Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

mochenkaa
9. kvě 2012

@bettypo Ne, je to přímo v DM drogerie http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cms/servlet/segm... 😉

xovicka
9. kvě 2012

@lemurko K sedícím dětem z předchozí stránky. Ano mám už 14ti měsíční dítko. Když už hezky seděl, zvedla jsem mu to do té skorosedící polohy. Naštěstí mu to docela dlouho vydrželo a neprotestoval. Do úplného sedu šel asi o dva měsíce později. Nějak extra mi nesjížděl, jen si vzpomínám, že se občas skláněl do strany. Pro ty začátky by to možná sneslo nějakou opěrku hlavy do stran, myslím, že se i nějaká taková vložka vyrábí. Vzpomínám si, že i kamarádky s různými kočárky si stěžovaly, že se jim ta dítka různě hroutí, ony ač se zdá, že doma už sedí bezpečně, tak při tom drncání v kočárku to ještě tak dokonale nezvládají. Zlepší se to až časem, jak budou lépe sedět. Proti sklouzávání dolů mi stačilo pruh, který vede mezi nožkama provléct pod tím zmenšujícím páskem (který je asi dva centimetry blíž k rozkroku dítěte). A ještě se mi zdá lepší, když ten pruh není omotán kolem spony s ostatními pásy, ale omotá se kolem madla. Na ten pocit, že je dítě najednou takové nechráněné si také vzpomínám, nicméně je to opravdu jen o tom, než se matka srovná se změnou. Počkej až přijdou další změny, jako otočení dítěte po směru jízdy... Já teď před pár dny začala se sklopením opěrky nohou, je to jen blbost, ale taky jsem měla najednou pocit, že mi to dítě z kočáru snad sjede dolů. Se stříškou máš pravdu, ale to se asi moc jinak řešit nedá, když to má sloužit pro spaní i pro koukání. Lépe řešené to mají snad jen golfky, u nichž se předpokládá především sezení, spánek jen výjimečně.
@alemari Jojo mám ho v záruce, jsem na ně příště zvědavá až zase bude vrzat a já jim ho přivezu. Jinak přebalovací tašku mám originál Hartan. Bez ní se z domu v podstatě nehnu. Nemám srovnání s jinou taškou, ale jsem spokojená.

bettypo
9. kvě 2012

@mochenkaa jaaaj nečítala som poriadne a hlavne príspevky predtým 😅

alemari
10. kvě 2012

@xovicka já jsem u předchozích kočárků používala obyč olej na šicí stroje, ten nejlevnější, účinný, víc než ty silikonové modernosti. Tašku mám taky Hartanovou. Uvidíme, měla jsem to vše v sadě, ještě ale čekám, a čekám... 😠

alemari
10. kvě 2012

@elana no výdledky budou, ten řev ale musí být, co? A pokroky? Přetáčí se?

Nerozepíná se ti ta taška když je plná? Já jsem měla na golfkách taky nějakou z obuvi, furt mi padala, nesměla jsem tam dát nic těžkého. A to byl problém, co nevlezlo pod kočár rvala jsem do tašky 😅

elana
10. kvě 2012

@alemari řev jo, on se někdy (většinou) spíš vzteká, zlobí, nebo nadává (mamamama 😅 ), ale otáčí se na obě strany, když se plazí, tak někdy už zapojí i tu levou línou nožičku, kleká si na kolínka a péruje, ale zatím neleze, to ne. Ale každý pokrok je dobrý 😵

tahle taška je docela dobrý (už vím, není to úplný noname, jmenuje se Baby Point), musím říct že je docela prostorná a je na patenty a ten vrch má překlápěcí, takže se do ní vejde fakt dost věcí. Akorát má blbě vyřešený upínání na kočár, pomocí patentů taky a jde to blbě, jsou nějaký moc tuhý nebo co.

a Ty máš konečně metřík, tak víme, jak Ti ubíhají týdny 😵

alemari
10. kvě 2012

@elana jo, donutily mě dotazy:/)ještě tam dám ty 2 zlobry aby bylo videt že už mám cosi za sebou!!! 😀 Mě zas ty patenty nedržely, rozepínalo se to.
A malýho když máš v postýlce tak se nechce přitáhnou za šprušle? Mě taky starší nelozil, jen se houpal na čtyřech, pak se chytl toho zbrdlení a stál. Lozil až pak, když chodil a spadl tak se neuměl postavit-tak začal lozit! 😵

elana
10. kvě 2012

@alemari no to jo, zlobři nesmí chybět 😀 ne, malej se zatím nepřitahuje do stoje, taky jsem čekala, že si aspoň stoupne o ty šprušle, ale ještě k tomu prostě nedošel 😒 No, doufám že vám všem ostatním se tyhle "radosti" vyhnou, i když jsou samozřejmě mnohem horší věci, tak by se mi líbilo, kdyby mi tu už ťapkal nebo aspoň lezl. Ale i plazivec vykřikující gagagaga je dobrej 😵 😀

alemari
10. kvě 2012

@elana no, jeden zlobr vykřikuje ve školce, že si maminka objednala Mercedas... Že to miminko se v něm bude vozit... Jsme se doma bavili o těch kočárcích a tak nějak jsme použili termín, že ten Hartan je takový mercedes mezi kočárky co tu u nás jezdí. Sousedi pokukují kdy k nám na dvůr přibyde třetí auto, nevím sice kde by se tu vlezlo, protože muž má velkou dodávku a já Land cruiser ale necháváme je 😝
A malej už si žvatlá!!! Jestli bylo první slůvko mama tak to druhé bude holka!!!!

