Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kočárek Cam Combi Family x iCandy cherry?

petraprostejov
16. bře 2012

Prosím, poraďte. Potřebuji kočárek, který přežije na vesnici (kus z toho rozbitý asfalt). Jsem v zahraničí, ze zde dostupných kočárů s nafukovacími koly jsem nevybrala, prosím, poraďte jen z těchto 2. Dík za každou radu, už jen třeba za to, jak je praktická osmikolka proti čtyřkolce.
1) Cam combi family
+ prostorná korba, polohovatelná záda u sporťáku i hluboké korby, přijatelná cena, pěkné bervy, líbí se mi
- recenze se relativně různí, hlavně si nejsem jistá kolečkama. Jsou o něco tvrdší než u následujícího kočárku, ale zato jsou trochu odpružená.
http://www.eshopbaby.cz/combi-family-kombinovan...
2) iCandy cherry
+ má to měkčí kola (ale zase neodpružená), je to hliník, ne plast (ale spoje jsou tam stejně plastové jako u Camu), obecně je iCandy asi kvalitnější značka (ale vyjde mě to skoro o půlku dráž a nikde není zaručeno,ž e to vydrží). Má to slušné recenze i na "hrbolatou cestu".
- hlavní - je, že to nemá polohovací záda sporťáku, jde to jen sklopit ve 3 polohách, jako když naklopíte dítě na židli, takže v poslední poloze skoro leží, ale nohy má nahoře. To mě štve hodně. Má to menší korbu (není to tak malé, jako třeby chicco, ale zatímco X lidí to chválilo, 2 si stěžovali, 1 z toho tam nedal dítě po 4. měsíci!). Z barev je pro nás nejpřijatelnější šedobéžová, což je nejmenší zlo, ale žádná výhra, bude to jak prase. Je to výrazně dražší než CAM.
http://www.icandyworld.com/cz/cs/products/cherr...
http://www.icandyworld.com/cz/cs/products/cherr...

lucifereeek
17. bře 2012

já bydlím taky na vesnici, a z těch kočárků bych si nevybrala ani jeden hlavně kvůli těm "malým" a asi plastovým kolečkům.

petraprostejov
autor
17. bře 2012

@lucifereeek Jo, jenže já bydlím v Řecku a po oběhání všeho, co tu je, je to "nejmenší zlo". Ano, v ČR bych vybírala jinak - velká, nafukovací kola. To je tu sci-fi. Kola těchto kočárků jsou gumová, iCandy je má o něco měkčí než Cam. Ten má tvrdší plasty, ale pořád ne to nejtvrdší, co tu je.

kubinkov
19. bře 2012

@petraprostejov A nemůžeš objednat ze zahraničí? Tohle opravdu nejsou kočárky do terénu na vesnici. 😉 Pošta přece funguje i v Řecku, příp PPL, DPD apod. S kočárkem budeš "žít" minimálně 3 roky, tak ať tě to 3 roky neštve.
Peg perego má nafukovací kola a v Řecku se určitě prodává.
http://global.pegperego.com/babyproducts-site/w...

petraprostejov
autor
20. bře 2012

@kubinkov No přes Internet můžu objednat cokoliv. První problém je drahé oštovné (buiž), 2. problém modlení se, aby to došlo v pořádku a hlavně problém, když bude potřeba cokoliv opravit nebo reklamovat. Nehledě na to, že nechceme kupovat nic, co jsme neviděli osobně. Perego tu mají jen v 1 obchodě, s malými a tvrdými koly. Takže objednat sem by se dalo (i přes ten obchod), ale jak jsem psala, nepůjdem do ničeho, co jsme neviděli. Nehledě na to, že obvykle jsou kočárky s nafukovacími koly těžké a špatně se skládají, což je taky problém...

kubinkov
20. bře 2012

@petraprostejov Tak to si musíš ujasnit, co je pro tebe nejdůležitější. Jestli skladnost a skládání nebo ježdění po vsi.
Pro mě je dobrý Mutsy Transporter, lehký, prostorný, dobrý do terénu, snadno se skládá a má velký košík pod kočárkem.
http://www.mutsy.nl/products/transporter/options

petraprostejov
autor
20. bře 2012

@kubinkov No v tom jasno mám, kočárek, se kterým se z dědiny nedostanu, je mi k ničemu...
Ani Mutsy tu není.
V ČR bych kupovala ABZ viper, ten tu taky není.

kubinkov
21. bře 2012

@petraprostejov No mutsy jsem našla, že v Řecku prodává, ale nevím, kde bydlíš a jak jsi mobilní.
http://www.mutsy.nl/stores
Jinak i Bugaboo má velká nafukovací kola a váží je 10 kg. Řešením by bylo pořídit kočárky dva. Terénní na vesnici a skladný do auta. 😉
ABC Viper je polský těžký ( 17 kg) kočár, který bych osobně nechtěla. Ta hmotnost je protivná hlavně, když dítě povyroste.

petraprostejov
autor
21. bře 2012

@kubinkov Jsem na Krétě, takže sem se nedováží všechno, co je v Řecku k sehnání.
Aha, já ABZ viper viděla na živo, ale o hmotnost jsem se nezajímala, protože jsem zjistila, že tu není k sehnání. Ale máš pravdu, do kočárku 17 kg bych nešla.
No kdybych měla spoustu místa a nevěděla, co s penězi, tak můžu mít dva kočárky. Ve chvíli, kdy v takové situaci nejsem, tak potřebuji 1. Ono bez ohledu na krizi, nějaké dětské sekáče nebo bazárky tu rozhodně nejsou běžné, takže budu muset kupovat kočárek nový a za plnou cenu. Takže pokud si budu chtít koupit něco, co není plečka na rozpadnutí se, tak jsme cca od 600 E nahoru...

Sem začni psát odpověď...

Odešli