• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký kočár pořídit? Čtyřkolka, nafukovací kola, skladný

4. března 2014 
Ahoj všem. Jsem prvorodička a dost tápu ve výběru kočárku. Vím, co od něj chci, ale netuším, který vybrat. Ještě máme čas, prcek se narodí až koncem července, ale protože sháníme spíš z druhé ruky, chtělo by to mít jasno, abychom věděli po čem koukat, když se objeví něco výhodně. Jaké máte zkušenosti se značkami Tako, X-lander a Jané? Tyhle tři zvažuju.... Konkrétní typ ještě nevím.
Od kočáru očekáváme:

- čtyřkolka, nejraději všechny kola v zákrytu (přední nezúžené)
- nafukovací kola, vhodný do terénu a zároveň do města :sweat_smile:
- prostorná hluboká korba
- skladnost - často budeme vozit autem
- lehkost (nemáme výtah)
- a kdyby jako bonus měl ještě polohovatelný záda a přehazovací rukojeť, to by bylo! :grinning:

No, je mi jasný, že mám hafo požadavků, který se spolu mnohdy ani neslučují. Proto budu ráda za každou zkušenost a radu! Předem děkuju!
4. bře 2014 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme kočárek Newbuddy Claudia. Má velká 14 palcová kola, všechna stejně velká, nafukovací. Korba je veliká, naší malé je 5 měsíců a má ještě docela velkou rezervu. V terénu se s ním jezdí výborně, ve městě to také jde (ale pro město jsou možná lepší kočárky s otočnými předními koly, tenhle se musí přizvednout když se zatáčí). Nájezdy na schodech se jezdí krásně. Podložka v korbě je polohovatelná. No skladnost není úplně nejlepší, ale dají se snadno sundat kola, potom je to lepší, skládá se rychle a snadno, akorát zabere víc místa. My máme velký auto, tak nám to nevadí. Autem jezdíme také často (máme k němu i autosedačku, takže když jedu jen na nákup tak si vezmu jen podvozek a nasadím na něj sedačku, ale často vozíme i celý kočárek) Úplně nejlehčí také není, ale myslím že existují i těžší kočárky. Já nosím do bytu (1. patro) jen korbu, podvozek nechávám v kočárkárně. Určitě se dá snadno vynést rozložený, t.j. korba a podvozek zvlášt). Ale krásně jede, po rovině člověk ani nepozná, že tlačí kočár, já s ním chodím i běhat. Pár schodů se sním dá vyjet i sjet (ale drncá to, takže s novorozencem jsem to neprovozovala :slight_smile: )
Možná bude ale problém sehnat ho z druhé ruky, my ho kupovali před rokem a prý to byla novinka. Určitě si ho necháme i pro další dítě. Nový stojí cca 7,5 tisíc.
Tak snad jsem ti trochu pomohla.
4. bře 2014 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
měla jsem podobné požadavky a nakonec jsem koupila Espiro Enzo. Nový už se nevyrábí, takže jedině bazarový. Kola v zákrytu má, nafukovací, tak doufám že do terénu půjde, korba sice není největší na trhu, ale 77 cm si myslím že není úplně málo a polohovatelná záda jsou i v korbičce, skladný si myslím že taky docela je - nebo alespoň sporťák určitě, u hlubokého je to o tu korbu větší... přehazovací rukojeť teda nemá:frowning2: a s tou lehkostí nevim no... jako do čtvrtého patra bych ho táhnout nechtěla, ale to bych nechtěla asi žádný kočárek... víc zkušeností bohužel neposkytnu - zatím stále ještě čekáme na první použití....
4. bře 2014 v 11:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Koukni na Inglesinu Magnum... Nafukovací 4 kola, houpe, do terénu super, korbička veliká, z hluboké se dá udělat sportovní - polohování má fakt variabilní, korbička má po stranách ucha na nošení - vyndáš z podvozku a jdeš. Lehký teda nějak extra není, ale to by asi zas nebyl tam stabilní...a přehazovací rukojeť taky nemá, ale zato se nechá krásně nastavit do vyhovující výšky.
4. bře 2014 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já mám vyhlednutý camarelo malaga.Na netu má dobré recenze.A co jsem se na něj byla koukat v obchodě oproti jiným je docela lehký,velký jde udělat sporťák po i proti směru.Velká nafukovací kola a snadno složitelný.A co jsem četla tak ty takka jsou dost kazové.
4. bře 2014 v 11:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
S kočárkem Jané jsem byla maximálně spokojená, ale měla jsem Jané Slalom v r. 2010, takže mohu mluvit za lehkost (úžasná), skladnost asi nejlepší, co jsem kdy mohla vidět (vše jedním tahem, rychle, jednoduše, chci-li min. rozměr, vycvaknu i kolečka jedním prstem, vešel se nám do pidi auta), velikost korbičky i sporťáku super (nevím, jak dnešní Janéčka).Jen přehazovací rukojeť neměl, ale zase Jané Muum je otočný (neznám ovšem rozměry, vlastnosti viz výše bude mít jistě)

z těch nověších mě napadá Brio Go (lze dokoupit velká i přední kola) a pak Mamas and Papas..?
4. bře 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja mam zamluvenu tez Inglesina Trio - Trilogy. Hodne cestujeme jak autem tak letadlem. Jednou rukou bez problému složís a zas rozlozis. Konstrukce je lehká a skladna. Ma polohovací zada, potah na zimu (nevím, jak se to jmenuje), potah proti dešti ... Jen nemá nafukovací gumy, ty jsem ja ale osobně vubec nechtěla .
4. bře 2014 ve 12:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek