• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kočárek. Jakých chyb se při koupi vyvarovat?

1. května 2008 
Ahoj!
Z8leží, aký kočiarik budete mať a či nechceš atosedačku, ktorá sa dá dať na podvozok kočíka. Inak si myslím, ža dobrá autosedačka z druhej ruky poslúži rovnako ako nová, akurát si skontroluj, či spĺňa euro normy :grinning:
13. pro 2006 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Musko a jak to poznám,že splňuje ty euro normy? to tam má nějaké označení?
13. pro 2006 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, ma to vytlačenú značku, pozri to normalne v obchode, aby si vedela, čo máš kde hľadať... :wink:
14. pro 2006 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nemůžu v noci usnout, tak probrouzdávám, co se dá. Narazila jsem tak i na tyto stránky. :wink:
Přidávám info k označení sedaček: Zkušební značka
musí obsahovat jméno výrobce a jméno produktu
autosedačka s označením Universal znamená, že je možné ji použít téměř v každém autě
9kg – 25 kg udává váhový rozsah dítěte, pro které je autosedačka určena
E 4 v kroužku je zkušební symbol a kód země (E8 – ČR, E1- Německo, E4 – Itálie...)
03301074 je číslo zkušební značky (první dvojčíslí udává současnou verzi normy / 03/- sériové číslo. Už nevím kde, ale na něj.str.auto-moto uváděli, že 01 a 02 jsou staré testy, vybírejte tedy s testy, které mají označení 03 a 04.
Také není bezpečné koupit použitou sedačku-neznáte historii, uvnitř může být malá prasklina, kterou nezjistíte a při nehodě ..radši nedomyslet. Dále životnost sedačky je 5-max.6 let. Tím, jak je sedačka vystavena vedru v autě stárnou i použité plasty a tím se snižuje jejich bezpečnost při nehodě-jsou náchylnější k poškození. U použité sedačky nevíte, zda ji majitelé "škvařili" permanentně v autě, nebo si ji při neužívání "hýčkali" doma :grinning: Dále se nedoporučuje přecházet na větší sedačku dřív, než dítě dosáhne další váhové kategorie, doporučení váhové kategorie výrobcem má své opodstatnění. Pokud najdu zdroj, ještě to sem vložím. :slight_smile:
10. únor 2007 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nemáte někdo zkušenost s kočárkem uchyceným na řemíncích?
Mám vyhlídnuté 2-jeden na klasické pružině (Dorjan Cross country, je takový tvrdší) a na řemíncích (Baby Merc, ten se mi líbí víc, líp by se s ním drndalo, ale nevím, jestli to nemá vliv na ovládání nebo stabilitu kočárku...)-nemáte někdo zkušenost?
Díky
3. dub 2007 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, nemáte některá zkušenosti s kočárky značky chicco? Líbí se mi u nich 2 - kombinace, ale ráda bych osobní zkušenosti mamin, at už pozitivní či negativní
1. kvě 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek