Kočárek Jané crosswalk transporter lite, máte zkušenost?

kostpeta
30. kvě 2018
letadylkokane
30. kvě 2018

@kostpeta mam tenhle kocarek, akorat jsem ho kupovala trochu na pokracovani. Nejprve bazarovy Jane Nomad v trojkombinaci a pak, protoze se rozbila konstrukce a nevyplatila se mi oprava, jsem kupovala sportak Jane Crosswalk s tim, ze korba i vajicko jsou z Nomadu kompatibilni. Nemam tedy korbu Transporter lite, ale napisu zkusenosti s konstrukci Crosswalk.
Jsem s Crosswalk vseobecne vzato hodne spokojena, je lehoucky, dobre se ovlada, zvladne i hodne narocny teren a sportak ma super strisku a cloneni. Ale:
- kosik je hodne nizko, prodira se
- obcas zlobi predni kola, jako kdyby se zasekavala
- oficialni servis Handy Praha je na odstrel. Vrchol arogance a sprostoty (nakonec uhadano, ale tech nervu...)
- kdyz se rucni brzdicka nezmackne dobre, hrozi u odbrzdovani poskozeni prilehajicich plastu (stalo se mi)
- pri polohovani rukojeti se odira ochranna buzirka na kabelech od brzdy
- madlo u sportaku je designovano trochu zvlastne, prijde mi, ze kocar neni moc vhodny pro "obriky" (dcera ma ve dvou letech deset kilo, tak mi to nevadi, ale napadlo me to)
- kocarkova taska, ktera je soucasti vybavy, stoji za pytel. Chce to dokoupit jinou, bud od Jane, nebo nejaky dobry univerzal.

Tyhle moje vytky jsou relativni drobnosti, klady mi zatim stale prevazuji, ale uz jen kvuli tomu, jaky vul je majitel Handy Praha (vyhradni dovozce), uz bych Jane asi nekupovala. Navic zrusili na korbach ten genialni system vysazeni korby i vajicka na jedno zmacknuti tlacitka na vystuze strisky. Proto mam porad korbu i vajicko z Nomada a i kdyz uz nehonim takovou paradu, nechci se toho zbavit. Prave kvuli tomu super oranzovemu tlacitku. Stahla jsem obrazek korby z Googlu, abys videla, o jakem tlacitku je rec. Tohle uz Transporter lite nema a je to strasna skoda. Protoze fakt clovek jen zmackne a jednou rukou na jeden pohyb korbu vysadi.

kostpeta
autor
30. kvě 2018

@letadylkokane jeee, ty jsi hodna. V takhle podrobnoou odpoved jsem ani nedoufala. Moc dekuju. My ho vezmem 1 rok pouzivany. Hodne nam i v rozhodovani pomohlo jeho velmi dobre umisteni v DTestu. Ten kosik je bida, ale nejaky ustupek vzdy musi byt. Je maly a skrze nizke umisteni i lehce prodreny. Trochu nas mrzelo, ze nema sportovni rucni brzdu (kdyz pujdeme na inliny), ale pry uz to ty novejsi Jane nemaji. Tak mozna koupim jeste sportak napr. Jane Slalom a budem ho mit zvlast na sport. Jo a dalsi vec, ze manzelovi prisla ta konstrukce takova jakoby vyvyklana, ale pry to tak bylo od nova, tak ho zkusime dotahnout, popr. si nekde osahat uplne novy. Jinak co se tyka pohodli pro mimi, tak se mi zdal idealni. Jak polohovani, tak velikost korbicky a moznost zastineni striskou. Jo a prekvapilo nas, ze vajicko nema isofixy, ale pry to neni bezny standart u tech pro mala mimca.
Asi az praxe ukaze a pro druhe mimco uz budem mit jasnejsi predstavu, na cem si trvat a co kocarku odpustit 🙂

