Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

vavrenka
4. únor 2012

@urma mam ten kombi fusak, ani tasku ani vanicku nemam, do sportaku sa vojde uplne super a dobre to vyzera a je fakt teply.

berticka
9. únor 2012

Ahoj holky, jaký typ kočárky HARTAN byste doporučili? Já měřím 170 cm, manžel 191 cm, jezdíme městem, občas lesoparkem, s kočárkem budu hodně jezdit MHD, i když spíše nízkopodlažním, výtah doma máme, takže kočárek po schodech tahat nebudu, miminko se nám narodí v červnu a bude asi velké. HARTAN se mi moc líbí, akorát nevím, jaký typ by přesně vyhovoval, jestli korbička nebo vložná taška a tak. Díky za všechny rady!

elana
9. únor 2012

@berticka strášně těžká otázka, každá z nás Ti asi doporučí to, s čím je spokojená ona...já mám Topline S a jsem maximálně ráda za něj, jediné co mu vytýkám, je ten mikrokošík dole, tam se nevejde skoro nic. Jinak projede lecjaký marast (kolečka přední se dají snadno zaaretovat jednou rukou když je potřeba), rukojeť je polohovací (můj manžel je taky vysoký a nevypadá s kočárem blbě) a navzdory tomu, že mám pevnou korbičku, tak v ní mám stále malého, i když je mu dneska 8 měsíců. Už teda pravda jsme museli dát pryč fusak a je v kombinéze, ale jinak mě prostorností překvapila 😉 , nečekala jsem, že ještě touto dobou tam bude.

berticka
9. únor 2012

@elana Díky 🙂 Takže celkově jsi spokojená? Já právě moc nerozumím, v čem se ty modely vlastně liší - samozřejmě je rozdíl mezi troj, čtyř a šestikolkou, ale jinak tam vidím rozdíl snad jen ve váze. Pevná korbička se mi zdá dost velká (píšou 80 x 34 cm), takže tomu by odpovídalo, že se tam tvoje mimčo stále vejde 🙂. A dá se kočárek alespoň trochu houpat?

adulik23
9. únor 2012

@berticka ja mam vip xl (ma najmensi a najskladnejsi podvozok), ale z hartanov sa mi najviac paci racer gt. 🙂
matko sa narodil v juni (cerven) a este stale by sa zmesti do vanicky, ale uz mesiac je v sportaku, lebo z vanicky nic nevidel a od nudy sa zlostil. 🙂

berticka
9. únor 2012

@adulik23 Díky za odpověď, taky uvažuji o racer GT 🙂
@elana Objednávala jsi kočárek z Německa, viď? Nebála ses, jak to bude s případnými reklamacemi? Že ho budeš muset posílat zase do Německa?

elana
9. únor 2012

@berticka Berti jo, celkově jsem spokojená, zatím jak říkám nevím jaký je sporťák, ale když jsme ho vybírali, měl všechno, co jsem chtěla (velký, polohování do lehu) a líbil se mi, tak věřím že i s tím budu spokojená. Ano, kupovali jsme v Německu, přiznám se, že samozřejmě je to trošku sázka do loterie s tou reklamací, bylo by to obtížné, ale kdybych ho koupila v našem městě v kamenném obchodě, tak by vyšel o mnoho tisíc víc (asi o 8), kdyby v ČR na netu, tak o 4...takže jsem si prostě řekla, že ten kočárek je kvalitní, Němci bývají dost precizní a zkrátka že mi to za to stojí a risknu to. Tak snad jsem udělala dobře 😉

ad houpání-hm, to bych řekla že nehoupe. On je dost dobře odpružený, takže se tak jakoby "natřásá", ale klasický houpání to není.

zelvy
9. únor 2012

Ahoj, mám Hartan z kolekce 2006 a užila jsem ho pro obě děti, hluboký a také sedačku. Pro mimčo jsem k hluboké korbě postrádala něco jako slídu, Němci prý používají deky. U sedačky nám nevyhovuje krátká část na nohy, jinak bez výhrad. Pro každé dítě jsem ještě měla golfky, pro syna JANE, pro dceru ještě používám PEG PEREGO a na každém kočárku se něco najde.

