tohle mi už taky nevadí.
kristo jj taky čekám až se počasí umoudří a vyjedu jen s nánožíkem - nám tam fusak barevně vůůbec nesedí, takže jsme zatím ve sporťáku
vitaka: já nevím u koho jsem ho koupila 😅 u někoho na veletrhu, stál 2,2 (taky mi příjde zbytečný platit o tisícovku víc, když ty kočáry jsou víceméně stejný). Krásné vybavení mi doporučila Krista a mám ho tady od paní z MMB
já si to nechala šít do Cortiny, neměla jsem v plánu kupovat golfky, ale i do nich mi to sedí moc hezky a paní je moc šikovná, doporučuju 😉
Atreides....a jinak taky spokojená s kočárkem? jezdí se s ním dobře...malé se taky líbí? 🙂
Tak mně včera přišla vložka z toho odkazu a je opravdu moc pěkně ušitá a vypadá krásně. Až nabiju baterie do foťáku, přidám si fotku do alba. 😅
To jsem ráda, že se vám vložky líbí, já si ji taky nechám ušít, ale zatím to počká 😉
Jinak někdo sem už házel odkaz na tohle, no z tý ceny jsem se málem poblila 😝
http://www.aukro.cz/item591296436_kocarek_lira_...
no já mám taky radost, že vložky do toho kočárku sedí.... 😀
a jinak Kristo ten kočárek má možná docela pěkný potah...ale tak to bude asi všechno...a ta cena je šílená...ufff
jinak sporťák jsem se rozhodla neprodat....co jsem potkala v jednom dni dvě známé a chválili mi ho...dokonce jedna říkala že je lehký a super se ovládá...a že si ho chce koupit její sestra...tak jsem si řekla, že bych byla blbá ho prodávat a ještě třeba za poloviční cenu....chceme stejně ještě jedno dítě..i když je to ve hvězdách, zda nám bude přáno (už to první je obrovský dar).....no ale kdyby náhodou, tak se ten kočárek prostě bude zase super hodit.....chyběl by mi......a manžela jsem ukecala právě na ten výprodejový mark 4........až nám vrátí přeplatek za nájem, tak si ho možu objednat 🙂 se těším....jen se modlím, aby ten petrolejový ještě byl. ☹ při mém "štěstí"
Vitaka no tak to je super 🙂 já myslim že s Markem problém nebude 😉 Spíš s těma Moona se roztrhl pytel s výprodejema 😲
Ještě že já jsem nemusela čekat až nám něco vrátí, protože jsme dopláceli 😠 😀
Teď si ale říkám kdyby přišly dobrý daně tak chci koupit přidavný sedátko co by mělo jít na Moona a bylo by příležitostně pro Kristýnku až se narodí sourozenec, tak to je zase něco 😅
tak já do toho moona Verču nepoutám a dobrý. Ona se předklání dopředu a aztím se nesnaží vylejzat, takže dobrý🙂) jen mě štve, že pak případně ty kšírky nejdou odendat, sou tam přišitý☹
Shehe no vidíš to mě ani nenapadlo jako "problém" 😅 já mám takovej pocit že mě nejdou oddělat ani u sporťáku, ale nějak jsem to nekoumala ještě.
shehe, toho jsem si dneska teprve taky všimla. Chtěla jsem kšíry oddělat a ono prd 😖
Jo ještě mi někdo poraďte jak to skládáte aby to bylo placatý 😅 jde vám to dobře?
http://www.detske-potreby.cz/pictures/souviseji...
Tohle je sice Moon ale trojkolku od Marka jsem viděla ještě placatější, ale mě to nějak nejde 😝
shehe...já ti nechci moc radit, ale radši ji pořád poutej....víš ono to pak to dítě bere jako fakt, že je v kočárku...a je připoutáno..........pak jak bude větší, tak ti tam být nebude chtít a bude vylézat a poutat ho...bude nadlidský výkon.....můj je zvyklý na poutání...a já jsem taky víc v klidu. ...a nám teda taky nejdou oddělávat ve sporťáku.
Tak jsem musela zase vytáhnout těžkej sporťák a golfáček uložit, pač nám zase napadl sníh. Ach jo! Vitaka s tím poutáním to je asi fakt. Kamarádce nechce dcera vůbec sedět v kočáře, když je připoutaná. Tak jí snad radši budu poutat. I když myslím, že když jí připoutám těma spodníma, tak mi snad vypadnout nemůže, pokud zrovna nepřeklopím kočár 🙂
krista, šla jsem vyzkoušet, jestli jde složit na placku jako na obrázku a mě to jde 😉

ja som tiez dost dlho patrala po tom, ci je v nich nejaky rozdiel. Konečne sa mi podarilo omaknut si vsetky tri myslim, ze Moon a babypoint su uplne rovnake. Podla mna je trochu lepsi na chrbati Magic od Espero. Ma opierku len 1ks v celku a aj to polstrovanie - vypln je o nieco hrubsia, takze posobi dojmom, ze to nie je len latka.