Proč kupovat dvojkombinaci, když se pak kupují golfky?

janusx
3. srp 2016

Ahoj,

Mám před sebou koupi kočárku, pořád mi vrtá hlavou proč kupovat dvojkombinaci, když pak většina maminek stejně pořizuje golfky. Když už jste golfky koupily, používaly jste i sporťák z dvojkombinace? A pokud ano, tak proč? Žádnou podobnou diskuzi jsem nenašla,pokud už tu je, omlouvám se. Díky za vaše názory.

tahejhula
3. srp 2016

Jasne, lehci kocarek, sportak byl pak do mesta, do vlaku...
Velky kocarek stale na dlouhe prochazky, do lesa, na pole, atd.

saaralota
3. srp 2016

@janusx do sporťáku jde dítě obvykle tak v 6 měsících a to mi přijdou ještě golfky nepohodlné, na tak malé dítě. Golfky mívají maminky spíš na dítě, které už samo chodí a sem tam se veze... Já jsem golfkám na chuť nepřišla. Mám perfektní sporťák (BJ city elite) a golfky jsem skoro nepoužívala - přestože je sporťák těžší, v konečném důsledku se v něm vozí s vynaložením menší síly, na kostkách nedrncá, pro dítě je pohodlný... a pro mě taky, řídit se dá jednou rukou...a do auta krásně skladný. Golfky máme super skladné PP pliko mini, ale používali jsme je jen občas, když jsme jeli výjmečně s dítětem třeba do nákupního centra (čemuž se snažím spíš vyhnout) ... ale po městě jsem se s nimi dost nadřela...

tahejhula
3. srp 2016

Jinak golfky, tedy kocarek se dvema rukojetmi/holemi proste neni nic moc, lepsi je kocarek se spojenou rukojeti.

dendy88
3. srp 2016

ja golfky pouzivala pres leto, sportovni kocarek jsem vyuzivala pres zimu, meli vetsi kolecka , v zime se to lip ridilo ... vyuzila jsem dostatecne obe varianty si myslim

jbzirafa
3. srp 2016

Já tedy golfky vůbec neměla a nechyběly, syn začal sedět i chodit docela pozdě, první kroky dělal přes zimua jak se rozchodit tak už jsme kočár nepotřebovali (buďto šel nebo se poponesl) tak záleží i na tom, jak na tom bude dítě

dudysek
3. srp 2016

Já si teda taky vystačila se sportákem a golfky vůbec nekupovala. Ale to bylo i tím, že syn po tom, co začal chodit, už jízdu v kočárku odmítal a hned i do města jsme chodili

jbzirafa
3. srp 2016

Nedívejte se na ostatní a ridte se podle sebe, někdo vozí dlouho v prostorné korbicce, kde může dítě i sedět, někdo dává brzo do sportaku, někdo přeskočí sportak a stačí jen koráb a golfky. To je i podle znacky kočárku a podle dětí. Já kdybych vybírala podruhé tak si vyberu jen podle korby, sportak řeším samostatně. Každé má své výhody (ale kočár mi po prvním zůstal tak se v něm odvozi i další potomek)

tahejhula
3. srp 2016

Kocarek se vybira hlavne podle toho, kam se s nim bude chodit. Do lesa tezko pojedes s golfkami. Cili pokud jste aktivni, hledej neco s velkymi koly, co je vhodne do terenu. A jako kocarek "fofrnik" do nakupaku muzes mit cokoli za par stovek s malymi kolecky.

misha80
3. srp 2016

Já jsem golfky vůbec nepořizovala, máme easywalker, který má lehký a skladný sporťák. Malý má 2 roky a už nějakou dobu chodíme pěšky nebo jede na odrážedle.

olga_
3. srp 2016

Ještě dávám ke zvážení, jestli budete nosit. My měli hlubokou korbu a pak poděděný sporťák Jané, ve kterém byl syn (teď má necelé dva roky) celkem asi dvacetkrát, jinak se nosil v šátku. Teď chodíme pěšky, nebo se nese, poponáší. Odrážedlo nám bojkotuje. Kočár jako takový nám k srdci nepřirostl.

queequegg
3. srp 2016

My mame trojkombinaci jane slalom pro a sportak mi naprosto vyhovuje, možná neni nejlehci ani nejskladnejsi, ale nemenila bych. Ale je pravda ze jsem v okoli jedina, vsechny ostatni uz vymenily sportak z kombinace za samostatny.

misha80
3. srp 2016

Nechci tady propagovat jeden kočár, protože nemám přehled o ostatních, ale právě u Easywalkeru se nekupuje dvojkombinace, ale je to primárně sporťák, ke kterému se dokoupí korba. Jen podvozek je stejný. To možná vysvětluje to, proč je tak lehký a vlastně netrpí těmi neduhy kočárků hlubokých, ze kterých se pak udělá sporťák.

