Jaký je golfáč Moon Buggy Fit?
Ahojte,
moc se mi ten kočár Líbí. Chtěla bych tu trojkolku. Tak jestli už s ním někdo jezdíte,tak poreferujte 🙂 🙂 🙂
díky.díky, 😉
Stručné shrnutí
- Moon Buggy Fit je lehký a skladný golfový kočárek (trojkolka), jeho čtyřkolková varianta se označuje Moon Buggy Kiss; u prodejců se označení Fit/Kiss někdy používá nekonzistentně.
- Řada podobných modelů se prodává pod jinými značkami (Babypoint Mark, Chipolino Omnia, Espiro Magic) a uživatelé je popisují jako téměř totožné konstrukčně i funkčně.
- Z výroby se objevují dvě verze nánožníku (s rozepínacím zipem a bez zipu), doplňky jako pláštěnka i vložka se obvykle dokupují samostatně (pláštěnka cca 290–300 Kč, originální nánožník z obchodů ~490–500 Kč).
Nejčastější otázky
Q: Jaký je rozdíl mezi Moon Buggy Fit a Moon Buggy Kiss?
A: Fit je obvykle trojkolka a Kiss čtyřkolka; prodejci však označení používají nepravidelně, proto vždy ověřte počet kol v popisu produktu.
Q: Je Moon Buggy vhodný pro dítě mladší 1 roku?
A: Kočárek nemá pevné zádíčko, více diskutujících doporučuje nekupovat ho pro dítě, které samo nesedí; matky uvádějí, že ho používají pro děti od cca 8–9 měsíců s vyztužující vložkou.
Q: Kde se dá sehnat nánožník se zipem pro Moon/klony?
A: V diskusi je opakovaně zmíněn e-shop detatko.eu, kde uživatelé zmiňovali cenu originálního nánožníku kolem 490–500 Kč včetně pošty; některé obchody nabízejí varianty v cenách 2 700–3 300 Kč včetně nánožníku.
Q: Jsou Babypoint Mark, Chipolino a Espiro stejné jako Moon?
A: Více příspěvků konstatuje, že Babypoint Mark, Chipolino Omnia a Espiro Magic jsou konstrukčně velmi podobné Moonu; Babypoint Mark je v diskusi konkrétně uváděn jako levnější alternativou s mírně odlišným polohováním zad a větším nákupním košíkem.
Q: Jaká je reálná hmotnost kočárku oproti uváděné?
A: V inzerátech se často uvádí 6,5 kg, uživatelky v praxi uváděly hmotnost kolem 7,5–8 kg včetně kompletní výbavy (bouda, madlo, kolečka).
Q: Jak se Moon/klony jezdí v terénu a na kostkách?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí dobrou jízdu po dlažebních kostkách a lesních cestách; problémový byl čerstvý mokrý sníh a břečka, kde kočárek snadno uvízne.
Q: Jak řešit malý nákupní košík u těchto golfek?
A: Doporučená řešení jsou připevnitelná taška na madlo nebo přebalovací taška na řidítka; některé maminky upravily přístup do košíku ručním vsazením zipu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Lehké a skladné golfové kočárky typu Moon jsou vhodné jako druhý / cestovní kočárek a pro běžné městské použití.
- Varianta nánožníku se zipem je preferovaná kvůli většímu prostoru pro nohy a snadnějšímu použití.
- U dětí, které ještě nesedí samostatně, je doporučována dodatečná vyztužená vložka nebo jiný typ kočárku s pevnou opěrkou.
Sporné názory
- Stabilita: někteří preferují trojkolku jako obratnější a lehčí, jiní preferují čtyřkolku kvůli vnímané vyšší stabilitě; obě možnosti jsou v praxi běžné.
- Shoda výroby: část diskuse tvrdí, že Babypoint/Chipolino/Espiro jsou "stejné" jako Moon, jiní poukazují na drobné rozdíly (kšilt, způsob polohování, velikost nánožníku).
Otevřené otázky
- Které konkrétní e-shopy a kolekce konzistentně dodávají verzi nánožníku se zipem (stav se v čase lišil a nebyl jednoznačně vyřešen).
- Jaký je dlouhodobý rozdíl v odolnosti mezi originálním Moonem a levnějšími klony (opotřebení látek, kol, mechanismů) — diskuze přinesla dlouhodobé zkušenosti jen z části případů.