elana
10. kvě 2012

@alemari no tak to je dobrý, mercedes 😀 , to přijdete do řečí, že nevíte kam s penězma, třetí děcko na cestě a ještě si kupujete medvěda 😀

malej mele pořád, pusu nezavře už od Vánoc, to má po mně, já si taky pořád povídala. A pohybově jsem byla nemožná taky 😅 Ale je mu 11m, je to ostuda opravdu, doufám, že už brzo se na ty kolena aspoň dostane.

alemari
10. kvě 2012

@elana a do kočárku ho dáváš na břicho, že by třeba posílil víc ty svaly. Aby viděl? U toho Hartana je dobrá ta zadní strana na boudě, jde to nějak odepnout, ne?
No my jsme tu opravdu za exoty! Z těch našich decek lezou takové perly-v autě mi ríkali že prý mám jet pomalu aby se to miminko v břiše nepoblinkalo. A každou ženskou co potkáme z břichem tak se ptalí jestli čeká miminko nebo je tak tlustá....

elana
10. kvě 2012

@alemari teda Vy jste partička 😅 , poblinkaný miminko v břiše mě fakt pobavilo, Tebe jistě taky...otázky na cizí tlusté paní už Tě baví asi míň 😝 😀

jinak jo, vzadu jde ta bouda odepnout, já to zatím nezkoušela, ale koukala jsem na to, že je to tam nějaký zazipovaný a jsou tam různý okýnka. Na břicho ho do kočárku nedávám, on tam potom nechce být na místě a jen posilovat, ale zkouší se točit po břiše jako hodiny, což jaksi v kočáru neni moc možný 🙂 , takže tam ho mám jen na ležení (a teď už ho pomalinku dám na tu první polosedící polohu, už se fakt vleže zlobí).

alemari
10. kvě 2012

@elana já tam právě taky měla sítku pod zipem, oni byli na břiše rádi, sledovali co se před nimi děje a pak většinou unavou usnuli, taky na břiše, to je ta výhoda kočárků do lehu.
No s těma paníma z břichem, se ptali jestli paní uklizečka ve školce už konečně porodí že to břicho už má aspoň 3 roky. A taky když mě stavili policajti tak panykařili ať schovám břicho že 2 řídit nesmí!!!! 😀 😀 😀a korunu tomu dal ten menší když se mě zeptal jestli se taťka narodil taky mě....má v tom chudák binec, no co, blonďák 😀 😀 😀

elana
10. kvě 2012

@alemari tak u nás se na břiše (ani na boku) neusne, takže to by nehrozilo 😅 Teda to jsou fakt hlásiči ti Tví kluci, dej si je do toho metříku, raubíře, ať jsou zaznamenaní na věčný časy a nikdy jinak 😎

teddylu
11. kvě 2012

@ebony222 Můžu se prosím zeptat jak je topline S vysoký,jestli pro mě když měřím 180cm nebude korbička nízko? Líbí se mi i jiné modely od Hartanu,ale ty jsou prý ještě menší. Původně jsem měla vybraný Hartan,pak Gesslein a skončila jsem u Bria,ale opět jsem se vrátila k Hartanu,asi nejlepší kočárek pro pohodlí mimnka 🙂!

teddylu
11. kvě 2012

@bettypo Prosím prosím a ten vzorník se dá někde objednat???? 🙂 Já bych ho chtěla mít také doma,nebo katalog,ať to mám vše v jednom a nemusím to pořád lovit na internetu. Příspěvek máš na starně 26. Předem děkuji za opdpověď

bettypo
11. kvě 2012

@teddylu neviem, či sa dá objednať. Ja ho videla v obchode. Skús pohľadať nejaký obchod v blízkom okolí. Najlepšie je keď si kočiarik obzrieš a vyskúšaš

teddylu
11. kvě 2012

@bettypo Aha já myslela že ti přišel domů poštou z nějakého internet. obchodu. Já se jedu podívat příští týden do německa,máme to kousek,tak se podívám tam. Děkuji za ifo 🙂

xovicka
11. kvě 2012

@alemari On není problém s tím, čím to namazat. Zkoušeli jsme i vazelínu, i nějaký ten sprej. ¨Problém je, najít místo, kde to namazat. Příště do té prodejny opravdu skočím. Originál taška má takový zajímavý patent na zapínání, rozhodně se omylem nerozepne, ale než jsem si na to zvykla, tak mi to někdy trvalo, než se mi ji podařilo zapnout.

