Kočárek zn. Venicci, šly byste do něj?

miccap
25. dub 2016

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, co říkáte na kočárek zn. Venicii? V Česku je to novinka, takže recenze žádné. Měl by to být anglický výrobce, ale kdo ví jak to je.. Je klidně možný, že se díly vyrábí v Polsku což mi nevadí pokud to není podle polských standardů (vadné chemikálie, levné materiály apod). Dnes jsem se na kočárek byla podívat a jsem z něho hrozně nadšená, prodavač nám doporučil přečíst recenze na anglických webech, protože tam se už prodává několik let. Zatím jsem žádnou vyloženě odrazující nenašla, ale taky úplně nevládnu moc angličtině. Má velká nafukovací kola, přední s možností aretace, velikost koše ujde, korba má uvnitř 75cm (rodím v červnu je to na zimu ok?), sporták nevím kolik má (kolik by měl mít rozměry, aby nebyl malý jak je to u většiny kombinovaných kočárků?) cena je dost dobrá (pokud to opravdu nejsou jen maskovaní poláci), má skvělou boudičku, která jde sklopit skoro až k nožkám, polohování nožiček u sportáku, sporták lze do úplného lehu, lze ho mít pro i proti směru jízdy - zkrátka vše co jsem si přála a ještě navíc je prostě nádherný. Prosím je tu někdo kdo ho už má, nebo kdo o něm uvažoval a pak na základě něčeho zvolil jinak? Šly byste do kočárku, která je novinka a nemá u nás ještě recenze?
Potřebuju kočárek, který zvládne terén - bydlím u lesa, ale je pohodlný do města bez výměny kol. Samozřejmě aby vydržel i na druhé dítě a případný prodej..
http://www.moje-miminko.cz/kocarky-venicci-whit...
Díky!

verunelka
25. dub 2016

Dobrý večer , kočárek jsem mela v roce 2013 a moc spokojeni jsme nebyli...koupili jsme ho v Anglii a máte pravdu polska výroba. ...

verunelka
25. dub 2016

Cenove vycházel podobně ale jsme rádi ,že jsme ho prodali ...se současným kočárkem se nedá rovnat

miccap
autor
25. dub 2016

@verunelka a proč jste nebyli spokojeni? kde jste našla informaci o polské výrobě prosím?

miccap
autor
25. dub 2016

@verunelka jaký máte teď kočárek?

verunelka
25. dub 2016

Blbe se rozkládál, sportovní část hrůza ,ne kvalitní autosedačky v porovnání s jinými. ..nem nafukovací kola...objednavali jsme si ho v Anglii ,když jsme tam zili a přišel s papíry ze je vyroben v Polsku ...v tu chvíli nám to přišlo smesne. ..Polsko tady v ČR Máme za rohem a my zaplatili dost penez za poslání z Anglie do ČR. ..

verunelka
25. dub 2016

@miccap ted Máme Valco Quad x sporťák a do koupenou korbu a nemáme jedinou výhradu 😊

miccap
autor
25. dub 2016

@verunelka v čem je špatná ta sportovní část? fakt nemám vůbec zkušenosti :( autosedačku máme jinou a rozkládání pro mě není priorita..hlavně aby zvládal dobře les i město, spíš mě zajímají ty kola - co je špatně? jsou velká nafukovací a možnost aretace..

ivis_b
25. dub 2016

@miccap ja o nem taky uvazovala (nez jsem zjistila, ze je to polak), ale nazivo me teda dost zklamal. Vypadal lacine, tak nejak plastove, rozhodne to neni terenni kocarek. Manipulace oproti jinym kocarum, co jsem zkousela (Jane, Gesslein, Patron, Concord), podstatne horsi, byt byl ze vsech nejlehci. Budil dojem malo muziky za hodne penez.

miccap
autor
25. dub 2016

@ivis_b a jak jste prosím zjistila že jde o poláky? já na ně vysazená nejsem :D ale spíš jde o to podle jakých norem vyrábí. Na nás právě působil vedle klasických Tako, Dorjan apod mnohem lépe..Jané jsou bud tříkolky což nechci nebo mají pěnový kolečka (do terénu na nic), Gesslein a Concord jsou už cenově někde úplně jinde to je jasné, že se nedá srovnávat. Jediné nad čím uvažuju je ten Patron, ale moc recenzí na nějak taky není a kde vyrábí součástky se stejně nedozvíme u žádného výrobce.

78marcela
25. dub 2016

@miccap vubec nemam zkusenost s timto kocarkem (osobne nemam nic proti polskym kocarkum, podle me jsou zbytecne kritizovany, sama mam polsky kocarek a nemam proti nemu jedinou vyhradu), jen predam ted sve zkusenosti...
Podle toho, co pises, je v ten kocar v pohode.. Jeste bych koukla, jestli ma polohovaci korbu, jsem moc rada, ze ja ji mam, mala uz je ted strasne zvedava! Tak ji dam do pololehu nebo posadim a muze si koukat.
Jinak kazdej centimetr hluboke korby dobrej, mam korbu 80 cm a je akorat, mala ma 8 mesicu a oproti ostatnim mimcum je drobnejsi, doted v pohode se vleze i s fusakem, ale hodne holek muselo dat mimca uz treba v 4-5 mesicich do sportaku, coz neni optimalni, polstrovani ve sportaku neni tak dobre jako matrace vcelku v hluboke korbe...takze u 75 cm bych si nebyla uplne jista, ze pres zimu vystaci hluboka korba..Nicmene je to prumer a dost holek proste da driv sportak. Ja budu vozit v hluboke co to pujde.
Co me ale desne vadilo, bylo prave skladani a rozkladani kocarku pri cestovani autem. Jezdim nekolikrat tydne a z toho jsem byla teda docela besna..operace doma rozkladani kocaru, ve meste skladani, adaptery, autosedacka...takze jsem to resila zakoupenim lehouckych sportakovych golfek, ktere se krasne a jednoduse slozi.
Tohle je ale u vsech trojkombinaci, temer vsechny jsou delany timto stylem. Pokud nebudes nikam moc jezdit, tak ti to v nicem nemusi vadit. Ja osobne, pokud bych jeste nekdy resila kocarek pro druhe dite, koupim valco sport nebo britax b motion, k tomu zvlast korbicku a zvlast autosedacku a bylo by. Skladaji se krasne, jsou lehoucke...

miccap
autor
25. dub 2016

@78marcela no ten britax má malý kolečka což mi přijde do terénu nevhodné i prodavačky sami to říkali (jeden měl teda vyměňovací ale fakt to nebudu pořád měnit to teda ne).. a to Valco nevím..buď má opět malý kola, quad se nedá nikde koupit ani se na něj podívat a ten sport sem taky nikde neviděla.. Polohování v korbičce Venicci má a drtivá většina korbiček se dělá těch 75, jsou i 80 ale zas jiné nevýhody.. přijde mi že vybrat kočárek je sázka do loterie. Za měsíc rodím, měla jsem mít kočár zděděný a pokud hned nějaký nevyberu tak do porodu nebude, jelikož se na všechny čeká.. :( v obchodě jsou všechny složené jedním tahem ihned takže fakt nechápu v čem tkví ta složitá skladatelnost, to asi uvidím až v provozu...

78marcela
25. dub 2016

@miccap vetsina to skladani ma udelany blbe, treba u myho kdyz jedu do mesta, tak musim doma sundat korbu, slozit do auta podvozek, ve meste rozlozit podvozek,nacvaknout adaptery na vajicko, nacvaknout vajicko a teprve muzes jet. Rozkladani to samy, odcvaknout vajco, odcvaknout adaptery, slozit podvozek do auta, doma vytahnout, rozlozit podvozek a nasadit korbu. Kazda operace spoustu casu. U toho sportacku, co ted mam do mesta, jen zmacknu dvojpojistku a zatahnu za madlo a kocar je slozeny za dve sekundy. Na podobnym zpusobu funguje i to valco..
Hele, idealni kocar proste neexistuje. Kazdej by si mel nejdriv uvedomit, na co ho bude nejvic pouzivat. Pokud budes doma litat denne s kocarem po lesich, tak ideal nejaky s pevnymi velkymi nearetovacimi koly. Pokud jen budes chodit po silnicich a chodnikach, tak klidne mensi kola aretovaci. Pokud bhdes tahat kocar do tretiho latra bez vytahu, tak aby byl co nejlehci.. Pokud bude clovek jezdit casto jako ja autem, tak aby byl co nejskladnejsi....takze sama pro sebe si to urci a pokud myslis, ze ti bude tento kocarek vyhovovat a jsi z nej nadsena, tak do neho jdi.
Ja vybirala jen podle kriterii velka korba, vzhled a penize a jsem s tim spokojena...jen mi vadi to skladani, protoze casto jezdim, ale to by mi vadilo u kazdy trojky. Ted co mam ty golfky do auta, uz mi nevadi vubec nic.🙂

verunelka
26. dub 2016

@miccap sportovní část bxla hodně otevřena ....působil obrovský ale samotný uvnitř uzky. ..

verunelka
26. dub 2016

@miccap valco quad už jedině přes bazar...mrkněte na skupinku na FB my máme valco

verunelka
26. dub 2016

@verunelka ted jsem.koupila hlubokou korbu a jsem spokojena a sporťák je úžasný. ..nechápu proc už jej nevyrábějí ...možná chystají jeste lepší verzi...

miccap
autor
26. dub 2016

@verunelka vypadá moc hezky a ještě šedej jak chci.. a Valco je jaký výrobce z jaké země?

ivis_b
26. dub 2016

@miccap prohledej tady forum, nedávno jsem zakládala diskuzi ohledně kočárků zn. Venicci, tam jsou informace o tom, že je polský... a upřímně, když jsem ho viděla na živo, tak o tom vůbec nepochybuji. Do terénu rozhodně není, sice tvrdí, že má nafukovací kola (a třeba i má), ale jsou to nízkoprofilové gumy, takže to měkkosti jízdy nepřidá, resp. naopak - to je jak s auty. Nemyslím si, že pěnová kola jsou do terénu nevhodná, vlastně žádný z těch kočárků, co jsem okukovala já, a které jsou do terénu určené, neměl nafukovací kola - ony totiž mají nevýhodu, že se snadno píchnou, proto jsou nahrazovány pěnovými. Pěnová kola nejsou totéž jako plastová, je to normální pneumatika, ale místo vzduchu je uvnitř pěna, to kolo není úplně tvrdé - viděla jsem i přímo řez takovým kolem. Dnes dělá pěnovky jak Jané (a typ Crosswalk je čtyřkolka vyloženě do terénu), tak Concord (typ Wanderer), Gesslein (koukala jsem na F6), Patron má takto přední kola. Taky jsem původně chtěla jen nafukovačky, ale pěna mě přesvědčila. Samozřejmě každého věc. Samozřejmě je to každého věc, pokud ti nevadí poláci, tak proč ne, ale zase já kdybych chtěla polský kočár, tak se dá sehnat hromada jiných podstatně levnějších.

miccap
autor
26. dub 2016

@ivis_b ano o diskuzi vím, četla jsem ji hned.. ale já nemám filtr jako první, že nesmí být Polsko. Byla bych samozřejmě raději, kdyby nebyl, ale už fakt nevím. Koukala jsem na všechny kočárky co jste napsala (zvažuju malinko ten Patron) ale vážně neexistuje kočárek vhodný do mírnějšího terénu, který nevypadá vyloženě sportovně? Nevíte o nějakém, který by nebyl až tolik sportovní? Já nemůžu žádný najít..snad jen Teutonia, ale tak drahý kočár si vážně nemůžu dovolit.. :(

ivis_b
26. dub 2016

@miccap Patron taky zvazujeme, ale nejsem si porad jista kvalitou, moc recenzi neni a z toho mala jsou nektere spatne typu praskly ram :-/

stejssy
30. dub 2016

@miccap Ahojky, máme objednán venicci carbo, je to úplně novej typ,byli jsme na veletrhu for kids. Byla tam firma co dodává kočárky Babeto,Adamex, a mimo jiné Venicci. Já ho viděla před asi 2mesici ve Špuntiku. A hned se nám líbil. Prodavačka vychválila. Pak jsem zjistila že je takřka totožný s některými typy Babetta. Usoudila sem že je Polák. Recenzí je opravdu málo tady v CR. Ale v Anglii má patřit mezi nejoblíbenější. Teď tam i něco vyhrál. Pan tvrdil že opravdu kopírují Venicci například kola od Poláků. Ale že si ta firma zakládá na tom že máj kvalitnější komponenty,látka,konstrukce atd. Člověk myslím pozná až v běžném používání jak mu kočárek bude vyhovovat. Měli jsme stejně požadavky,kočár do lesa i do města,ne moc těžký,dvojkombinaci,autosedačku máme,velkou korbu,čekáme Mimi zkraje července, a cenu do 20000kc. Přiznám se že spoustu mnohem dražších kočárku mě v obchodě zklamalo. Navíc sem prcek takže nemuzu vysokej kočár. No uvidime, doufám že jsme vybrali dobře, páč vybírání kočárku byl největší mazec 🙂

miccap
autor
30. dub 2016

@stejssy my jsme do něj nakonec nešli.. jako vzhledově se mi líbil nejvíc ze všech, ale psala jsem přímo výrobci a neodpověděl mi na otázku. Tak sem se zeptala ještě jednou, kde a kdo to vyrábí a neodpověděli už vůbec takže je to jasný... Mně se prostě nechce dávat za polskej kočár 14 tisíc, když to samý můžu mít od jiné polské značky za 9 tisíc. Vždy je to ale kus od kusu i německej kočár může být za rok kaput. Já se prostě bojím u poláků zdravotní závadnosti materiálů (jako mají každou chvíli průser u hraček..) a kvality materiálu. Nakonec jsem vybrala českej Patron a to ukáže až čas, jestli dobře nebo špatně. Mám ho z druhé ruky, takže by mě to ani tolik nemrzelo.. 🙂

stejssy
30. dub 2016

@miccap jojo máš pravdu,za Polskej kočár by to bylo hodně. Ale na českém trhu je snad každej druhej ;kočárek polskej nebo alespoň tam vyráběn. Kamarádi máj Camarelo a strašně spokojení a to je kamarád technik a konstruktér takže si ty věci okolo konstrukce atd dost hlidal🙂 Nám se dušovali že je to vyráběno pro angl.trh a hlídají si to. No uvidíme. Ale těším se na něj tak snad nebudem litovat 😉 muzem si napsat za pár měsíců jak jsme spokojené 🙂

miccap
autor
30. dub 2016

@stejssy jjo přesně jak říkáš, tak 98% je Polsko. Zrovna značka Venicci to má tak, že je založená v Anglii, ale normálně se vše vyrábí v Polsku podle mě a i podle toho co psala paní výše. Otázka je podle jakých norem! ale jelikož se mnou ve Venicci nechtěli komunikovat, tak to jsem se nedozvěděla. Protože tady není problém státní příslušnost :D veškeré oblečení i to kvalitnější je z Číny, ale jsou rozdílné požadavky na výrobu. A to je to. Snad budeme mít štěstí a ty naše prdelky to v pořádku uvozí, ať je to co je to 🙂

misa89m
20. únor 2017

Ahoj holky, přemýšlím o koupi kočárku Venicci - limitovana edice silver grey, máte některá z vás zkušenosti s kočárkem této značky?

1dee
3. bře 2017

@stejssy Ahoj, můžu se zeptat, jak jste spokojená po roce užívání? Zatím to vypadá, že u nás vede, tak snad máte pozitivní zprávy 🙂

stejssy
4. bře 2017

Ahojky 🙂 jsme s ním strašně spokojeni . Malá má 7,5mesice a stále i s fusakem v hluboké korbě. Nefouká do něj. Teď se jí líbí že ji můžu polohovat pod hlavičkou a může koukat. Vydrží i déšť když nemám zrovna pláštěnku. Kola super pruzej...Bydlí mě v Praze v paneláku ale u lesa. Zvládne vše. a to tahle zima byla fakt husta na sníh a louže. Prostorný košík na nákup a naší civavku 🙂 byli SME s ním i na hoře Říp! A navíc tady ho vůbec nikdo nemá..Jako například valco nebo britex. Mám šedo černý s konstrukcí Carbo. A je prostě nádhernej. Těším se už na sporťák. Holky jdete do něj. Já se rozhodovala 3mesice a pak ho viděla live v ty Carbo konstrukcí a láska na první pohled.

misa89m
17. bře 2017

Moc děkuji, zatím se rozhoduji nad
https://www.babyplace.cz/kombinovany-kocarek-ve...[]=46160

a pak nad

https://www.babyplace.cz/venicci-silver-specail...

ten první jsem nikde v obchodě zatím neviděla.

leniiid
1. dub 2017

Ahoj taky zvažuju venicci a co jsem to tu tak četla tak recenze nic moc ? Já teda aspoň podle fotky a videí jsem z něj dost nadšená... ale vy ho tu moc nechválíte.. ach jo ☹

1dee
1. dub 2017

@leniiid My jsme vybírali pěkně dlouho, viděli strašně moc kočárků, porovnávali skladnost, velikost, kvalitu provedení, cenu, vychytávky...A nakonec jsme Venicci objednali. Vyšel nám jako nejlepší kompromis. Doufám, že budeme spokojeni. Určitě doporučuju vidět naživo a uvidíte, zda Vás zaujme.