Zmíněné značky a firmy
Moon, Moon Buggy Fit, Moon Buggy Kiss, Babypoint Mark, Chipolino, Espiro (Magic), Emitex, detatko.eu, eshopbaby.cz, detskydum.cz, mimibazar.cz (MMB), malvik.cz, detskyraj.cz, sbazar.cz, ABC Design, Quinny, X-lander, Baby Design
Zmíněné produkty a metody
Moon Buggy Fit, Moon Buggy Kiss, Babypoint Mark 3, Chipolino Omnia/Omnia 4, Espiro Magic 3/Magic 4 Active, Baby Design Travel, ABC design Travel, Quinny Zapp, X-lander, Emitex uni vložka, ručně šitá vložka z MMB, nánožník se zipem, nánožník bez zipu, pláštěnka (~290–300 Kč), přebalovací taška na řidítka, taška/obal na madlo, fusak (zimní), úprava košíku vsazením zipu, uváděné hmotnosti 6,5 kg vs měřené ~7,5–8 kg
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Praha, Kladno, Ostrava, Vyškov, internetové obchody detatko.eu, eshopbaby.cz, detskydum.cz, mimibazar.cz
Siss já tu clonu nemám, ale říkám si, když je tady fotka, tak snad sedí 😅
http://www.lilinka.xf.cz/foto/mono6.jpg
kris: do tě nových nejdu..ty jsou fakt drahé,na to..že to chci zatim používat max. někam na cestu..a jinak až tak příští jaro 😉 my máme půjčenou manducu...jenže to je u mě tak na hodinu, pak už umírám na vyčerpání 😝
Já jsem měla sluneční clonu Safety 1st, prvně se mi to hned při instalaci rozpadlo, tak jsem to reklamovala, přišla mi nová, roztrhnutá a zase se mi to rozpadlo, tak jsem se rozbrečela, že už to znova nebudu vracet jako blbec, tak mi manžel opravil čudlík a já si jí zašila (nakonec to nebylo ani vidět) a byla dobrá, akorát je asi tak 2x dražší než tyhle ručně šitý.
Tak Manduca by se malý líbila, jako s malou jsem se s ní tahala hodně času v klokance, protože kočárek nesnášela do dneška ho nijak nemiluje 😝
kris: tak on je v kočárku moc hodnej, ani nechce ven..v manduce taky dobrý..ale má tělesná konstituce to nějak nezvládá na delší dobu 😅 ..tyhle clony jsou fakt dobrý na kočárky s nízko posazenou boudou od sedátka..jinak jsou na prd..a slunečník je ještě víc na prd 😝
Tu clonu mám a na Moon je perfektní. Protože při jízdě proti slunci ta samotná bouda na Moonu je moc otevřená a vůbec nestíní. Použila jsem jí i na sporťák od Mikrusu a taky to bylo dobrý.
Hoj holky.........tak jsem chtěla říct, že už mám zaplacený kočárek....a co nevidět bude snad doma...tak se těším 😀
holky kdo máte moona, jak vám funguje aretace? Jako já když to bloknu, tak bez problému. Ale když to chci zas odblokovat, tak to ani necvakne a nejde mi to. Sem to blbec nezkusila když sem to kupovala. Jako já to sice v podstatě nepotřebuju, ale štve mě to. Jak to máte vy? Cvaká to? A v pohodě?
Mám trojkolku a nahoru se aretace uvolní a dolů se kolečka blokují. Nic tam necvaká.
mě to taky necvaká, tak sem myslela, jestli to není problém, us portáku mi to jde krásně a dycky to cvakne, takže moon necvaká, ale stejně mi to nejde odaretovat☹
Jej tak já už jsem to zkoušela, ale ne moc extra, Shehe ty jsi ho kupovala v kamenném obchodě že? Já bych ho šla co nejdřív reklamovat, ať vám to do léta vyřídí, jestli to vypadá že je tam něco špatně 😖
jojo, v kameném obchodě, ale přes půl prahy☹no uvidím, asi se v tom nejdřív trochu poštopurám, jestli tam třeba není jen kamínek, ale nechce se mi ted bez něj třeba měsíc být
holky....tak mi dneska přišel 😀 😀 😀
je super....mark 4 modry nakonec vyhral....ma fajne polohovani zad na ten čudlik....zipovy nanožnik,...a jde zapinat i odepinat...jako ten zip dobre...kristo...................jen jedna vec...prisel mi a na zadnich koleckach jsou tri ryhy...docela male cca 1 ci 2 cm.....ale dost hluboke....vadi to? nebo se to po prvni vychazce strati?
holky tak poradte.....jak vypadaji kolecka po vycházce? kaminky to trochu rezou? nezapadaji do tech kolecek....jako do te gumy, ci ci to je???