dadusa57
12. únor 2012

Ahojte mamičky. Rada by som sa tiež zapojila do diskusie. Všetky kočíky máme poctivo pobehané a najviac nás oslovil práve Hartan GT. Je celkom ľahký, má peknú masívnu a dostatočne vysokú kostru, ktorá je vyhovujúca aj pre môjho vysokého manžela. Má všetko čo chcem aby poriadny kočík mal, len jedno ma odrádza, cena. Na Slovensku vychádza 3-kombinácia okolo 1000 eur.Môžete mi povedať koľko vychádza v čechách alebo v Nemecku? ďakujem.

kiki30
12. únor 2012

@dadusa57 My sme kocik objednavali v Nemecku a vysiel nas na 600eur.

margarita
12. únor 2012

my mame Hartan VIP XL model z r. 2009, a vtedy sme ho cez net kupili - aj s dovozom - celkom za 570 E.
hlboky + sportiak + nanoznik + prsiplast
www.babyonlineshop.de

som s nim zatial maximalne spokojna, a planujem ho vyuzit aj pri druhom dietati. ma fakt velku vanicku, takze mne tam dcera vosla v pohode este skoro 9 mesacna aj s fusakom - zacala velmi neskoro sediet, preto bola dovtedy v hlbokom - je lahky, skladny, aj pre vysokych ludi 😉

dadusa57
13. únor 2012

dakujem pekne za info, velmi ste mi pomohli🙂

ptjj
16. únor 2012

tak jsme objednali, nakonec zvítězil Racer GT, 2012 - barva 624, jsem zvědavá, jaký bude naživo 🙂

ptjj
16. únor 2012

@berticka pevná korbička má 76x35 cm, kde jsi našla ten údaj 80x34? my jsme objednali teď, taky z Německa, snad nebude problém, vyšlo to tak o 4 tis. levněji než tady........objednávali jsme i s nánožníkem, prodlužovacím dílem a adaptérem na MaxiCosi sedačku a i s poštovným to bylo celkem 703 Eur..........co se týká houpání, tak to není vyloženě houpací kočárek, ale houpe, odpružení je fakt fajn

lily5
20. únor 2012

Ahojte, my sme cez víkend objednali Hartan Racer GT vo farbe 613 a bielu perleťovú konštrukciu 😎 + sme doobjednali k pevnej vaničke aj nánožník a quad systém čiže veľké kolesá navyše, do maximálneho terénu sa len prekliknú tie predné malé a je to čistý teréňak 😉 .Rozhodovala som sa medzi Teutonia Be you a Hartanom ale vyhrali pocity a dizajn nad možno o čosi lepšou funkčnosťou Teutonie (ľahší, skladnejší a preklápacia rúčka). Čakacia doba je max. do 4.6 čo je týždeň pred našim termínom, ale nevadí vajíčko Romer na prepravu z pôrodnice bude skôr aj s adaptérom tak si počkáme 😉 . Strávila som 4hodiny na predajni takže výber bol dôkladný, verím,že budem spokojná....potom podám report, zatiaľ skúsenosť skvelá 😉

kiki30
20. únor 2012

@lily5 myslim ze budes maximalne spokojna! tiez som si v predajni vyskusala aj teutoniu,ale favoritom bol hartan! 🙂

urma
22. únor 2012

@lily5 u mna teutonia je az za hartanom 😀 prave funkcnostou. Ale ja mam asi ine kriteria na funkcnost, ako uvadzas 😉 No a ten nas Topline S ma aj preklapaciu rucku, to len tak mimochodom. Ja teda som o nu az tak nestala, ved hlavne je, ze sa da nakliknut obojstranne. Ale mozno budem prekvapena, ze sa mi to zapaci v praxi...este stale sme odparkovany v spalni nehnute 😀 😀
Teutonie maju skorej ten dizajn plus oproti hartanu, farby a tak.
A biela konstrukcia...juuuj to sa mi paci tiez, bude to vozitko ako sa patri, urcite.

mochenkaa
22. únor 2012

na Teutonii se mi nelíbilo, že na sporťáku se ta odkládací plocha pro nohy dala dát jen dolů nebo do rovna, ne polohovací do několika úrovní jak Hartan.

lily5
22. únor 2012

@urma mna na Teutonii be you zaujalo, že je skladnejšia, ľahšia a výšší podvozok 😉 Ináč Hartan je srdcovka a mne sa osobne viac páči dizajn konštrukcie aj materiál textilu u Hartanu 😉 výber raceru gt neľutujem aj keď naživo v predajni nebol ale teším sa keď dorazí 😉

urma
23. únor 2012

@lily5 ja som racera tiez chcela 🙂 koli lahsej konstrukcii a dakemu tomu cm k dobru oproti ostatnym hartanom. A prave ze bol v predajni aj topline a ani neviem ako, mali sme doma ten 😀

ptjj
23. únor 2012

@urma ja to mela naopak 🙂 puvodne jsem moc chtela topline, kvuli te prehazovaci rucce, ale racer je takovy lehci a elegantnejsi a i se nam s nim na prodejne manipulovalo lip, tak vyhral ten 😀

lubiduch
23. únor 2012

ahojte, mne sa najviac pozdaval Hartan Topline X, ale zistili sme v obchode ze sa nam nezmesti do auta :(
predavac nam ale ukazal Teutoniu Cosmo, ktory je zevraj velmi velmi podobny (velkost, vyzor, vsetko..) Hartanu Racer GT.
Ten Hartan Racer GT sa mi celkom pozdava. Ale aj Hartan Racer S (rozdiel podla obrazka co vidim je v tom ze ten "S" ma predne kolieska 2dvojite a je lacnejsi.
Viete niekto aj nejake ine rozdiely?
BTW,,,,uvazujem ci samostatne kupit aj vanicku, alebo staci vlozna taska. Babatko budeme mat v juni ( a na zimu planujem uz davat do sportaku s fusakom), na leto postaci ta taska vlozna?

Diky 🙂

kiki30
23. únor 2012

@lubiduch pokial sa rozhodujes medzi vanickou a vloznou taskou, tak dolezite je pritom si uvedomit ci budete casto cestovat autom, cize skladat kocik do auta, pokial ano, tak ak budes mat vloznu tasku, tak od narodenia budes musiet so sebou vlacit cely sportak plus vloznu tasku, a to je potom dost pracne, a je toho dost naskladat do auta. Pri vanicke to bolo jednoduche, odkliknut vanicku, hodit do auta, poskladat podvozok, nalozit do auta. Takto budes musiet vytiahnut vloznu tasku, poskladat sportak s podvozkou, pripadne sportovu cast odkliknut zvlast este.

mochenkaa
23. únor 2012

@lubiduch taky budu mít miminko v juni (červnu) a chci jít do hluboké korbičky. Podle mě je ta vložná taška lepší na zimní dítě že tam bude víc nacpané a nebude mu zima, kdežto v létě by podle mě mohlo být horko. Aspoň na mě ty vložné tašky tak působily 😉

elana
24. únor 2012

@lubiduch s tou vaničkou, já ji mám (dávala jsem fotku na téhle stránce nahoře, je z konce ledna, dítě mám na začátku června narozené, měří 74cm) a pořád je ve vaničce. Už jsem vyndala fusak a mám ho v kombinéze, vejde se tam úplně přesně, ale nožičky má natažený a je spokojený...pokud nebudeš chtít, není sebemenší důvod dávat už na podzim mimčo do sporťáku 🙂 , ta vanička se nezdá, ale je velká dost (je dlouhá, široká moc ne, ale to ta taška taky ne) a cestuje se s ní taky dobře, protože ona se dá jakoby po bocích prolomit, takže se sníží a zabere míň místa.

kiki30
24. únor 2012

@elana aj nas by sa zmestil este v pohode do hlbokej vanicky, bude mat o dva tyzdne 6 mesiacov, ale nas problem, ze uz tam nechcel byt, pretoze nic nevidel, a musel lezat, on uz sedi davno, a tak sme sa preto museli prestahovat do sportovej casti a spokojnost je velka!

bettypo
24. únor 2012

baby nemerali ste náhodou veľkosť tej novej vaničky? Tá staršia vraj bola väčšia. A chcem sa ešte opýtať ako je to so sporťákom VIP alebo Racer GT. Nikde som ho nevidela zložený spolu s konštrukciou ani rozmery takto zloženého kočiarika. Ak by sa tá športová časť nasadzovala ťažko možno by to nebol problém.
Hádam mi niekto odpovie. Vďaka

bettypo
24. únor 2012

...nenasadzovala samozrejme 😅

kiki30
24. únor 2012

@bettypo sportak sa nahadzuje lahucko, tak isto ako aj vanicka, len sa odklikne a naklikne, ide to lahucko. Myslim ze vanicky z kolekcie 2011 a 2012 su rovnako velke, tie predtym boli vraj o nieco vacsie.

ptjj
24. únor 2012

@bettypo ta nová má cca 76 cm, přeměřovala jsem to v obchodě...........ano, ta starší (myslím 2010) měla asi 80, bohužel 😒