janusx
autor
3. srp 2016

Jde mi o ježdění v terénu, nemyslím tím přímo les, ale jsme na vesnici, chodníky nic moc, nebo vůbec. Budeme prosincoví, takže v létě už bude prcek koukat ven a chtěla bych jezdit i na polní cesty, do přírody apod. spíše než do města. Šlo mi hlavně o to, že dvojkombinace bývají ve většině případu těžké se sporťákem a tak maminy kupují sporťák typu Valco. Je mi jasné, že lehké golfky 6m dítě ještě nedá...je fakt, že tohle člověk ale asi pozná až v průběhu vývoje dítěte a nedá se asi uplně naplánovat...každopádně díky za každý názor 🙂

tahejhula
3. srp 2016

@misha80 To ma uz vetsina kocarku, ze tam mas bud korbu nebo sportovni cast. Vaha stoji predevsim na konstrukci a kolech. Z jakeho je materialu, jak je sestavena (cili kolik ma celkem casti)... 😉

tahejhula
3. srp 2016

@janusx Tak napis cenovy limit a treba najdeme pomerne lehky s koly do terenu. 😉

blahova_andrea
3. srp 2016

klasické golfky jsou hrůza. pokud nejsi tip, který chce střídat více kočárků, tak doporučuji nějaký "retro" hluboký kočárek s obří korbou, kam se ti dítko vejde hodně dlouho a poté přejdi na odlehčení sporťáček. samozřejmě při výběru kočárků vždy záleží hodně na životním stylu rodiny. každému bude vyhovovat trošku něco jiného a nedá na to dopustit 😉

tahejhula
3. srp 2016

Treba Baby Jogger City Elite nebo Summit X3 projedou ledaskde a vaha neni hrozna + maji skvelou nosnost.

verusky
3. srp 2016

@janusx pri prvnich dvou detech jsem uzivala jen dvojkombinaci, na treti dite jsem mela mensi auto a teprve koupila golfky 🙂
jak psano vys, hlubokou korbu mas jen do pul roku veku, pak potrebujes sportak a golfky blbe, ze nejsou natazene nohy a teprve v roce pripadne golfky 🙂

dexx
3. srp 2016

Používáme sporťák na zimu (je v něm víc teplo), když prší, na nákupy (golfky skoro nic neuvezou) nebo když je potřeba s sebou vzít víc věcí. Golfky do mhd, do vlaku (sporťákem nejde projet ulička) a celkově na cestování.

misha80
3. srp 2016

@tahejhula A jo, no já psala, že se moc neorientuju 🙂 Jen jsem si všimla u kamarádek, že když koupily kočár, který byl primárně jako hluboký, nebo prostě dvojkombinace, tak pak měly ten sporťák hrozně těžkej. Asi teda těžká konstrukce.

janusx
autor
3. srp 2016

@tahejhula Primárně bych chtěla velká kola, hlavně čtyřkolku, aby korbička nebyla skoro u země, což jsem u některých kombinací také viděla. Vzhledem k tomu, že manžel má dva metry, já 173 cm, nerada abych já, nebo manžel kopal do kol nebo jsme se museli ohýbat až ke kolenům k dítěti. Což se mi stalo u kamarádky.. tuším, že to byl Britax (kopala jsem do kol). Vybírám kočár a vzhledem k tomu, že mám ještě čas, ráda bych pak koupila nějaký bazarový max do 8 tis, ale to je opravdu strop.

tahejhula
3. srp 2016

@misha80 Presne tak, je to konstrukci kocarku. Z jakeho je materialu a kolik "trubek" je pouzito celkove. Ale Easywalker je dobry kocarek, to rozhodne.

tahejhula
3. srp 2016

@janusx Chapu, kdybych na neco narazila, poslu do zprav, pokud bys mela zajem.
Docela me tohleto bavi. 😀
Pripadne napis dalsi pozadavky. 😉

blahova_andrea
3. srp 2016

@janusx výšku kočárku nezajišťují jen kola. také záleží na konstrukci. jsme vysocí, také jsme nechtěli kočárek u země. velká kola jsou fakt super věc, ale neovlivňují až tak výšku korbičky 😉 pro vysoké lidi je lepší koukat i na rukojeť. je pro ně lepší teleskopické vysouvání než kloubové naklápění 😉

janusx
autor
3. srp 2016

Tak jak to tady čtu, tak tu kombinaci využiju asi nejlíp..co se malá rozeběhne, tak bude zima a to klasické golfky asi neužiju...nemáte některá také "zimní dítě"?

tahejhula
3. srp 2016

@janusx Ja mam nejstarsiho prave na konci listopadu. 😉 A i po prvnich narozeninach jsme bohate uzili "velky" kocarek.

janusx
autor
3. srp 2016

@blahova_andrea jj, to vím, koukám hlavně na rukojeť. Velká kola chci kvůli terénu 🙂

blahova_andrea
3. srp 2016

@janusx s tou rukojetí se ti asi dost zúží výběr. my ji chtěli taky a skoro všechny kočárky měli kloub. no ale je to skoro 6 let, tak od té doby je asi větší výběr 😅

tahejhula
3. srp 2016

Nektere kocarky pak maji poresenou osu zadnich kol do oblouku, aby se do ni nekopalo.

janusx
autor
3. srp 2016

@tahejhula určitě, děkuji, jsem ráda za každý tip. Mě už z těch kočárků jde hlava kolem. Také mě odrazují od polských značek, ani nevím proč, když spoustě maminám dobře slouží...Klidně pošli do zprávy, kdybys na něco narazila a tolik tě to baví 🙂