Vitaka to je zvláštní, zrovna jsem dala malou spát a kočárek parkuje u ní v pokojíku, tak se nemůžu ani juknout jak vypadaji ty naše kolečka 😅 ale stačilo pár procházek po horších chodníkách a je to na nich vidět, ale to si zase myslím že je vidět na všech, takže ty tři rýhy se určitě časem úplně ztratí, i když nemůžu posoudit jak moc jsou hluboký. Nějaký kamínky nám trošku zalezly do koleček a nejsou prostě už hladký, ale takový vroubkatý od toho ježdění 🙂
tak já mám kolečka taky už otlačený, vypadá to jak scvrklý jabko🙂) jako ten povrch myslím. Sem tam nějakej ten kamínek. Jako kámoška myslela, že dle koleček je z druhý ruky, ale přišel jí dost dobře udržovanej. Ona měla zase jinej golfáč a to z ruhý ruky opravdu a kolečka měly ještě původný vzorek. Tkaže tyhle kolečka děsně rychle zhnusnou, ale to sem věděla¨než sem ho koupila a na funkci to nemá vliv🙂)))) jako¨já s tím kočárem jezdím fkat srašně ráda, sice občas u něajký díry musím trochu zápasit když do toho vjedu předním kolečkem, ale stejně je super🙂 Jediná vada pro mě je ten malej nákupní košík.-)
Shehe tak to vidím taky, ten košíček mi vadí, protože nemůžu koupit ani pytlík s rohlíkama, prostě se tam nedostanou, ale zase jiných menších věcí se tam vejde hodně to jo 😉
Kolečka jsou třeba v o dost horším stavu než na prvním kočárku se kterým jsem jezdila přes rok, ten má gumový a když jsem ho teď umývala a uklízela, tak vypadá pořád jako nový 😵 no snad něco ta kolečka ještě vydrží. Co se týče děr, to mě dokáže naštvat když někde zapadnu, mě se to stává hlavně u nás na přechodu 😝 zastaví mi auto, já tam zapadnu a pak hážu s kočárkem jako prdlá abych mohla přejít 😅
krista, tak to já se pokud možno dírám vyhejbám, ale občas taky zapadnu.-)))) Mě ty kolečka až tak nevaděj, já sem četla, že to dělaj, ale je to jen opticky hnusný. Jinak já nakupuju stylem, že si vše dávám do sáčků a věším na rukojet🙂))) a pak část nákupu vezu i takhle domu. Já nikdy nekoupím jen málo, takže to pak nemám kam dát🙂)) Já se do košíku dostanu, Verča moc nespí, takže to má na sezení, já mám problém, že mi nestačí velikost košíku. Jinak sem si koupila zip a našiju si ho tam a pak to bude o dost přístupnější:_)
Shehe no vidíš to mě nenapadlo na ty řidítka i když jsem jednou už takhle nesla velký věci 🙂 Ten zip bych chtěla taky, ale nějak jsem se neodhodlala ještě 🙂 tak dej vědět jak se ti to povedlo, jde ten košíček nějak sundat? 😕
Fakt a jak? 😀
To se musím na to jít podívat ty jo 😀
Holky jak jsem vám sem kdysi házela odkazy na ty vložky od paní, tak jí došla ta látka co jsem strašně chtěla a už zřejmě nebude, zrušili prý výrobu, jsem naštvaná ☹ tak jsem objednala jinou, ale neni to prostě ta co mi tak padla do oka.
Tu jsem chtěla původně Siss, ale nakonec jsem se zamilovala do takových výrazných barviček (jak mám černý kočárek tak myslím že by se to hodilo) smůla no... tak jsem objednala tuhle:
http://img.mimibazar.cz/foto/2/090205/21/b20200...
http://img.mimibazar.cz/foto/4/090205/21/d14986...
Jo a chtěla jsem se zeptat když skládáte kočárek, musíte pomáhat košíčku? Já když ho skládám tak ten košík se prostě sám nesloží, tak ho musím ručně vzít a přehnout ty desky dvě co v tom jsou 😖
krista: tu chce i kubinkov ne? Nám by se asi taky hodila...ale mě pruhy moc neberou 😝
Siss ani nevím, já chtěla tu druhou právě, už si ji tady objednaly taky dvě holčiny když jsem ukázala odkaz, takže tady nás to stejně bude mít víc 😝
Kočky, prosím Vás, na tomto Vašom kočíku je opierka chrbta pevná? Alebo mäkká, taká prehybná? Ďakujem

Siss fakt? Tak to je super cena, to já měla i toho Marka dráž, nemohla jsem nikde sehnat černýho Moona za slušnou cenu, všude už byly nový kolekce, tak to do něj určitě jdi.
Ale ty nový materiály (kdyby náhodou) bych fakt radši zkoukla na živo, vypadá to úplně jinak než na fotce, má ho krejcirice ale koukala jsem, že fotky už smazala. Mě se to nelíbí, ale někomu jo 😵