Kočárek Moon Nuova vs. Venicci vs. Cybex

lorenn
22. kvě 2017

Ahoj,

vím, že asi srovnávám naprosto nesrovnatelné kočárky, ale už mi z toho jde hlava kolem a pořád jsme nenatrefili na žádný, který by nám vyhovoval. tak se ptám, zda tu někdo nemáte zkušenost s nějakým z těchto uvedených kočárků. Aktuálně máme tři favority, ale samozřejmě každý má něco. NUOVA- super sporťák, lehoučký, ale budu jezdit s korbou hlavně podzim zima a jaro, takže si nejsem úplně jistá, zda ta korba je dostačující na tato období (přijde mi taková vzdušná, není nijak sklápěcí a nemá takovou tu nástavbu, takže dovnitř musí foukat, pokud si člověk nedokoupí něco, aby tam netáhlo) a taky si nejsem jistá, zda kočárek zvládne i terén. Budem jezdit převážně ve městě, ale hodně výletujeme (lesní a polní cesty a samozřejmě sníh). VENICCI- otestovala jsem u kamarádky, vzhledově i jízdně mi vyhovoval, bouda super krytá, má spoustu vychytávek, nicméně nevím nic o sporťáku a měl by být údajně kratší a žádná hitparáda. Také jsem četla, že jde o polský kočárek, což o to, když se nerozsype, tak to asi až tak nevadí. CYBEX PRIAM- neměla jsem na něj ani koukat, nenašli jsme na něm žádné ale, vše by vyhovovalo, ale cena 32 tis. to je fakt pálka a proto se asi budu muset "odmilovat" (nebo doufám, že sem někdo napíše nějakou blbou recenzi :D)

moc moc děkuji všem, co s nějakým výše uvedeným kočárkem jezdí, nebo třeba poradí ještě nějakou podobnou alternativu (cca do 23tis.).
můžu dál projíždět x hodin diskuze, ale už mi to hlava nebere, takže budu vděčná za Vaše názory.

cadeau12
22. kvě 2017

@lorenn ahoj, koukam, ze jsme na tom stejne 😀 ja taky projizdim diskuze, srovnavam, vybiram...a idealni asi neexistuje. Moon Nuova mam taky v hledacku, kratsi korba neva pokud rodis na podzim. Do sportaku pujde mimi na jare, takze nemusis resit teply fusak. Nevyhoda jsou ty predni nenafukovaci kolecka. Venicci neznam, ty polske kocarky zavrhuju predem, i kdyz segra ma Baby design - s korbickou super, ten sportak mi prijde blbej - polohovani boudy, je to takovy moc plastu, moc latky. Cybex priam jsem vyradila, tady na diskuzi jsem od holek cetla, ze do terenu nic moc. No a moji favoriti jsou Nuna Mixx, podle videi i recenzi super, ale neni nikde skladem k vyzkouseni (nebo jsem ho neobjevila?) a pak joolz day2

lorenn
autor
23. kvě 2017

Teda hned jsem mrkla na ten Nuna mixx (a pak ještě i to Ivii) a obojí se mi moc moc líbí. Škoda, že jsem také nevypátrala, kde je mají "naživo". Pokud bys něco k nim našla, nebo je někde objevila, tak budu ráda za info. Tohle by mohla být alternativa, jakou sháníme. Jinak u MOONU neřeším kratší korbu, ale spíše to, že do korby bude hrozně foukat a budu muset kupovat něco na ní...že je celkově taková otevřená a s tím nejde už nic dělat.

sadamka90
23. kvě 2017

Ahojky mi se vždycky líbil Moon, ale nějak se mi zdá, že je korba moc otevřená, a tak nějak na pohled mi přijde nádherný, ale nějak necítím, že je to kočárek pro mě nevím 😀. Cybex je úžasný, ale jak píšeš ta cena je pro nás šílená. Takže za mě asi nakonec možná vyhraje Venicci, ta levnější verze, ty dražší se mi zdají už přeplácané, a pokud sporťák nebude ok, koupíme časem nějaké Valco. A cenově budeme pořád celkem na cca 20 000 za dva druhy nových kočárků 🙂)

mku
23. kvě 2017

Ja uvazuju o Moonu taky... proc mate pocit, ze do nej bude foukat? ... trochu jsme me ted zvyklaly zda do nej jit...

smoldovka
23. kvě 2017

Holky snad nevadi, ze pridam svuj nazor. S vyberem neporadim, ale kdybych znova resila toto, udelala bych to tak, ze trojkombinci byvh koupila pouzitou a koupila bych si nejaky vymazleny sportak. Hlubokou korbu jsem pouzivala 5mesicu, sportak 3mesice, ptze mi vadilo, jak je tezky. Koupila jsemvalco a jsem nadsen. Taze mam dona trojkomb zA 20tis a prasi se na to...
Ale chapu ze chcete mit pro prcka vse top a vymazlene.
Ja si ted nadavam, ze jsem to neudela takhle, a to mi radila znama, ze mi svuj kocar prida. Pouzivala ho taky kratce...ale vybirani vybavicky je ta krasna cast tehotenstvi, co😉

bluee
23. kvě 2017

Ahoj holky. Nemam zkusenosti s vyse uvedenymi kocarky, ale rada bych napsala muj vyber. Dlouho jsem vybirala kocarek pro nase budouci zarijove miminko. Prvni jsem se zamilovala na internetu do Joolz i manzela jsem presvedcila, ze by jsme ho mohli poridit, ale jednoho dne jsme sli do nakupaku mrknout a tam jsem snad vyzkousela kazdy kocarek i muj vysneny Joolz, ktery me zklamal a vubec nesplnuje moje pozadavky az na konci jsem narazila na sportovni kocarek Joie Mytrax. Nechtela jsem trojkombinaci, protoze jsem cetla, ze ty sportaky jsou nic moc a i po diskuzi se svagrovou jsem se rozhodla koupit kvalitni sportak, na ktery lze upevnit hluboka korbicka a to Mytrax splnuje.Libi se mi na nem ze vsechny kola jsou odpruzena a ma nafukovaci kolecka, protoze budu jezdit hlavne v terenu. Muze se v nem vozit mimco i od narozeni a ma dlouhou zadovou operku. Ma dlouhou strisku, takze na dite nesviti slunicko. Dale se mi libi vyskove nastavitelna rukojet. Skvele se mi s nim jezdilo. Jsem velice rada ze se na tento kocarek da dokoupit i hluboka korbicka za 2300,- a da se tam pridelat i autosedacka. Kocarek stoji 7300. Takze misto cca. 30tisic za Joolz se vejdu s cenou za dvojkombinaci kvalitniho sportaku a korbicky cca. 10 tisic.

lorenn
autor
23. kvě 2017

@mku já ho ještě asi úplně nezavrhla, manželovi se líbí moc a taky si myslí, že to vyřešíme dokoupením clony. Je super lehký a sporťák se mi líbi fakt hodně. Nicméně já jsem asi v tomhle děsný hnidopich a na zimu mi ta korbička přijde nejen hodně otevřená, ale také velmi vzdušná (jako ta látka). Na léto to musí být perfektní kočárek, ale ta zima s touto korbou mě děsí. Nicméně jak píše bluee a smoldovka, nejde si asi vybrat něco, co bude mít dokonalé jak korbu, tak sporťák a nebude to stát 35 tis. Já ještě teď řěším tu NUNU ivvi, která mi přijde fortelnější, ale zase s cenou jsme na 26 :( oproti moonu dvakrát tolik

cuuza
23. kvě 2017

Máme vyhlednuty taky Moon a těším se na nej. Přijde mi super, akorát odpružený, krásně vysoký, super cena a fajn design. V hluboké korbe je mimco schovane dost a u sportaku je striska krasne polohovatelná.

maggys
23. kvě 2017

V patek jsme objednavali Moon Lusso city, zkouseli jsme si ho na prodejne a je super. Ma fakt velkou strisku, a i sportak je moc peknej. Uz se na nej tesime 🙂

banany
23. kvě 2017

Nevím, jestli Vám nějak pomůžu...taky mně z těch kočárů šla hlava kolem...ty dva neznám. Ale my jsme objednali ten Venicci...v sobotu si ho jdeme vyzvednout. Konzultovala jsem s jednou paní zde na koníkovi a ta si ho pochvalovala...o tom jestli je nebo není polský, se vedou dlouhé diskuze a je mi to srdečně jedno. Já jsem nakonec nabyla dojmu, že některé jeho části se vyrábí v Polsku. Nicméně jen tak na první pohled je velmi kvalitně ušitý (což samozřejmě není to nejdůležitější) ...třeba jeden z Britaxů (teď už nevím kt.) - vyrobený v Německu je šitý naprosto šíleně. Já polské kočáry zatím neodsuzuji, myslím, že i Baby design je dobrý za rozumnou cenu...

mer
23. kvě 2017

My máme baby design lupo a jsem s ním moc spokojena, ten venicci je nádherný a docelá dost mu podobný asi víc vychytaný šla bych do něj

lexik27
24. kvě 2017

nám přišel minulý týden venicci , fotečky mám kdyžtak v albu 🙂 a rozměr hluboké korby mluvý za vše 80 cm , tkže neni jen modni doplněk , a sportaček taky prostorny s pětibodovým pásem , navic vše je z nehořlaveho materialu

lorenn
autor
24. kvě 2017

@maggys díky moc za ty fotky a tip. To by řešilo náš problém. Trochu mě teď štve, že mi žádná z prodavaček, kde jsme na Moon koukali a řešili hodně otevřenou korbu neřekla o této variantě!! Ten Lusso se zdá, že už to mají pořešené, dokonce mají na korbě i větrání a dá se hodně stáhnout, což je teda paráda na tu zimu. Myslíte, že je to kočárek i do terénu? Už je ve hře jen Venicci a tento, ta cena je parádní, pokud bude sporťáček blbý, tak nás nebude tolik pálit koupě jiného.