bambullkaa
30. kvě 2018

Tak já bych Janéčko nekoupila. Špatně se ovládá a je těžký. Korba Transporter LITE je tak na první 3 měsíce jak je malinká. Koš je absolutně nevyhovující, je malý a příliš nízko. Mám doma o půl kila lehčí kočárek a je to velký rozdíl a v korbě jsme byli do roka. Kamarádky syn v LITE jen 3m a bys stejně velký jako ten náš (oba drobci). Během 4 měsíců používání 3 reklamace na kola, takže si kočárku kamarádka vůbec neužila. Potom jsem ji půjčila moje Peg-pérego Book Cross a řekla okamžitě že jde Jané z domu. Nakonec jsem ji PP prodala a koupila PP Book Completo o stejné váze a také říká že milionkrát lepší a koš je prostě obří s parádním přístupem i když dítě spí. Co se týká autosedačky, tak PP je dělá bezadaptérová, takže nasadím na podvozek a jdu, je skladnějšíi s hlubokou korbou Pop Up, kterou složím i s podvozkem (Book Plus)
Na Inline doproučím ten Cross bo má ruční brzdu. Bez ní bych rozhodně nebruslila.

letadylkokane
30. kvě 2018

@bambullkaa tak mne se ovlada fakt dobre, tezky mi nepripada, ba naopak, ale ten kosik je hodne na prd. Kolecka jsem take reklamovala, dokonce jsem je na radu servisu! promazla a bylo po srande, uplne se to cele po.... a v tom samem servisu mi pak delali sceny s reklamaci. Pry se u Crosswalku nesmi mazat. Absolutne nebrali v potaz fakt, ze mi to sam jejich technik doporucil (asi si spletl model). Zabrala az nahravka z poradny dTestu a informace o tom, ze jsem od novin a mam hodne casu na to, jim udelat fest ostudu.
Korba Lite je fakt mrnava, i proto jsem si nechala tu z Nomadu, malou jsem v ni vozila skoro rok. Druha dcerka ji bude mit taky na dlouho.
Pokud jeste @kostpeta uvazuje o koupi JC, doporucuju vzit sportak a korbu s vajickem koupit bazarovou z Nomadu, pripadne z modelu Slalom. Koukala jsem, ze ten vycvakavaci system si nechalo Jane u sve druhe znacky Be cool, ale i tam uz je korba mensi, bez driv treba u toho Nomadu.

kostpeta
autor
30. kvě 2018

No me ta korbicka zas tak mala neprisla. Kamaradka ma kocarek, ktery mi pripada jak detsky na panenky, jak je malinky a 3mes staremu mimcu zacina byt tesny, ale tato se mi zdala fakt prostorna. Maly se narodi na konci leta, tak jsem u te hluboke korby doufala, ze ji budu mit alespon na 6 mesicu a na jare muze do sportaku.

Kosik je blbej, ale jsem zvykla nakupy vyrizovat autem, tak pro me byl fakt nejmin dulezitej a na odlozeni bundy a flasky s pitim staci.

No ja uz ho koupila. Byla to rychlovka. Co se tyka ovladatelnosti a vahy, to se mi zdalo prave super.

Tak z tech vasich vytek jeste budu doufat, ze kolecka budou ok a ze se do nej malej vejde. No nema byt po kom dlouhan :D

zlatoja
30. kvě 2018

Ahoj, mame crosswalk, ale s korbou micro, do sportaku jsme zacali malou davat v 8. mesich (taky je na konci leta). Zatim spokojenost, zjezdime i horsi teren. Kosik a taska, jak uz bylo receno jsou drobne zadrhely. Jsem si prave taky rikala, ze promazeme kola, jedno nejak vrze, tak ted nevim 😂.
Mame k nemu vajicko Concord Air.safe, ktera je kompatibilni s podvozkem Jane bez adapteru a ma isofix. Jezdime hodne a isofix jsme meli jako podminku pro autosedacku.

letadylkokane
30. kvě 2018

@zlatoja nepromazavej to, prisla bys o zaruku a oprava by stala 1200 Kc. Kdyz kola promazes, zacnou za chvili totalne vrklat a nejde s tim jezdit. Je tam uvnitr nejaky teflonovy chycativ, ktery kdyz se mazne, zacne delat total rotyku. Ja to nakonec uhadala, ale jak rikam, stalo me to strasny energie.