teddylu
11. kvě 2012

Holčiny PROSÍM PROSÍM 🙂 🙂 🙂 vy co máte Hartan topline S,můžete mi odpovědět na pár otázek??? Ta rukojeť je teleskopická,nebo polohovací? Už jsem se tu na to ptala jedné slečny,ale asi tu není tak ještě jednou,je ten kočárek oproti ostatním vyšší? Já měřím 180cm a přítel ještě o 5 víc,tak jestli pro nás není kočárek nízko? Máte u kočárku některá i ruční brzdu na rukojeti,jak se s ní pracuje? Používáte tu přehazovací rukojeť často? Předem moc děkuji za všechny odpovědi 🙂

alemari
11. kvě 2012

@elana poraď matko zasloužilá o ToplineS @teddylu 😵

teddylu
11. kvě 2012

@alemari Děkuji za podporu 🙂!

alana1
11. kvě 2012

My mame hartan racer gt, je super - farebny kombinacia bielo - cierna , vanicka je cela cierna , vnutro biele, a sportova cast je cierna a na potahu su kvety -bielo cervene... je proste uzasny! Vyhody - vanicka velmi velka aj sportova cast velka, rychlo a jednoducho sa da zlozit aj poskladat, dizajn uzasny. Nevyhody - je dost tazky.

cipisektp
12. kvě 2012

Ahoj holky, doufám že nevadí, že jsem chlap a že se tu přidám do diskuse. Kočárek vybíráme společně, nicméně mám větší čas hledat a zkoumat na netu a tak se ptám.

Zatím mne zaujal Harta Racer S nebo GT. Neřeším, že ten S je levnější, zkrátka mě se líbí s těmi zdvojenými koly o hodně více. Zkoušel ho někdo? Zatím jsem našel pouuze jednu paní na netu, která na něj nedá dopustit. Repsektive vy co jste vybírali GT Racera, proč dostal přednost oproti Sku? Díky moc! 😉

ptjj
12. kvě 2012

@cipisektp ahoj.......ja osobne musim rict, ze jsem nekoukala jen na kolecka, ale u toho S mi prijde ta konstrukce celkove takova vic humpolacka nebo jak to rict, neni tak elegantni a ta dvojita kolecka mi evokuji spis golfac a urcite je bude i tezsi utahnout v terenu, si myslim.......kazdopadne jsem ho ani nikde nevidela nazivo a to GT se nam libilo, tak jsme o S ani neuvazovali

ptjj
12. kvě 2012

@teddylu ahoj, ja zkusim odpovedet na cast, i kdyz nejsem majitelka Toplinu.......urcite je vyssi nez treba VIP nebo Sky......co jsem mela moznost videt, tak byl nejvyssi ze vsech tech modelu, i o trosku vyssi nez Racer GT, ale jen nepatrne.......ja merim 178 a manzel je vyssi nez ja a obema nam ta vyska vyhovuje, taky jsme meli problem sehnat neco, co by nam vyskove sedlo......a rukojet u Topline S je polohovaci, neni teleskopicka

alemari
12. kvě 2012

@cipisektp právě ty dvojité kola-chtěla jsem jen aretaci a dokoupit velká do terénu🙂 ty dvojité jsou jakoby Golfáč mi příjde. Ale, jen můj pocit.... 😉

teddylu
12. kvě 2012

@ptjj Díky za odpověď 🙂! Koukala jsem ti do albíčka a už jsem ti tam i psala k té tvé vybrané látce číslo 624,opravdu jste nakonec objednali tuto barvičku? Je krásná,ale slyšela jsem tady od holek,že je skoro až černá,je to pravda,nebo ještě kočárek nemáte? Já bych hrozně chtěla ten topline S na bílé konstrukci,ale s nějakou hnědou jednobarevnou látkou bez pruhů,kostek a kytek. jedeme se podívat příští týden do německa,tak uvidím jaké nabídky budou mít tam,třeba by se to dalo nějak překombinovat a byla bych spokojená. Ta výška asi bude askorát,no uvidíme až ho uvidíme naživo 😀!

ptjj
12. kvě 2012

@teddylu ano, objednali jsme tuto barvu a kočárek už dorazil.........trochu jsme se báli, že to bude moc tmavé, zvlášť potom, co to tady někdo psal, ale není, na sluníčku to udělá krásnou čokoládovou barvičku, je moc pěkný

ptjj
12. kvě 2012

@teddylu bohužel jsem ho nějak nezvládla nafotit, mám ho složený u příbuzných a byli jsme se na něj podívat jen zběžně, jestli je v pořádku