maggys
24. kvě 2017

@lorenn no nam prave i do terenu se libi, zijem na malem meste kde je dlazba dost priserna no a prarodice mame na venkove - tj lesni cesty, polnacky atd. I proto jsme tenhle vybrali 🙂 snad se opravdu osvedci. Posilam Detail prednich kol

lorenn
autor
27. kvě 2017

Tak my jdem nakonec asi do Venicci. Moon Lusso jsem zjistila, že korbička je vlastně jen vložná taška a to nechci, ale Venicci pruží lépe než Moon, který nepruží dle všeho vůbec (není to houpací typ, jak nám řekla prodavačka)..trochu se bojím, že Moon má lepší sporťák než Venicci, ale to už asi stejně nevymyslíme vše a prostě ten akorát se vším kočárek neexistuje 🙂 nebo jsme moc nároční

sadamka90
27. kvě 2017

@lorenn Taky jsme dneska byli zrovna na kočárky a Venicci vyhrálo 🙂).

zuzaaaaa
27. kvě 2017

my dnes sestavili Moon Tregg, už aby tam bylo miminko❤ vybírala jsem fakt dlouho a Moon vyhral,

lexik27
28. kvě 2017

@lorenn jen doporučuji koupit dvojkombinaci bez sedačky mi koupily trojkombinaci a sedačka do auta je ta nejlevnějši na trhu :-/ takže sedačku bych ted asik řešila nákupem zvlášt

lorenn
autor
28. kvě 2017

@lexik27 Jojo, my chcem určitě Cybex nebo Maxi Cosi. Ještě pořád váháme. Manžel se více kloní k Venicci, ačkoliv teda je na něj dost nízký. Mě ještě Moon úplně neodradil, tak to necháme třeba týden uležet a uvidíme. Oba nám ale přijdou ok, myslím, že nic nezkazíme ani jedním.

lexik27
28. kvě 2017

Taky jsem přemýšlela i o moonu 🙂

zuzaaaaa
28. kvě 2017

@lexik27 mne taky prisel ten Vennici nizkej a i prodavacka rikala, ze si ho berou male maminky😀 Me moon uchvatil vzhledem i cenou a hlavne sportakem, korbicku jsem moc neresila. A vajicko mame maxi cosi s isofixem.

lexik27
29. kvě 2017

Jako nižši je , ale mně zase vadi že skoro všechny kočárky jsou vysoké a u kamarádek a známých jsem se musela vždycky natahovat abych viděla na miminko přes ten vrchni potah u kočarku , do toho venicci krasně vidim bez nějakyho se naklaněni přes rukojeť a to nejsem nijak malinká 🙂 Ale mám menší tchyni , u ktere se nemusim bat že by se něco přihodilo při vytahovani mimča z kočarku 🙂

banany
29. kvě 2017

jsou i nižší kočáry než Venicci ...vyzkoušíme, uvidíme 🙂

lexik27
29. kvě 2017

@banany jj minulý týden jsme byly v xxxlutz a měla tam maminka miminko v kočárku tk mně ke kolenum tu korbičku tk sem se hrozila kdo ji o ten kočarek zapackne protože tak nizko ho přehlidl kde kdo , ale to byl beztak nějaky ultra modni výstřelek protože to mi fakt hlava nebrala 😄

banany
29. kvě 2017

to je možná ten bugaboo , kamarádka ho má, měří tak normálně ( 165 ?, 170 ?..přesně nevím) a je s ním taky velmi spokojená. vozí už druhé dítě a neměnila by. Takže každému opravdu vyhovuje něco jiného

lorenn
autor
29. kvě 2017

no tak my se dnes definitivně rozhodli pro Venicci a jsem ráda, že teď už budem vybírat jen barvy 🙂, i když se mi zrovna líbí ty dražší a nebo ty, co se tu zatím ani neprodávají...to je pech :D ale detail, barva už není tak důležitá...hlavně aby kočár byl ok. My jsme 170 a 176, ale taky nám to nepřišlo nějak šílený.

cadeau12
29. kvě 2017

@lorenn tak jsem se nakonec domluvila v malviku, ze si tam nuna mixx nezavazne objednam, takze by mel byt pak k vyzkouseni na prodejne. I kdyz ty uz mas koukam vybrano 😉

kate02
23. kvě 2018

@maggys mohla byste mu prosim zmerit tu vnitrni vanicku a delku a sirku sportaku? Nikde to u kocarku na netu nepisou.